Altınkaya'nın alternatifi bir firma var mı?

Başlatan run, 24 Kasım 2012, 15:02:41

frederic

Bazen avrupa ürünlerden daha kalite tasarımlarımız oluyor açıkçası ama kutunun içerisine yerleştiğinde tüm karizması çiziliyor kartın bu altınkaya'nın kutuları yüzünden.Piyasa da tekler diye kullanıyoruz işte ama hiç içime sinmiyor kutu tasarımları,bende alternatif arıyorum.

stlg

Bende altınkayanın urunlerini kullanıyorum ,cok memnunum ve ulkemizde boyle bir ureticinin olması gurur veriyor ,bu arada bu firmayla hic bir baglantım yok belirteyim
ALLAHA EMANET OLUNUZ Hoştur bana senden gelen,  Ya gonca gül yahut diken,  Ya kaftandır yahut kefen,  Kereminde hoş lütfunda hoş.

Mucit23

t2

Alıntı YapAltınkayadaki KalınKafalı Herifler Bana yeni fatura göndereceklerini söylediler. 4 Gün oldu gelen giden yok.
başka firmaya gönderilmiştir. :)

Murat Mert

Alıntı yapılan: muhittin_kaplan - 24 Kasım 2012, 19:35:45
Çoğunluk Öyle, Ama Farklı Olanlarda mevcut.

evet farklı kutular var
Kutu üzerine Türkiyedeki distribitörüz diyen firmaların ellerinde o ürün ile ilgili mamül bile yok. Adamlardan kutu istiyorsun olup olmadığına bile karar veremiyorlar. Ulan distribitorsun al koy 300-500 kutu. Yokki olmaz. Teslim süreside 8-10 hafta hayda buyrun buradan yakın. Numune istiyorsun kart çizmek için hani 8-10 haftayada kabulsün kutular gelinceye kadar elk. kısmı halledeyim diyorsun adamlarda numunede yok. O yüzden yurt dışıda yaş. Bu sene başında 400 kutu siparişi verdim hala tık yok. Büyük bir firma kutu dışındaki bütün siperişlerim hep ertesi gün yada 2 sonra elimde oldu kutuda kaldı. Phoenix kutuların Tr de satıcılarını distributör firmalarını ve diğier bir sürü kutu dağıtıcılarını buldum hep fıs çıktı ellerinde hiç bir ürün yok.
mert07

t2

Şöyle bir yer varmış. klas kutular.

www.everestcase.com

Acaba usulünce ithalat yapsak  bunlar a.kaya ürünlerinden aynı ayardaki kutulardan pahalıya  gelir mi?

Yurt dışından adetli olarak kutu getirten  kullanan var mı?

mustafacan

paket büyüdükçe gümrük vs. tabii olacaktır.
2-3 konteynır almayı düşünüyorsanız gümrükleme yapan firmalarla irtibata geçiniz derim.
Keşfedilecek çok teknoloji var. Boş Vaktim Yok!

turkbey06

Merhabalar;
Öncelikle Altınkaya frması ile Hiçbir alakam olmadığının bilnmesin isterim.
Bende sürekli tasarımlar yapıyorum ve proje kutuları konusunda türkiyedeki eksiği görüp yurtdışına para çıkışını engelleyen bir firmayı bu şekilde yargılamanız çok hoş değil,kanatindeyim.
Gittim gördüm firma 4:4 lük CNC lerle üretim yapıyor, istediğiniz çizme göre kutu yapıyor istediğiniz deliği işliyor toleransları sınırlar içerisinde şimdiye kadar hiç bir sorunla karşılaşmadım,Ancak her firma gibi çalışanlarından kaynaklı sorunları vardır. Doğrudur 3 katlı binada sadece 1 kişi satışla ilgileniyor,gittiğim zaman bekletiliyorum, ama vitrin yapmışlar onu geziyorum vakit geçiryorum bir kere bol çeşit oluşu güzel TEKO gibi yurt dışına gağımlı ve pahalı değil.. Etken elektronikte Altınkayanın bayiisi görünüyor.
Ben memnunum sadece alternatifinin olmaması kötü,
Herkese kolay gelsin.

t2

Alıntı yapılan: turkbey06 - 25 Kasım 2012, 13:54:38
..yurtdışına para çıkışını engelleyen bir firmayı bu şekilde yargılamanız çok hoş değil,kanatindeyim.
Babasının hayrına mı yapıyor bu işi? vatan millet sakarya? yurt dışına para çıkar oradan para gelir bunlardaki kötülük nedir? daha iyisini ve ucuzunu yurt dışından temin edebiliyorsak yerli firmayı tercih etmeyiz. kim eder? yok öyle bir vatandaş. fakat laf bol. para yabancıya gitmesin. keh keh kehh..

