M55 t-mobil sorunu

Başlatan kasif, 12 Eylül 2004, 21:54:06

kasif

Merhabalar

Kardeşime yeni bir telefon almıştım, kutulu garantili falan, ama eve gelince telefonun kaçak olduğunu anladım, T-mobil in telefonu ve menülerinin bir çok yerinde t-mobil ile ilgili şeyler var.

telefonu yarın geri götüreceğim fakat şunu öğrenmeye çalışıyorum, yazılım güncelleme ile bu sorunu kendim çözebilir miyim.

Bende s55 var, bununda data kablosu var, bu data kablosunu kullanacağım.

Telefondaki versiyon bilgisinde SW version .07 görünüyor. Siemensin sitesinde ise versiyon 10 veriliyor(ingilizce site). Sizce versiyon güncelleme ile bu sorun ortadan kalkar mı?

Telefona bir zarar gelir mi?

Özellikle telefon yazılım güncellemesi tecrübesi olan arkadaşlardan yardım arıyorum, başka fikir ve tavsiyeleri olanlardan da yardım beklıyorum

Şimdiden çok teşekkür ederim.

aster

ben dede s55 var onun kendi yaptığım data kablosuyla m55 in içindeki bilgileri alıp verebiliyorum sorun olmadı uyumlu ama diğer sorularına cevap veremiyeceğim

kasif

sağol,

bu gün gidip adamla tekrar konuştum, birşey değişmeyeceğini tahmin ediyordum, ama pek kuşkumda yok, çünkü kutulu, faturalı(faturada imei de yazdırdım)

bir şey soracağım s55 için neden data kablosu yaptın ki, zaten kutudan çıkıyordu, bendeki s55 den kulaklık bir çıktı,

data kablosunun içinde herhangi bir devre elemanı varmı? yani başka teller için data kablosu yapabilir miyiz?

bir de bu tel.ler için fişleri nereden buluyorsun?

aster

pardon, hiç promil de yoktu ama özür
c55 ile m55 i aynı kablo yapıyor demek istemiştim
uyduruk data kablosu aldım 2-3 milyona
içini attım kendim max232 ve birde 5volt reg koydum 1-2 parça daha o kadar s55 in m55 uyup uymadığını iyi bilmiyorum
bunları da ilave edersen c62 yi de yapıyor