Ynt: XYTRONIC LF853D SMD HAVYA SETİ konusunda fikir ?

Başlatan gumush, 15 Ağustos 2012, 20:32:35

gumush

Merhaba,
Bu havya setini almayi dusunuyoruz ( lab. icin )

Bu fikir ve onerilerinizi alabilir miyiz ?

Aslinda kombine urunler genelde cok saglikli olmaz ama diger alternatifler cok pahalli olacak.

mesaj birleştirme:: 15 Ağustos 2012, 20:33:32

Hikmet Gumus  izmir

YK44

Mükemmel bir set öneririm daha önce bir alt modelini kullanıyordum, onda üfleme yoktu birkaç hafta önce bu 853d modelinden aldım kullanıyorum çok memnunum tavsiye ederim.Bende neredeyse xytronic in tüm modelleri var.Yıldırım elektronikten 1050 tl civarına  alabilirsin.
Askerliğimi yaptığım kademedede bundan kullandım 5 ay oradada çok memnunduk smd için ideal.

vedo35

On yargili ile yaklasmak istemiyorum ama ne kadar saglam bir mal? Randuman alabilecekmisin? Ozellikle hot air gun ve desoldering kismi cok ise yarar. Smd isler icin. Hadi havya randuman vermez ve bozulursa haricten baska havya ile idare edersin. Bence hepsini ayri al. Ben havya seti olarak jbc nin en son modelini aldim. Pahali mahali ama cok kullanisli. http://www.jbctools.com/ 
Biliyormusun dedi, ben ne yaptiysam kader icabi yaptim dedi. Ben gene sustum.... Kimbilir sende belki kaderin memurusun vazifeni yapiyorsun dedi.

cinque

Bugun menevşe handan TT technic 862d+ modelini aldım. gayet memnun kaldım yanında üfleme aparatlarını veriyor sıcaklığı ve hava debisi iyi. Havyasıda hemen ısınıyor. Yedekleri kolay bulunabiliyor. Çin malları içinde model model değişiyor 852d 862d 862d+ diye.150 ye aldım.  İhtiyacı karşıladıktan sonra yarım derece hassas olması için +600 tl vermeye gerek yok diye düşünüyorum.

vedo35

Ben yurtdisinda yasiyorum buradaki jbcyetkili saticisindan satin aldim. Calistigim sirkette kullanirken ilk defa bu markayi gormustum. Cok begendim daha once Hakko FX-951 in taklit cin malini kazik yiyerek aldim. Normalde Hakkolarda iyi maldir. Orjinalini bulursaniz onlarda guzel. Ama  jbc nin yerini tutmaz. Bugunekadar cok havya aldim bozuldu.Ucuz havyalarla calismak inanin cok sinir bozucu. Isyerindeki sefim bana JBC yi tavsiye etti. Madem cok kullaniyorsun sana bu cihaz yilarca yeter. Uclari pahali ama uclari uzun sure ( belki en az 3-5 sene kullanmay bagli olarak gider ) kullaniliyor.  Uclarin fiyatlari  yaptigi ise gore ve modeline gore degisiyor. En ucuzu 22 -25 euro +kdv civarinda.  JBCnin turkiye satis temsilcisi buldum asagidaki linke bakin.

http://www.jbctools.com/distributors-europe-turkey.html
Biliyormusun dedi, ben ne yaptiysam kader icabi yaptim dedi. Ben gene sustum.... Kimbilir sende belki kaderin memurusun vazifeni yapiyorsun dedi.

mistek

Alıntı yapılan: gumush - 15 Ağustos 2012, 20:32:35
Merhaba,
Bu havya setini almayi dusunuyoruz ( lab. icin )

Bu fikir ve onerilerinizi alabilir miyiz ?

Aslinda kombine urunler genelde cok saglikli olmaz ama diger alternatifler cok pahalli olacak.

mesaj birleştirme:: 15 Ağustos 2012, 20:33:32

(Resim gizlendi görmek için tıklayın.)
(Resim gizlendi görmek için tıklayın.)

@gumush hocam

Bu ürünü aldınız mı ? Memnun musunuz?
boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R

diot

sanırım jbc nin sitesini hacklemişler ?
http://www.jbctools.com/   
Hacked by Musa yazıyor.

gtekdemir

Alıntı yapılan: mistek - 22 Kasım 2013, 18:03:17
@gumush hocam

Bu ürünü aldınız mı ? Memnun musunuz?

Hocam bu set ve bir alt modelini bir yıldır kullanıyorum. Her ikiside mükemmel iş görüyor. Alırken pahalı gelmişti ama şimdi iyiki almışım diyorum.

mistek

Alıntı yapılan: gtekdemir - 22 Kasım 2013, 21:37:08
Hocam bu set ve bir alt modelini bir yıldır kullanıyorum. Her ikiside mükemmel iş görüyor. Alırken pahalı gelmişti ama şimdi iyiki almışım diyorum.

Vakum işe yarıyor mu kullanışlı mı?

