Raspberry Pi Temini

Başlatan EmaNet, 27 Ağustos 2012, 09:24:07

MC_Skywalker

Raspberry pi üzerinde debian koşturdum. Aldığım B modeli. Sanırım A modeli çıkmayacak. Yanına birkaç board çıktı. Android 4.0 da port edilmiş ama iso indirip denemedim.

EK:
Ekran görüntüsüde ekleyeyim :)

EmaNet

Alıntı yapılan: MC_Skywalker - 27 Ağustos 2012, 18:52:44
Raspberry pi üzerinde debian koşturdum. Aldığım B modeli. Sanırım A modeli çıkmayacak. Yanına birkaç board çıktı. Android 4.0 da port edilmiş ama iso indirip denemedim.

Mc_Skywalker helal olsun kardeşim sana. En çok istediğim şu boardda bi ben koşturamadım şu debianı raspberry pi alıp.

muhendisbey

Ah hocam ah. Bir çözemedim şu mevzuları.
Beaglebone'a ekran nasıl eklenir onun çabasındayım :S
Ethernet üzerinden erişime çabalayaduralım görsel çalışan raspberry pi işte burada... Güzel bir çalışma.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

kasif

eksi sözlükte birisi HDMI bağlantısını yapamadığını, klavyeleri zor tanıdığını falan yazmış bu doğru mudur. Kurulum esnasında çok sıkıntı oldu mu?

Bi taraftan alayım diyorum diğer taraftan alıp kenara atıyorum yazık oluyor.

Tagli

Bu tamamen ne kurduğuna ve nasıl kurduğuna bağlı. Hazır sistem kurarken pek sorun olmuyor genelde. Sıfırdan çekirdek derlemek ve kök dosya sistemi kurmak ise hep sancılı bir süreç olmuştur (en azından benim gibi bir amatör için öyle).
Gökçe Tağlıoğlu

camby

Bu raspberry pi yanlızca geliştime amaclı mı yoksa tıcari projelerde de kullanılabılır mı?

muhendisbey

Alıntı yapılan: camby - 28 Ağustos 2012, 13:30:31
Bu raspberry pi yanlızca geliştime amaclı mı yoksa tıcari projelerde de kullanılabılır mı?

Bu sizin ve yapacağınız projeye bağlı. Adetli yapacaksanız bu kartta geliştirip yeni bir kart tasarlamanız yararınıza olacaktır.

mesaj birleştirme:: 28 Ağustos 2012, 17:31:54

ürünü almak istediğimde hata uyarısı alıyorum, başka alan var mı?
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

muhendisbey

şimdi düzeldi. Artık ne zaman gelirse :)

kantirici

Alıntı yapılan: muhendisbey - 27 Ağustos 2012, 18:23:51
o değil de, ben beaglebone aldım ona da bir ayar veremedim gitti. Daha önce linux ile hiç uğraşmamıştım. Öyle şeyler çıkıyor ki altından, ubuntu yükleyeceksin onun üzerinde çalışacaksın vs gibi... Bir de bu kartı alıp köşede yatırmak var. Yoksa 70-100TL sorun olmaz.

aynen hocam bende aynı dertten müzdaribim.

Seckin ALAN

alsak kullansak, hatta üzerinden msp430 programlasak oda yetmezmiş gibi birde uzaktan program yazsak falan hayallerim böyle :).
Kar taneleri ne güzel anlatıyor, birbirlerine zarar vermeden de yol almanın mümkün olduğunu.. Mevlana

fatihinanc

Alıntı yapılan: Seçkin ALAN - 01 Eylül 2012, 01:06:28
hatta üzerinden msp430 programlasak...

Ben programlamıştım :)
Aslında amacım övünmek değil ama özellikle bu konuda olduğu gibi bazı şeyleri kendimize çok uzak görüyoruz. Bu huy, insanları yeni şeyleri denemekten, öğrenmekten hatta üretmekten bile alıkoyabiliyor. "Benim gavurdan farkım ne ?" deyip -argo tabirle- el-ayak girmek lazım ;)

Özellikle bu gömülü linux tarafında işler oldukça kolaylaşıyor. Mesela ekran çalıştırılacak, adam hiçbirşey yapmasın sadece birkaç doğru konfigürsayon ayarlaması ile kurulu olan işletim sisteminin ekran görüntüsünü DVI dan alabiliyor. İşte size DVI monitör sürmek...
Veya benzer şekilde RCA'dan TV sürmek...

Aslında biraz Linux'u komut satırında çalışarak öğrenmek yetiyor. Maksimum 2 hafta diyelim.
...
Kainat dediğimiz kitap, yazıldığı dil ve harfler öğrenilmedikçe anlaşılamaz.  (Galileo Galilei)

Seckin ALAN

Alıntı yapılan: fatihinanc - 01 Eylül 2012, 01:53:48
Ben programlamıştım :)
Aslında amacım övünmek değil ama özellikle bu konuda olduğu gibi bazı şeyleri kendimize çok uzak görüyoruz. Bu huy, insanları yeni şeyleri denemekten, öğrenmekten hatta üretmekten bile alıkoyabiliyor. "Benim gavurdan farkım ne ?" deyip -argo tabirle- el-ayak girmek lazım ;)

Özellikle bu gömülü linux tarafında işler oldukça kolaylaşıyor. Mesela ekran çalıştırılacak, adam hiçbirşey yapmasın sadece birkaç doğru konfigürsayon ayarlaması ile kurulu olan işletim sisteminin ekran görüntüsünü DVI dan alabiliyor. İşte size DVI monitör sürmek...
Veya benzer şekilde RCA'dan TV sürmek...

Aslında biraz Linux'u komut satırında çalışarak öğrenmek yetiyor. Maksimum 2 hafta diyelim.

Ha bunları da ben çok biliyorum diye söylemiyorum. Ama bu aşamalardan geçtiğim için sadece gözümüz korkmasın diyorum ;)
benim şu anki sıkıntılarım duygusal, öğrencilik  hayatı vs. Diğerleri ile ilgili bir problemim yok aslında. Linux candır :).
Kar taneleri ne güzel anlatıyor, birbirlerine zarar vermeden de yol almanın mümkün olduğunu.. Mevlana

peko

20 gün önce sipariş vermiştim, bu akşam elime ulaştı.

" Bazıları zeka'sını iş'i zorlaştırmak için, bazıları ise kolaylaştırmak için kullanır.. "

pisayisi

Alıntı yapılan: peko - 18 Eylül 2012, 21:12:21
20 gün önce sipariş vermiştim, bu akşam elime ulaştı.

Hangi siteden sipariş verdiniz, toplam kargo ile kaça maloldu bilgilendirebilirmisiniz...
Murat

peko

Sipariş verdiğim site : http://tr.farnell.com/raspberry-pi?ref=lookahead

GBP 27.66 - (80TL) Kargo zarfı geldiğimde kapıdaydı, herhangi bir ücret ödemedim.
" Bazıları zeka'sını iş'i zorlaştırmak için, bazıları ise kolaylaştırmak için kullanır.. "