Kaspersky One 5 pc 1 yıl ~85TL

Başlatan t2, 23 Ağustos 2012, 23:14:26

t2

http://www.kaspersky.com.tr/one
5 PCs       1 Yıl    122,31 TRY  demiş.

Satın alırken tekrar indirim oldu 85 TLye düştü.

Neyse aldım kurdum. diğer pclere cep telefonuna da kuracam
Fakat bunda  bir sorun var. Daha önceki internete bağlanacak her türlü program için uyarı veriyordu. izin vermek istediğimizi biz belirtiyorduk. Bunda ise sunucudan bazı kurallar indirip ona göre izin veriyor. Ben kural indirme diye seçtim ama baktım yine bazı programlar izin verilmiş.

Bunları kısa yoldan izinsiz hale getirmenin yolu var mıdır? Grup kurallarını kısa yoldan ayarlamak? ya da her yeni programı varsayılan olarak izinsiz yapmak nasıl olur?

..diye sormuştum. Grup kurallarını topluca değiştirebiliyormuşuz. Bilinmeyen uygulama için varsayılan Grup seçilebiliyor.

Başka soru:
acaba  1 yıl bitince sadece güncelleme mi iptal olacak? yoksa koruma da bitecek mi?

MC_Skywalker

Alıntı yapılan: t2 - 23 Ağustos 2012, 23:14:26
Başka soru:
acaba  1 yıl bitince sadece güncelleme mi iptal olacak? yoksa koruma da bitecek mi?

Üreticisne göre değişiyor;

McAffe şöyle bir yötem uyguluyor. Ev kullancıları için arama motoru güncelelemlerini almanız engelliyor. Programın yeni sürümünü indireceğini yere ulaşımı engelliyor.

Ticari kullanımn sürümünde Programın  ve yönetim yazılımının yeni sürümünü indireceğini yere ulaşımı engelliyor.

Her iki durumda da korumaya devam ediyor fakat virus veritabanın güncellemelirinden tam faydalanamıyorsunuz.

peko

Bu tarz virüs paketi satan firmaların yurtdışı firmaları ile sene bazında anlaşma yaptığını, bu süre boyunca sınırsız key üretme ve satma hakkının satın alan kişide olduğunu duyduğumda şaşırmıştım.
Yani hesaplandığında paket maliyeti 1$ civarında oluyormuş.

Satış rakamları ise tutturabildiğineymiş.
" Bazıları zeka'sını iş'i zorlaştırmak için, bazıları ise kolaylaştırmak için kullanır.. "

eistain_54

Başlıkta belirtilen programa göre veri tabanı güncelleme iptal ediliyor.Belirli bir sürenin sonunda koruma da bitiyor.Siz birkez programdan çıkışyaptığınızda pc açılışında açılmaz hale geliyor.Bu söylediklerim kaspersky pure için.Daha önce kav ve kis tede aynı durumu yaşamıştım.
Her gün 24 altın verilirken bunun için kime şükredersin ey ademoğlu!?!