labtoplara ne oluyor

Başlatan speak48, 12 Kasım 2012, 01:36:06

speak48

labtop fiyatlarına bakayım bi dedim yakında bitane alıcam
labtop fiyatları hem yükselmiş hemde model sayısı azalmış
acer ve packardbell markaları ise neredeyse bulunmaz olmuş bu özelliklen vatanda
ne oluyor.

mustafacan

eskisi kadar rekaber yok artık. birinin getirdiği markayı diğeri getirmiyor.
kimse kimsenin ayağına basmıyor. elbirliğiyle vatandaşı öpüyorlar.

fiyatlar ise dolardaki dalgalanmalardan ve dış ekonomideki çalkalanmalardan dolayı yüksek tolereli tutuluyor.
Keşfedilecek çok teknoloji var. Boş Vaktim Yok!

pisayisi

Ben hp pavilion i3 g6 serisi 500gb harddisk 2.1 dual core, 3gb ram, 1gb harici radeon ekran kartı aldım yakın zamanda ,

899 tl fiyata 12 taksit...
Murat

fgokcegoz

Alıntı yapılan: pisayisi - 12 Kasım 2012, 13:19:39
Ben hp pavilion i3 g6 serisi 500gb harddisk 2.1 dual core, 3gb ram, 1gb harici radeon ekran kartı aldım yakın zamanda ,

899 tl fiyata 12 taksit...

Yakın zamada pişman olursun o zaman hp pavilion aldığına... :) Başladımı belirtileri..
"Vicdanın ziyası, ulûm-u diniyedir. Aklın nuru, fünun-u medeniyedir. İkisinin imtizacıyla hakikat tecelli eder." (Bediüzzaman Said Nursi)

t2

Notebook tamircisi arkadaş var. rafında 20-30 tane kadar hurda casper var. makinenin ne kadar dandik olduğunu anlata anlata bitiremedi. Bu markadan uzak durmak lazım gibi görünüyor.

xenix

Asus bu aralar dizüstü bilgisayar konusunda iyi, 1 yıldır k53 serisinden i7 li bir model kullanıyorum, ısınma sorunu falan yok gayet memnunum. Özellikle N53, K53, K55 serilerini tavsiye edebilirim.

elektroacemi

Acer ile casper gerçekten çok dandik uzak durun derim. Hp performans olarak iyi ama çok çabuk bozuluyor.

Fiyat konusuna gelince çok fazla araştırma yapmak lazım. İki medya market arası 200 tl bile fark edebiliyor.

muhendisbey

HP ve compaq larda ısınma problemi olmayana rastlamadım
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

kasif

Alıntı yapılan: elektroakif - 12 Kasım 2012, 14:19:53
Acer ile casper gerçekten çok dandik uzak durun derim. Hp performans olarak iyi ama çok çabuk bozuluyor.

Fiyat konusuna gelince çok fazla araştırma yapmak lazım. İki medya market arası 200 tl bile fark edebiliyor.

Pek katılamıyorum. Ablamlara farklı zamanlarda 4 ayrı acer aldık. Bunlardan biri toz kir içinde iş yerinde birkaç yıl kullanıldı ve banamısın demedi, şu an pili şarj tutmuyor ama alındığından itibaren 7. yılı ve hala çalışıyor(ama yavaş)

Diğeri ablamın kızı ilkokul 1 i bitirince hediye olarak alındı, kızı şimdi 12 yaşında ve cihaz hala çalışıyor, sadece klavyenin üstünde fare varken ekranı kapatmayı denemişler ve ekran kırılmış, çıkmacıdan ekran taktırdılar ve hala çalışıyor,

Diğer 2 acer de eski acerler eskidiği ve yavaşladığı için alındılar ve biri iş yerinde biri evde kullanılıyor, nazar deymesin ama bizdekiler taş gibi.

Ha ben ne kullanıyorum, evde 4 yıllık MSI iş yerinde 4 yıllık datron'umu başkasına verdim ve kendime probook aldım, çok memnunum.

Bence bilindik marka olan casper'in çok arıza vermesinin sebebi bilinçsiz kullanıcıların markalı olduğu için tercih etmesidir. Aynı şekilde herkes nokia 5800 a lanet yağdırır ama bendeki nice badireler atlattı ve 2 yaşındaki kızım cedili bir program için her akşam telefonun canını okuduğu halde gayet iyi çalışıyor(buna da nazar değmesin)  :-X

speak48

demek istediğim
sanki labtoplar artık raftanmmı kaldırıyorlar.
hemde yüksek fiyattan
milleti tablet ve ultrabookamı yönlendircekler.
neden model çeşitliliği azaldı?

X-Fi

2008 yılında sony vaio FW21E modelini 2200 TL verip almıştım p8400 işlemci 4 gb ram servisi nerede bilmiyorum bu saatten sonrada bozulurmu bilmem çok sağlam üretiyorlar bana göre parasını karşıladı özellikleri şuan için bile fena sayılmaz blu-ray okuyucusu var düşünün o yaştaki bilgisayar son birkaç aydır işime yaramaya başladı demek istediğim üzerindeki teknolojilerde önemli bir gün keşke olsaydı deyip yeni bilgisayar aldırtabilir. 
http://www.coskunergan.dev/    (Yürümekle varılmaz, lakin varanlar yürüyenlerdir.)

pisayisi

Alıntı yapılan: fgokcegoz - 12 Kasım 2012, 13:34:16
Yakın zamada pişman olursun o zaman hp pavilion aldığına... :) Başladımı belirtileri..

Yok gayet sorunsuz çalışıyor , ısınma derdi yok GTA4  dahi çok hızlı oynanabiliyor.
Murat

mistek

2009da üniversiteye başladığımda Casper nirvana p8400 işlemcili laptop aldım hiç format atmadım maşallahı var pili halen 2 saat 10 dakika normal kullanımda gidiyor. Birkaç program açarken biraz kasılsada genel olarak verdiğim parayı(1358TL) hakkıyla geri ödedi.
boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R

Sdttn

Alıntı yapılan: muhamm@ - 12 Kasım 2012, 17:27:28
2009da üniversiteye başladığımda Casper nirvana p8400 işlemcili laptop aldım hiç format atmadım maşallahı var pili halen 2 saat 10 dakika normal kullanımda gidiyor. Birkaç program açarken biraz kasılsada genel olarak verdiğim parayı(1358TL) hakkıyla geri ödedi.
Hiç fortmat atmaya gerek kalmayınca o bilgisayar iyi mi oluyor?

mistek

boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R