Raspberry Pi Temini

Başlatan EmaNet, 27 Ağustos 2012, 09:24:07

EmaNet

Arkadaşlar,

Raspberry Pi temin etmek istiyorum yurt içinde temin edebileceğim bir firma veya distribütör var mı?
Raspberry Pi kullanan ve satın alıp pişman olan var mı ?

Bu konularda cevaplarınızı bekliyorum.

Tagli

Aldım ama henüz kurcalamaya zaman olmadı. Bildiğim kadarıyla ürün yok satıyor, bu sebeple herhangi bir yerden bulabileceğini sanmıyorum. Ben 3-4 ay kadar bekledim alabilmek için. "Register interest" gibi bir yere tıklayarak kayıt oldum, birkaç ay sonra kredi kartı bilgilerimi istediler ve ondan da birkaç hafta sonra parayı hesaptan çekip kargoya verdiler. Ben Farnell'den aldım. Hediye olarak bir element 14 T-Shirt'ü de yolladılar. Kredi kartı bilgilerini sorarken T-Shirt bedenini de soruyorlar.
Gökçe Tağlıoğlu

CoşkuN

EmaNet

Siparişi verdim kredi kartımda borç var arkadaşlar başka atmden kredi kartı borcumu ödeyebilrimiyim bulunduğum yerde atmsi yok kartın.

muhendisbey

Alıntı yapılan: Tagli - 27 Ağustos 2012, 10:00:37
Aldım ama henüz kurcalamaya zaman olmadı. Bildiğim kadarıyla ürün yok satıyor, bu sebeple herhangi bir yerden bulabileceğini sanmıyorum. Ben 3-4 ay kadar bekledim alabilmek için. "Register interest" gibi bir yere tıklayarak kayıt oldum, birkaç ay sonra kredi kartı bilgilerimi istediler ve ondan da birkaç hafta sonra parayı hesaptan çekip kargoya verdiler. Ben Farnell'den aldım. Hediye olarak bir element 14 T-Shirt'ü de yolladılar. Kredi kartı bilgilerini sorarken T-Shirt bedenini de soruyorlar.

Ne kadara mal oldu gönderim ücreti vs ile? 35dolar kart ücreti artısı var mı?
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

kasif

Baya bir piyasa yapmış sanırım, her yerde 25 dolara(44,75 TL) satılacak derken bugün değişik sitelerde 29 euro(65,09 TL) ve 27,66 pound(78,40 TL) gibi rakamlara ulaştım. Sanırım 78 TL lik fiyatta kargo dahilmiş. Ama kargoda yakalanır mıyız bilmiyorum. e-bayda 50 dolarlarda geziyor.

Neden bizim ülkemize hem geç hep pahalı gelirki bunlar, TV mi hafiften smart TV ye çevirme halleri kuruyordum.

pisayisi

Farnellden alındığında 100tl yi geçer bu ürünün bedeli birde gümrükte kalcakmı tasası derken, rasbery pi nin bir cazibesi kalmıyor türkler için...
Murat

muhendisbey

Alıntı yapılan: kasif - 27 Ağustos 2012, 14:45:28
Baya bir piyasa yapmış sanırım, her yerde 25 dolara(44,75 TL) satılacak derken bugün değişik sitelerde 29 euro(65,09 TL) ve 27,66 pound(78,40 TL) gibi rakamlara ulaştım. Sanırım 78 TL lik fiyatta kargo dahilmiş. Ama kargoda yakalanır mıyız bilmiyorum. e-bayda 50 dolarlarda geziyor.

Neden bizim ülkemize hem geç hep pahalı gelirki bunlar, TV mi hafiften smart TV ye çevirme halleri kuruyordum.

Çok basit bir nedeni var. Teşvik yok. Yeni teknolojiler, yeni diller öğretilmesi gerekirken üniversitelerde baksanız hala FORTRAN gösteriliyor.
Hep anlatırlar askerde bankın birisi boyanmış yanına da asker dikilmiş kimse oturmasın diye. Ogün bugündür hala başına nöbetçi dikilirmiş. Onun hesap yani...

Talep olsa desek ki arkadaş bize 1000tane gönder. Göndermezler mi?
STM32F4 bu forum sayesinde kazandırıldı. Yoksa onun da geleceği yoktu hani...
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

MC_Skywalker

Alıntı yapılan: pisayisi - 27 Ağustos 2012, 14:54:42
Farnellden alındığında 100tl yi geçer bu ürünün bedeli birde gümrükte kalcakmı tasası derken, rasbery pi nin bir cazibesi kalmıyor türkler için...

bu ürün bana tüm herşey dahil gümrükte takılmadan Frenelin element 14 sitesinden £27.5 (27.5 pound) geldi.

http://www.element14.com/raspberrypi   bu adresten sipariş verdim. faturası da aşağıda

EmaNet

III.Farnel Siparişleri bile iptal edildi. Raspberry pi için bir toplu alım düzenleyebiliriz. Ancak yıldırım elektronikten de akıl almak lazım!

muhendisbey

Bugünün parasıyla 78TL ediyor. yani 43 dolar. Fena değil 35 dolarlık olan kart sonuçta değil mi?

muuzoo

Ben de 27 pounda almıştım. 1 Martta sipariş vermiştim temmuz ayında elime geçmişti. Bir de yanında tişört hediye geldi :)
gunluk.muuzoo.gen.tr - Kişisel karalamalarım...

Tagli

Farnell'de sorun yok. Kargo dahil 80 lira civarında bir maliyeti oldu. $25 denilen biraz kırpılmış bir versiyonu, ona versiyon A diyorlar, bizim aldığımız B. Zaten henüz A'lar seri üretime geçmedi diye biliyorum. Kim bilir, belki de hiç sürmezler piyasaya...
Gökçe Tağlıoğlu

kasif

@muhendisbey
Teşvikler(maddi) biraz olsun var ama onu almamız için hem beklemek hemde Osmanlıca kadar zor olan devlet dilini çözmek gerekecektir. Ne yazıkki yönetmelik, yönerge, genelge, usul esas okumak, datasheet okumaktan daha zor. Ayrıca üniversiteler için söylediğine katılıyorum, ne yazık üniversitelerimizde bile yenilik yok, bir şekilde üniversite öğretim görevlisi olmuş birisi asistanlık zamanlarında hazırladığı ders notunu emekli oluncaya kadar kullanıyor veya çok az değişiklik yapıyor. Proje kültürümüz ne yazık ki YOK. üniversite sanayi işbirliği YOK. Şu zamana kadar kaç doktora çalışması piyasaya ürün olarak sunulmuş mu ki.

Ayrıca kart ilk çıktığında 25 dolar diye reklam yapılıyordu (demek farklı reklammış)

@MC_Skywalker
44TL ile 78TL arasında 34TL var, insanın içi gidiyor. :(

ekleme:
eğer ilk açıklanan fiyat 35$ ise 62,65 TL ediyor ki sorunsuz gelecekse 16 TL fark verilebilir gibi(yine de gibi diyorum)

muhendisbey

o değil de, ben beaglebone aldım ona da bir ayar veremedim gitti. Daha önce linux ile hiç uğraşmamıştım. Öyle şeyler çıkıyor ki altından, ubuntu yükleyeceksin onun üzerinde çalışacaksın vs gibi... Bir de bu kartı alıp köşede yatırmak var. Yoksa 70-100TL sorun olmaz.