Birde nereden satın alabilirim ?
boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R

ercan_t

Alıntı yapılan: mistek - 22 Kasım 2013, 21:43:05

mistek ben sadece vakumu lu bir cihazda calıştım (cin malı  oda),

hiç kullanışlı değildi sürekli tıkanıyor lehimleri çekmiyordu.
en cok kullandığım yer dip soketlerin soktükten sonra delik içinde kalan lehimlerle uğraştım, örneğin metin veya grafik lcd sokülmesi gibi,
3,4 delikten sonra cok tıkanıyor sürekli tıkanıklığı bir cubuk ile temizlemek gerekiyor cok zahmetli bir olay ayrıca deliklerin pad lerinide kaldırıyordu.

gtekdemir

Alıntı yapılan: mistek - 22 Kasım 2013, 21:43:05

Vakum gücü yeterli ve temizlemesi dertli değil. Yanında temizleme seti geliyor zaten, set içinden çıkan çelik tel ile arada harbi çekmek gerekiyor. Arada bir söküp içindeki metal eleğide temizlersen uzun süre sorunsuz çalışır. Dikkat edilmesi gereken diğer bir konu vakum ucunu lehimsiz bırakmamak gerek, uç bozulabiliyor ve 9$ gibi bir fiyatı vardı sanırım. Vakumla işiniz bittiğinde ucunda biraz lehim bırakıp o şekilde soğutursanız uç uzun süre kullanılabilir.

Nereden aldığımdan emin değilim ama netes diye hatırlıyorum.

mistek

Alıntı yapılan: ercan_t - 22 Kasım 2013, 21:56:55
mistek ben sadece vakumu lu bir cihazda calıştım (cin malı  oda),

hiç kullanışlı değildi sürekli tıkanıyor lehimleri çekmiyordu.
en cok kullandığım yer dip soketlerin soktükten sonra delik içinde kalan lehimlerle uğraştım, örneğin metin veya grafik lcd sokülmesi gibi,
3,4 delikten sonra cok tıkanıyor sürekli tıkanıklığı bir cubuk ile temizlemek gerekiyor cok zahmetli bir olay ayrıca deliklerin pad lerinide kaldırıyordu.

Ben de farklı marka ürünlerle çalıştım kesinlikle markadan markaya çok fark ediyor. Şuan resimdeki cihaz üzerinde araştırma yapıyorum.

Alıntı yapılan: gtekdemir - 22 Kasım 2013, 22:18:05
Vakum gücü yeterli ve temizlemesi dertli değil. Yanında temizleme seti geliyor zaten, set içinden çıkan çelik tel ile arada harbi çekmek gerekiyor. Arada bir söküp içindeki metal eleğide temizlersen uzun süre sorunsuz çalışır. Dikkat edilmesi gereken diğer bir konu vakum ucunu lehimsiz bırakmamak gerek, uç bozulabiliyor ve 9$ gibi bir fiyatı vardı sanırım. Vakumla işiniz bittiğinde ucunda biraz lehim bırakıp o şekilde soğutursanız uç uzun süre kullanılabilir.

Nereden aldığımdan emin değilim ama netes diye hatırlıyorum.

Bu makinayı daha çok sıcak hava ve vakum ağırlıklı kullanacağım lehim sistemine pek ihtiyacım yok. Vakum ve Sıcak hava istasyonunu ayrı ayrı almak istemedim.
Netes'in web sitesinde göremedim ama yarın bi arayayım.

gumush

Ben aldim bu urunu ve kullaniyorum. Memnunum. Ancak simdi baktigimda tweezer gibi , bir cok ozelligini kullanmadigimi sadece lehimleme ve sicak hava kullandigimi goruyorum. Diger unitelerinin cok kullanisli olmadigini dusunuyorum. Isinmasi cok hizli bu nedenle pratik kullanimi olan bir urun.

Ancak simdi bu sekilde herseyi olan bir urun yerine jcb gibi bir urunun sadece lehim ve sicak havasini almamda dogru olurmus diye dusunuyorum. Markayi bir kenara koydum yine bu kalitede sadece ayri bir sicak hava ve ayri bir lehimlemede alabilir misim.

Bunlarin disinda urunle ilgili bir soruna rastlamadim. Dedigim gibi memnunum.
Hikmet Gumus  izmir

mistek

Alıntı yapılan: gumush - 23 Kasım 2013, 21:34:50
Ben aldim bu urunu ve kullaniyorum. Memnunum. Ancak simdi baktigimda tweezer gibi , bir cok ozelligini kullanmadigimi sadece lehimleme ve sicak hava kullandigimi goruyorum. Diger unitelerinin cok kullanisli olmadigini dusunuyorum. Isinmasi cok hizli bu nedenle pratik kullanimi olan bir urun.

Ancak simdi bu sekilde herseyi olan bir urun yerine jcb gibi bir urunun sadece lehim ve sicak havasini almamda dogru olurmus diye dusunuyorum. Markayi bir kenara koydum yine bu kalitede sadece ayri bir sicak hava ve ayri bir lehimlemede alabilir misim.

Bunlarin disinda urunle ilgili bir soruna rastlamadim. Dedigim gibi memnunum.

Hocam bende ağırlıklı olarak sıcak havayı kullanacağım zaten lehim makinam var siz konuyu tecrübe etmiş biri olarak bu ürünün yerine benzer fiyatlarda olan başka hangi ürünü önerirsiniz? (vakumlu olursa daha da güzel olur)
Jbc iyi güzel ama ben bu makinayı rüyamda bile göremem : http://www.sanayipazari.com/JBC-JT-2QA-Sicak-Hava-Istasyonu,PR-1207.html