LED markası hakkında

Başlatan emrah, 22 Kasım 2012, 10:25:43

emrah

Merhaba,

birkaç marka led hakkında fikirlerinizi soracaktım tecrubesi olan büyüklerime,

ilgilendigim led 3535 power led

piyasada bulabilecegim 3 marka led biliyorum  bunlar  Edison ,LG ve cree

bunlar dısında kaliteli led markası nelerdir?

kalite sıralaması nasıl olmalı ? bana göre   cree-lg-edison şeklinde ve şuanki çalışmaları edison kullanıyorum

Ersin

En kaliteli olanı Cree dir onun dışınıda everlight,kingbright,avago da kaliteli markalar dır.
Sıralamaya gelinece , biraz tartışılır herkes kullandığı ledi yazar iyi diye ama şoyle diyebiliriz
Cree-Avago-Osram-Luxeon-Kingrbright-Everlight- ............... Powerlux-Edison-Markasız.
Baştakilerin fiyatı da tabii ki x2 ile x5 arası değişmekte.

emrah

cevap için teşekkürler o markalarıda inceleyecegim.

led sürücüler hakkında birkeç sorum olacak aklıma takılan,

örnek veriyorum;

3535 1W ledi 350mA ve 3.2V sürecegim

2 paralel kol olacak ve 20 adet led kullanacagım 10 sri bir kolde diger 10 seri öbür kolda şeklinde

sürücü özelligi 700mA ve 30-80V arası diyelim

ledin biri bozuldugu zaman  diger kol hali ile sürücüye yüklenip 700mA çekecek mantıgı düşünüyorum ve o koldaki ledler zarar görecek. dogrumu düşünüyorum ?  her seri kolda 500mA sigorta olsa
daha mantıklı olmazmıydı ?

piyasada yapılan bu tür işlere bakıyorum ama böyle bir koruma yok . bir ledin bozulması diger ledlerin bozulmasına sebebıyet verecek sonuçta. 

Ersin

2 seri bağlantın varsa 2 adet 32V/350ma lik devre kullanacaksın.
3535 kılıf nasıl 1W oluyo ,1/3W olmasın ,  eminmisin? Bence kullancağın ledi in gücü nedir önce bir araştır.

emrah

1/3W ledler. ben orda örnek olarak verdım 350 de sıkıntı olmazda 2 kola 1400mA bagladıgın zaman sıkıntı gercekte. 2 ayrı sürücüde mantıklı fakat 4 paralel kolda 4 sürücü abartı olur sanırım.

remzi

cree marka 1W power led alıcam.kimde vardır.. 30 adet gerekli...

OG

http://www.tdelektronik.com/  satıyordu, sitesine baktım goremedim

ARROW distributoru.

------------
Ayrıca
Malzemeler geldimi hocam ?
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

remzi

Kargo uzun sürdü. Bekliyorum bakalım..

erkan614

şu marka kalitelidir diyemeyiz Led de çok parametre var datashetlerini iyi inceleyin

gokhangokcen

benim bildiğim dünya çapında en iyi led üreticisi olarak gördüğüm kalitesi ısı değerlerine ve verilen akıma göre en yüksek lümeni veren led nichia japon malıdır.Cree osram tarzı üreticilere zamanında fosfor temin etmiş bir üreticidir.Kullanmaktayım ve gerçekten kaliteli olduğunu söyleyebilirim
Bildiğini paylaşmak, Allah'ın verdiği öğrenme yeteneğinin zekatıdır.