Klein

Yurt dışına para çıkmıyor olması, bir işin kötüyapılıyor olmasına bahane olamaz. Hele ki, söz konusu firma gibi tekel konumunda bir firma için.
Alternatif bulamadığım zamanlarda firmanın ürünlerini kullanırım. Kim ne derse desin , ürünler bariz kötü. Buna rağmen fiyatlar ucuz mu? değil.

frederic

Ürünlerinin görselleri hep sigorta kutularını andırıyor çoğu aynı tasarım mesela ray tipi kutuların sadece boyutları değişik,oysa öyle estetik tasarımlar var ki yurt dışın da,insanı tasarım yapmaya teşvik ediyor.Böyle giderlerse,müşterileri alternatif bulduğu anda bu firmayı bırakır ve ciddi salllantıya düşer bu firma.

z

Hocam kalitenin düşük oluşunun nedeni kullanılan plastik kalitesinin düşük oluşumu?

Çünkü aklıma gelen tek şey bu. Adamlar kalıpları cnc de yapıyorlar. Enjeksiyon da makineyle.

Tek sorun kalite ise kalıp tasarım hatasının olacağını sanmıyorum geriye plastik kalıyor.

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

Klein

Tek başına plastik kalitesi değil hocam. Plastik kalitesi, neminin iyi alınıpalınmadığı gibi parametreler muhakkak önemli. Ama asıl iş kalıpta bitiyor.  Kalıp CNC'de yapılıyor. Ama çıkacak ürünün şeklinin kalıba işlenmesi, kalıp yapmak anlamına gelmiyor.
Çekme yapmaması için yüzeylerin kalınlıkları, delikler, maçalar, kalıp ayrım noktası gibi bir sürü ciddi ciddi hesaplanması gereken parametre var.   
Kalıp için kullanılan çeliğin cinsi ,
Son yüzey düzeltme (finish)  işleminin nasıl yapıldığı, veya yapılıp yapılmadığı,
Varsa yüzey parlatma işleminin düzgünlüğü,
Yollukların, soğutma kanallarının tasarımı ,
Çekme toleranslarının doğru hesaplanıp hesaplanmadığı,
Basan enjeksiyon makinesi , ısısı , basıncı vs...

Bunların hepsi kaliteyi etkiliyor.

z

Hocam bu adamların mekanını, makinelerini görmüşsünüzdür.  Kalıpçılık konusunda yetersiz olduklarını sanmıyorum.

Mesela Altınkaya kutularında neyi beğenmiyorsunuz?

Ben kendi adıma söyleyeyim plastiğin kendisini.

Bugüne kafar çarpık duran, yamuk, et payı düzensiz kutuyla karşılaşmadım.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

turkbey06

Alıntı yapılan: frederic - 25 Kasım 2012, 15:54:21
Ürünlerinin görselleri hep sigorta kutularını andırıyor çoğu aynı tasarım mesela ray tipi kutuların sadece boyutları değişik,oysa öyle estetik tasarımlar var ki yurt dışın da,insanı tasarım yapmaya teşvik ediyor.Böyle giderlerse,müşterileri alternatif bulduğu anda bu firmayı bırakır ve ciddi salllantıya düşer bu firma.

Kutuya göre tasarım fikri?? ilginç hocam, O tasarım isteğinizi arttıran kutu için bence yerli firmadan teklif alın yine devam edin hem adamında işine gelr portvöy arttırmak,sonuçta arz talep meselesi bu fiyatlara gelince, Teko başta olmak üzere diğer ithalatçıların fiyatlarıyla karşılaştırdığımda 3/1 fiyata geliyor ben kendim bizzat ASELSAN ve  FNSS deki görevlerim esnasında defalarca prototiplerde bu kutuları kullandım. Örnek talep eden oldumu hiç firmadan? istediklerinizi örnek de gönderiyorlar sadece kargo parasını siz ödüyorsunuz.. bence sorun sadece 1 kişinin satışla ilglenmesinden kaynaklanıyor olabilir. Ayrıca rakip çıkmamasının nedenide bence fyatlarının ucuz olmasından kaynaklanıyor olabilir.