Usb dongle ile pc programı korumak

Başlatan EMG81, 11 Ağustos 2012, 15:02:51

EMG81

Merhaba,

usb dongle yaparak pc programlarını korumak ne derece işe yarar? Yada ne derece mantıklı? Sonuçta usb iletişiminin izlenebileceği programlar vasıtası ile dongle iletişimi çözülebilir veya program exe si dongle satırlarından daha ileride start edilebilir. Püf noktalar nelerdir?

MC_Skywalker

Dongle kullanalar genellikle hazır çözümleri tercih ediyor.  H.A.S.P  bunlardan biri. Bizim kullandığımız yazılımda dongle yoksa yazılım 4 saat çalışıyor sonra çalışmasını durduruyor.

detay için
http://sentinelcustomer.safenet-inc.com/default.aspx

https://hasp.mikrobeta.com.tr/

EMG81

Piyasada bunların fiyatları ne seviyede geziniyor?

Dongle ı hid olarak bende yapabilirim de, dongle ile korunan yazılımlar kırılamıyormu? Yani koskoca solidworks, altium vs bu yazılımlar bir şekilde izinsiz kullanılabiliniyor.

MC_Skywalker

Dongle emilasyon yöntemi ile kırılıyor. Ama genellikle bu tür yazılımların, dongle ile korunan veya sadece key ile korunan iki versionu oluyor genelde seri no ile kırılan version dağıtıma düşüyor

arm-beginner

Benim uyguladğım çözüm güvenilir değil, ama programlarımı dar bir kitleye satığım için, bana yetiyor:
Bildiğimiz her USB aygıtın özel bir seri-numarası var. Onu bilgisayara takdığında, kendisini registry'de kayıt ediyor:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\USBSTOR
Ordaki seri-no'yu programın içine gömüyorum ve her açılışda onu kontrol ediyorum. Bulamasa, demo olarak çalışıyor.

drmp

sadece delphide seriport denemesi yaparken yaptığım program dongle gibi bir şey olmuştu

1.eepromun içine menulerin  stringlerini ingilizce versiyon
2.eepromun içine   türkçe versiyon olarak atmıştım 
program açılışta picden bu strinleri alıp menulerdeki yerine yerleştiriyordu

eğer takmaz isem hiç bir string görünmediğinden çok anlamsız bir şey oluyordu

sizde sadece  if then else kalıbı yerine programınızın kilit fonksiyonlarını  dongle içine koyup  fantazi yaptırabilirsiniz
                                                                                                                                                                                            kolay gelsin