Tiestore'da wireless body sensor kiti dağıtılıyor!!!!

Başlatan KIRIKDR, 21 Eylül 2012, 23:55:41

cinque

ArGeMaNiA

ti.com ile estore.ti.com ' un

takibi farklı herhalde..

ti.com'da iki tane gözüküyor(yanlış yaptığımı zannettiğim de gözüküyor.)

estore.ti.com'da önceki yaptığım alışverişler gözüküyor.
Haydi göreyim sizi, vazife-i ubudiyetinizi unutmamak şartıyla öyle çalışınız ki,  rûy-i zemini, her tarafı herbirinize görülen ve her köşesindeki sesleri size işittiren bir bahçeye çeviriniz.

Burak B

Aman dikkat edin. Adamlar yine karalisteye eklemesinler de Türkiye' yi.
"... a healthy dose of paranoia leads to better systems." Jack Ganssle

muhendisbey

Alıntı yapılan: ByteMaster - 23 Eylül 2012, 16:36:04
Aman dikkat edin. Adamlar yine karalisteye eklemesinler de Türkiye' yi.
Adamlar şimdilik mail karalistesi kullanıyorlar. Hotmail gibi mail adresine sahip olanlara gönderim yapmıyorlar. Daha önce birkaç numuneye bakmak istediğimde böyle bir uyarı almıştım.

Bir de mantıklı olalım. Satsan satılmaz SMD, BGA kılıf sensörler'i ne yapabilirsin ki? Ev ortamında kolay kolay kart'a basıp kullanamazsın. Kullanırsın da hobi amaçlı bile olsa çok uğraş ister.
İhtiyacın varsa al, yoksa bırak başkası alsın.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

gtekdemir

Şu anda stokda kalmamış, 6 ekim tarihinde göndermeye başlayacaklar sanırım. Gelecek olan kitin herhangi bir fotoğrafını göremedim bu arada, ama üzerinde çalışmaya değer bir geliştirme kiti olduğuna eminim.

tyildizak

Yukarıda  bahsi geçmişti, kit değil sample entegreler yollanıyor.

Alıntı yapılan: pisayisi - 22 Eylül 2012, 13:51:14
O zaman gönderilecek 4 adet parça var demek listesi aşağıda,

CC2541 – 2.4GHz Bluetooth® Low Energy System-on-Chip Solution
TPS62730 – Frequency, Synchronous Step-Down DC-DC Converter
ADS1292 – Low-Power, 2-Channel, 24-Bit Analog Front-End for Biopotential Measurement
MSP430F5308 – Ultra-Low-Power Microcontroller, 16KB Flash, 6KB SRAM

kit denince hazır sistem gibi düşünmemek lazım demek, zaten web sayfasında  da yeterli bilgi yok gönderdikleri muhtemelen  bu dört adet entegredir. Bunların hepsini kullanıp bir projede yer vermek insanın senesini alır ;D MSP430F5308 işlemci ayrıca kullanılabilir, CC2541 – 2.4GHz Bluetooth® modülü 2 adet gönderceklerse bununla çeşiitli uygulamalar yapılabilir,  ADS1292 ile ne yapılabilir görcez...

(Resim gizlendi görmek için tıklayın.)

KIRIKDR

Arkadaşlar sitede national semiconductors adlı bir bolüm var burada birsürü entegre var ve birçoğunu simple olarak isteyebiliyorsunuz... Site linki aşağıda:

http://www.national.com/pf/master.html

pisayisi

Yanıt geldi sanırım iptal edilmiş sample müracatım, iyiki de öyle olmuş ti nin gereksiz ürünleri ile zaman harcamak zorunda kalmayacağım ;D

TI Sample Request # 2009267

Status
ADS1292 - Complete Low Power Integrated Analog Front End for ECG Applications

COMBOBODYSENSOR

1 of 1 part(s) Cancelled   28 Sep 2012

Murat

muhittin_kaplan

Alıntı YapADS1292  - Complete Low Power Integrated Analog Front End for ECG Applications        
    COMBOBODYSENSOR     1 of 1 part(s) Cancelled   28 Sep 2012
Benimkide iptal..

cinque

Benimki teslim edilmiş yarın gelir muhtemelen. İncelemeleri buraya yazarım.

Mucit23

Anlamadım gitti bu işi.
Geçen gün isteğiniz red edilmiştir maili geldi. Bugün ise Sensör kiti kapıma geldi

Hakkatten dediğiniz kadar varmış  :o :o Gelen malzemeler En gıcık kılıflarda geliyor. İşlemci ve sensör QFN kılıfta gelmiş. Ama ADC işime yarıyacak kesinlikle. 24 bit ile neler yapabilirim onlara bakıcam..

gtekdemir

Benim sample kitim de bugün elime ulaştı. Dediğiniz gibi bu kılıflar ile uygulama yapmak oldukça zor, zaten asıl lazım olan Adc. Ben şimdilik basit bir ekg yapmayı planlıyorum fakat vücut üzerindeki algılama problarının nasıl bir yapıda ve en az kaç tane olması gerektiğini bilmiyorum. Biraz araştırma yapmak gerekiyor çünkü medikal uygulamalar çok farklı bir alan.

berat23