Raspberry Pi Temini

Başlatan EmaNet, 27 Ağustos 2012, 09:24:07

pisayisi

Sony firması bile rasberry pi benzeri mini pc çıkaracakmış, yeni ürünlerin fiyatı ne olur bilinmez ancak bu alanda da ciddi rakipler geliyor baksanıza...
Murat

peko

49$ lık fiyatıyla ciddi rakiplerden biri de bu olsa gerek...

http://apc.io/product/

" Bazıları zeka'sını iş'i zorlaştırmak için, bazıları ise kolaylaştırmak için kullanır.. "

muhendisbey

Raspberry pi'nin mevcut işetim sistemi sayısı kendi sitesinde 4 adet
bir de android duyuruldu yakında o da gelir 5

Ve yaygın olduğu için daha çok versiyon 3. parti olarak olacaktır.

Diğer kartların işletim sistemi sayısı ya 1 ya 2. Yaygınlık 0, piyasada bulunma 0 avantajı nerede? Kendi kernelini derleyebiliyorsan kendi kartını kendin tasarla daha ucuz boşa da para verme dimi...
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

MC_Skywalker

Bu arada raspberry pi nin donanimsal video kod çözme (video codec) kısmını aktif etmek ücretli 1.2 ve 2.4 sterlin. Sitelerinde satiş başlamış

muhendisbey

Alıntı yapılan: MC_Skywalker - 19 Eylül 2012, 00:04:20
Bu arada raspberry pi nin donanimsal video kod çözme (video codec) kısmını aktif etmek ücretli 1.2 ve 2.4 sterlin. Sitelerinde satiş başlamış

Bana yazılımsal gibi gelmişti? Hani 3. parti bir program kurduktan sonra codec yüklemek gibi? Donanımsal değildir herhalde.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

MC_Skywalker

Konsolda minik bir batch çalıştırıp MCU id nosunu alınıyor. ID ile satın alınıyor. Yazılımın MCU içinde ki donanıma erişmesi için.

peko

Alıntı YapYazılımın MCU içinde ki donanıma erişmesi için.

MCU seri numarası ile kitlenmiş Codec yazılımı da diyebiliriz o halde.  HDD seri numarası ile çalışan programlar gibi.
" Bazıları zeka'sını iş'i zorlaştırmak için, bazıları ise kolaylaştırmak için kullanır.. "

muhendisbey

Alıntı yapılan: peko - 19 Eylül 2012, 08:57:51
MCU seri numarası ile kitlenmiş Codec yazılımı da diyebiliriz o halde.  HDD seri numarası ile çalışan programlar gibi.

Katılıyorum. Eğer o codec yerine 3. parti free codec yükleyerek para da ödemeden video çözebilirsiniz.