GÖKTÜRK-2

Başlatan uveren, 20 Aralık 2012, 22:11:18

z

Alıntı yapılan: CoşkuN - 27 Aralık 2012, 14:22:53
O zaman artık birşey üretmeye uğraşmaya da gerek yok, bu sonucu mu çıkarmalıyız?

Bizim uydumuzu vuranın uydusunu vuracak teknolojiye sahip olmamız gerekir.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

OG

Yapılmadı veya yapılamaz demiyorum, bilgim de yok.
Ama Gerbay'ın söylediği artık paranoya seviyesine geldi.

Sesli düşünürsek
-O zaman bu güne kadar birileri diğerinin uydusunu düşürmüş olmalı
-Bu uydular sabit yorungeli uydular değil, eliptik uydular, çok hızlı bir şekilde dünya etrafında dönerler. Ebatları da çok küçük. Yakalayıp vurmak çok zor.
-Yine tam hatırlamıyorum, tekrar bakmak gerek, balistik füzelerin (atmosfer dışına çıkan füzeler) hızı ve manevra kabiliyeti nedir, bu uyduların hızı nedir bakmak lazım. Füzelerin bunu takip edip vurmaya yakıtları yetermi vs vs.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

z

100 bin tane kızkovalayan versinler ben bu uyduları düşürürüm.

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

OG

Bir ilave,
Uyduyu yörüngeye götürüp, yanlızca oraya bırakmak, yani yerleştirmek için kullanılan roketlerin yakıt tankı buyukluğunu goruyoruz. Balistik fuzelerin de ebatlarını görüyoruz. Arada ciddi yakıt tankı farkı var. (Ebat=Yakıt tankı denebilir)

mufitsozen

Alıntı yapılan: OG - 27 Aralık 2012, 14:29:00
Yapılmadı veya yapılamaz demiyorum, bilgim de yok.
Ama Gerbay'ın söylediği artık paranoya seviyesine geldi.

2008 yilinda yazilan bir rapor soyle yazmis http://www.ausairpower.net/APA-DEW-HEL-Analysis.html

Alıntı YapThe capabilities of the ABL system have raised the prospect of another operational application, which is the Anti-Satellite (ASAT) role. In this role, the AL-1A would fly an intercept profile to intersect the ground track of a low orbit reconnaissance or surveillance satellite, or manned space vehicle, and damage or destroy it. While satellites are more robust structurally than ballistic missiles, the ABL delivers more power over the same distance when attacking an orbital target, due to the much lower atmospheric density along the beam path, compared to an atmospheric target. Satellites are also equipped with sensitive optics and vulnerable solar panels.

buda 2010 yilindan bir haber: http://www.sciguru.com/newsitem/1433/high-energy-laser-beam-destroying-a-boosting-ballistic-missile-target

Alıntı YapLockheed Martin announced today that the Beam Control/Fire Control system for the U.S. Missile Defense Agency's Airborne Laser Testbed (ALTB) successfully aimed the High Energy Laser beam in an experiment Feb. 11, in which a boosting ballistic missile target was destroyed.

Rusya (Sovyetler Birligi), ABD ve Cin cesitli sekillerde son 25 yildan beri yorungedeki uydulari dusurmek icin sistemler kullanmaktadirlar. bu konu askeri bir terim olarak ASAT basligi altinda gecer. Hindistan ve Israilinde bu konuda calismalari vardir.

Aptalca bir soru yoktur ve hiç kimse soru sormayı bırakana kadar aptal olmaz.

OG

Alıntı Yapsiz siz olun İsrail - Türkiye ya da İsrail - İran arasındaki çekişmelere hep şüphe ile bakın..

Mesela İran ın en büyük kankası İsrail dir.. Size inanılmaz ya da uçuk gelse de bu böyle.. Adamlar teknolojik yardım da yapıyorlar İran ordusuna..
Bunları bırak da biz karar verelim.

--------

F15 den atılanın cürmü ne ki ne kadar mesafe gidecek,  F15 veya diğer uçaklar ne kadar yükseğe çıkabiliyor ki uçaktan atılsa ne kadar mesafe kazandırır..  Devasa yakıt tankı ile yerden fırlatmak daha mantıklı.

