sms ile ev otomasyonu projesi yardımm

Başlatan mühendis kamil, 06 Aralık 2012, 02:13:11

mühendis kamil

benim projem sms ile ev otomasyonu fakat benim elimde bu projeyle alakalı bir devre yok bu konuda bana yardım edebilir misiniz?elinde hazır bir devre olan veya en azından malzeme listesini bilen biri varsa eger bana yardımcı olabilir mi

gtekdemir

Ben yardımcı olabilirim, proje şeması ve kaynak kodları ile anahtar teslim olarak. Ücret 2000$+KDV , teslim süresi 4-6Hafta, ödeme şekli; yarısı  proje başlangıcında kalanı ürün tesliminde.

yusufburak

Cidden o kadar pahalı mı :S benim arkadaş yapmıştı geçen sene :) zor bişey değildi yani
Öğretici aranıyor :)

speak48

ayhani

Alıntı yapılan: yusufburak - 06 Aralık 2012, 10:42:58
Cidden o kadar pahalı mı :S benim arkadaş yapmıştı geçen sene :) zor bişey değildi yani

Bir işi bilmiyorsan ya öğrenip yapacaksın veya yaptıracaksın. 2000 dolar komple bu proje için makul. Ne bekliyorsunuz 100 liraya kod+şema herşey dahilmi? O zaman sizi AT komutların başına alalım bakalım projeyi bitirecek kadar bilgiye sahip olduğunuzda fikriniz aynı mı olacak.
En iyi bildiğim şey hiçbir şey bilmediğimdir.

yusufburak

Herkes düşüncesine göre satar ya da yardımcı olur bilgileri ile. Ben biliyo olsa idim para almadan yazardım kodları sonuçta kod yazmak benim için bi zevk(mutluluk) kaynağı. Ve düşüncenize saygım var bi hata veya kusur etti isem de özür dilerim.
Öğretici aranıyor :)

ayhani

Alıntı yapılan: yusufburak - 06 Aralık 2012, 12:12:45
Herkes düşüncesine göre satar ya da yardımcı olur bilgileri ile. Ben biliyo olsa idim para almadan yazardım kodları sonuçta kod yazmak benim için bi zevk(mutluluk) kaynağı. Ve düşüncenize saygım var bi hata veya kusur etti isem de özür dilerim.

Özür dileyecek birşey yok estağfurullah. Bende görüşümü yazdım.

tekosis

bu gün bir gündelikçinin yevmiyesinin aşağı yukarı 80 tl olduğunu düşününce arkadaşın istediği ücret bence olması gerekene yaklaşmış denebilir.
İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.

dnacikaya

kaynak kodlarda verildiği için fiyat makul bence.

serdararikan

bence aynı işi 500TL ye yapacak birçok kişi bulabilirsin. 2000$ a hazır akıllı ev sistemi satın alırsın.

EGE

Bir projeyi yapmak sonuçta emek _zaman_para ile oluyor ,
Proje yapan arkadaşlar bilirler yeni yapılan her şey sancılı olur ,en profsyonel program yazan yurtdışındaki tecrübeli mühendisler bile yazdıkları programları en az 6 ayda sağlam çalışır vaziyete getiriyorlar ,

arkadaşın istediği ücret bana görede uygun, yaptıracak kişi samimi olarak biraz daha üzerine giderse üç beş daha indirim yapacaktır sanırım,

eğer elindeki proje daha önce yapmış hazır bir proje ise o zaman istediğ paranın rengi değişir yani yüksektir ama dediğim gibi yeni yapılacak proje ise samimi yaklaşımlar ile indirim yapılacaktır kanısındayım,

kolaygelsin

ehliseyf

Ucuza yapıyorsun . 1 led yakmak için 200 TL aldığım zamanları biliyorum . Sonuçta emek fiyatını emekçi belirler.İşine gelen yaptırır yada başkası ile anlaşır.
Berber değil ki bu adam tarifesi olsun !
Code'm mu oturturum !

mühendis kamil

gtekdemir kardeşim teşekkür ederim ama su an benim senin istediğin miktarı karşılyabilecek bir bütçem yok ama yine de teşekkür ederim

computerboy

sms gönderiyorsun röle açılıyor gönderiyorsun kapanıyor. sıcaklık ve nem kontrölüde var istersen devre ve kod dahil 400 TL ye size gönderirim gerisi size kalmış. başarılar.

ayhani

Alıntı yapılan: computerboy - 07 Aralık 2012, 12:01:03
sms gönderiyorsun röle açılıyor gönderiyorsun kapanıyor. sıcaklık ve nem kontrölüde var istersen devre ve kod dahil 400 TL ye size gönderirim gerisi size kalmış. başarılar.

İyiymiş. Sizden sonra biri çıkar 200 tl der. Biri der 16f877 10 lira, gsm modül 100 lira, 150 lira beni kurtarır der. Sonra hep birlikte elektronikçiler mesleğin para etmediğinden yakınır!

Yazdıklarınıza saygı duymakla birlikte burda birinin 2000 dolar dediği devreye 400 lira demek etikmi size bırakıyorum. Ha siz diyeceksiniz ki sanane! Bende "Sende haklısın" derim.

Fakat bir mesleği yerlere düşürenler yine o meslekteki çalışanlardır.
Söz konusu devrenin çok daha iyisini ben yaptım kodu+şeması herşey hazır. Ama biri çıkmış 2000 dolar demişken ben çıkıp 1000 lira demem kendimce etik bulmam.

Ben size şöyle bir örnek vereyim. Bir firmaya taşeron olarak gsm kontrol sistemi yaptım. Öyle ısı kontrolü falan yok, uzaktan bazı cihazları açıp kapatıyorsun cebine arıza mesajları felan atıyor. Kod+mod vermedim sade cihaz. Yaklaşık 600 lira maliyeti olan cihazı 4000 lira civarına takmıştık, takmaya gittiğimiz yerdeki bir eleman, cihaza 12000 lira ödediklerini söylediler. Ben
işi bize veren firmanın 12000 lira diyeceklerini tahmin edemedim, etsem 4000 liraya da vermezdim. Buyur burdan yak.

Şimdi sen o cihazı 400 liraya verirsin, verdiğin kişi gider 3000-4000 liraya defalarca satar. Sizde sabahlara kadar kod çalışıp ömrünüzü tüketirsiniz, taşeronlarda "bu elektronikçiler olmasa aç kalırız" derler.