100nf 100v boyutları ?

Başlatan gevv, 17 Kasım 2012, 18:56:00

gevv

merhaba,

bu gün 100nf 100v polyester kondansatör aldım ama boyutları bildiğimiz klasik 100nf 63v ile aynı hatta biraz daha ince  yeni nesilmiş teknoloji ilerledi diyorlar :D  üzerinde ki kodu (1004J100) araştırdım 100v olarak belirtiliyor acaba çin oyunu olabilirmi :) daha önce gören duyan varmı

z

Hocam variyağın varsa bu kapasitöre 220v seri lamba bağla ve voltajı yavaş yavaş artır. Ne oluyor dene.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

gevv

teşekkür ederim abi  evet  kanayan yara varyak :)  önümüzde ki hafta onuda hallederim umarım..    neyse elimde 55v trafo var doğrultup  voltajı veririm bakalım ne olacak :)

merak ettiğim bahsettiğim boyutlarda 100v  gören oldumu

pisayisi

Kondansatörlerde teknoloji geliştikçe kasalar ufalmakta dielektrik malzemelerin kalitesine göre hacim düşmekte. Sahte bir kapasite değilse boyutları normal...
Murat

muhendisbey

Önemli olan aradaki dielektrik malzeme. Gelişmeye de müsait. 100V'ta hani çok abartılı bir gerilim değil. Ama şu var, 100V luk kapasite varsa sınır değere dayandırmamak en doğrusu. Pik durumunu göze alarak çalışma voltajı için 80V gibi düşünmek bence daha iyi olur. Sonuçta anlık bir delinme yeterli. Kapasitör seçerken çalışma geriliminden 1.25 kat daha fazla seçmek uygun olur.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

yilmaz_kk

Kılıf CC06 mı? Yoksa daha mı küçük. Eğer CC06 kılıfsa 400V luk bile gördüm hem de çok inceydi.

Kapasite boyutları gerçekten de inanılmaz boyutlarda küçüldü. Sıkıntı yokmuş gibi duruyor.

Evren KILIÇ

gecen hafta 10 nf/100 volt aldım, o da 63 volt ile aynı ölçülerde 
[email]evren1623@hotmail.com[/email]