ip camera // web camera hilesi

Başlatan gambit1244, 17 Temmuz 2012, 04:08:52

gambit1244

merhaba arkadaşlar kısaca şöyle anlatayım sorunumu. zor bi soru olabilir

uzakta bir adet ip kameramız var ip kamera programıyla bunu açıp izleyebiliyoruz güzel.

birde benim kendi kameram var video device bolümünde çıkıyor msnde skype da facebookta bu kamerayı kullanıyorum

fakat bana şu gerekiyor
gelen ip kamera görüntüsünü sanki benim web cameramdan çekilmiş gibi video device olarak bilgisayara gösterebilmek

bunu nasıl yapabilirim hiç tecrübesi olan varmı

teşekkürler..
[email]tufan_ozbek@hotmail.com[/email] Yesterday is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift aslında bütün mesele bu.

kantirici

Tam olarak şöylemi;ip kamera görüntüsünü msnde mi kullanmak istiyorsun?Eğer öyleyse bu tarz yazılımlar vardı.Fakat bu yazılımlar bilgisayara baglı donanımlar üzerinde çalışıyordu diye hatırlıyorum fakat yinede araştırmak lazım bu tarz desteklerde eklenmiş olabilir.

gambit1244

şey var mesela harddiskteki bi video klibi webcam olarak gosterebiliyoruz ama ip camera goruntusunu nasıl gosteririz hiçbi fikrim yok. ve anlık olması lazım işin kötüsü
[email]tufan_ozbek@hotmail.com[/email] Yesterday is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift aslında bütün mesele bu.

erhanmete

zamanında bir program vardı ekranda videoyu oynatıyorsun yani izliyorsun.
bu bahsettiğim programın eklentisine ekrandaki videonun bölgesini gösteriyorsun
program o bölgede ne görürse onu kamera gibi msnde gösteriyor.
msn de sunum falan yapmak içindi. ama teknoloji gelişti şimdi direk paylaşımla falan hallediliyor sanırım.

eski bir program ne ismini ne de yerini hatırlıyorum.

hımm şimdi hatırladım p800 telefonumu web cam olarak kullanmak için kurmuştum.
kameranın görüntüsü ekranın bir yerinde oynarken oradan msn ne gidiyordu.

gambit1244

Alıntı yapılan: erhanmete - 19 Temmuz 2012, 10:30:39
zamanında bir program vardı ekranda videoyu oynatıyorsun yani izliyorsun.
bu bahsettiğim programın eklentisine ekrandaki videonun bölgesini gösteriyorsun
program o bölgede ne görürse onu kamera gibi msnde gösteriyor.
msn de sunum falan yapmak içindi. ama teknoloji gelişti şimdi direk paylaşımla falan hallediliyor sanırım.

eski bir program ne ismini ne de yerini hatırlıyorum.

hımm şimdi hatırladım p800 telefonumu web cam olarak kullanmak için kurmuştum.
kameranın görüntüsü ekranın bir yerinde oynarken oradan msn ne gidiyordu.

hocam cevap için çok teşekkürler fakat o yöntem işime yaramıyor :(( direk ip cam görüntüsünü video device olarak tanıtabilmem lazım bilgisayara
webcam orneğini ben attım kafamdan aslnda bi programa girmem gerekiyor ve o bilgisayardada o görüntüyü görmem gerekiyor ekranı işgal edemiyorum yani:( yinede cok teşekkürler

vsalma

ip kameranın bir sdk sı varsa veya standart formatlarda yayın yapıyorsa vlc apileriyle görüntü çekilip geliştirilecek bir video device driverı aracılığıyla görüntü sisteme verilebilir. Yani yazılan driver donanımdan değilde  networkden veriyi alacak. Windows için yapılacaksa Microsoft Platform SDK kullanılabilir. Biraz uğraştırır ama yapılmayacak iş değil. Ticari bir ürün için vs kullanılacaksa uğraşılabilir.

gambit1244

Alıntı yapılan: vsalma - 20 Temmuz 2012, 08:49:52
ip kameranın bir sdk sı varsa veya standart formatlarda yayın yapıyorsa vlc apileriyle görüntü çekilip geliştirilecek bir video device driverı aracılığıyla görüntü sisteme verilebilir. Yani yazılan driver donanımdan değilde  networkden veriyi alacak. Windows için yapılacaksa Microsoft Platform SDK kullanılabilir. Biraz uğraştırır ama yapılmayacak iş değil. Ticari bir ürün için vs kullanılacaksa uğraşılabilir.

dediğiniz çok mantıklı fakat ticari bir ürün değil malesef yani para harcamadan yapmanın yolunu arıyorum
cevap için çok teşekkür ederim. bilgisayar mühendisi arkadaşımı kandırabilirsem dediğiniz şeyi ona yaptırmaya çalışıcam tekrar teşekkürler..

bybik

Bu programı indirip bir dene istersen.Belki yardımcı olur.

http://www.manycam.com/

Kaynak:http://techtips.salon.com/convert-ip-camera-virtual-webcam-2330.html

mesaj birleştirme:: 20 Temmuz 2012, 15:32:23

Ek kameraya lisans istedi uğraşma :)

gambit1244

kaynak sağlam görünüyor. gerçekten cok teşekkür ederim :))