Bu uydular 100km-400km arası dolaşır diye hatırlıyorum.

mufitsozen

Alıntı YapThe first launch of the new anti-satellite missile took place in January 1984. The first, and only, successful interception was on September 13, 1985. The F-15 took off from Edwards Air Force Base, climbed to 80,000 feet (24,384 m) and vertically launched the missile at the Solwind P78-1, a US gamma ray spectroscopy satellite orbiting at 555 km (345 mi), which was launched in 1979

mufitsozen

Alıntı YapOn 13 September 1985, Maj. Wilbert D. "Doug" Pearson, flying the "Celestial Eagle" F-15A 76-0084 launched an ASM-135 ASAT about 200 miles (322 km) west of Vandenberg Air Force Base and destroyed the Solwind P78-1 satellite flying at an altitude of 345 miles (555 km). Prior to the launch the F-15 flying at Mach 1.22 executed a 3.8g zoom climb at an angle of 65 degrees. The ASM-135 ASAT was automatically launched at 38,100 ft while the F-15 was flying at Mach .934.[7] The 30 lb (13.6 kg) MHV collided with the 2,000 lb (907 kg) Solwind P78-1 satellite at closing velocity of 15,000 mph (24,140 km/h)

OG

Paronayaksın demedim,
her insan bazen, bazı konularda paronayaklaşır. Uyduyu vurma işinde şöyle yaparlar böyle yaparlar demen, o konuda paronayaklık seviyesi dedim. Konuyu bilmediğimi de söyledim, ama hız, yükseklik, kaabiliyet ve kütleleri az çok bildiğimden o şekilde söyledim. İkisi farklı şey.

Ben de senin yazdığın şeylere artık paronayakca yaklaşmaya başladım, neden, gerçekten bilmediğin konularda ısrarla konuşmalarını gördüm ve yazdıklarına paronayakca bakmaya başladım.

Nedir o konular,
Tasavvuf, hiç bilmiyorsun, haberdar bile değilsin. Senin bilmemenin benim için önemi de yok.
Hadi bunu bilmeyebilir dedim geçtim,

Geminin radarda görünmemesi meselesi, konudan haberdarım, yapanları, aşamaları biliyorum, buna rağmen şöyle böyle yazman, artık bende yazdıklarına karşı paronayakca yaklaşma eğilimi oluşturdu.

OG

Evet, ama senin yazdıklarına karşı.
Buna Türkçe'de "şüpheyle bakmak" denir.

Zaten çok mesajı okumaya vaktim olmuyor. Okuduklarım için söylüyorum.

OG

Yazdığım öyle anlaşıldıysa öyle olsun.

FİRE BİRD

ABD, Aralık 2006'da uzaya gönderdikten sonra arızalanan bir istihbarat uydusunu, Büyük Okyanus'taki bir savaş gemisinden ateşlediği füzeyle vurdu.ABD'nin Büyük Okyanus'ta Hawaii açıklarındaki savaş gemisi USS Lake Eire'den ateşlenen SM-3 tipi füze, yaklaşık 3 dakika sonra 210 km irtifadaki "USA 193" adlı istihbarat uydusunu vurdu.

http://www.milliyet.com.tr/2008/02/22/dunya/resim/adun2.jpg

http://www.navsource.org/archives/04/1170/04017004.jpg

US Navy SM-3 Missile Intercept a damaged spy satellite

erkan

arkadaşlar bu başlık altında yazdığınız herşeyi inanarak yazdığınızı biliyorum ve saygı duyuyorum. yaklaşık 15 sayfayı da okudum ve devlete karşı olan güven problemimizin bizi hepimizi nasıl paranoyak hale getirdiğinin özetini gördüm ... ve evet belki bir oranda paranoya iyidir ama bence bu elektronik/teknolojinin konuşulduğu bir site için çok fazla olmamış mı sizce?

şimdi sizlerden rica etsem projelerinize dönseniz ? burada yayınlasanız ve bende faydalansam/hep beraber faydalansak enerjimizi daha iyi harcamış olmaz mıyız? zira inanılmaz bir kurgu ve magazin var burada...
tesekkurler

Eren Eraslan

şuan aktif olarak çalışan 560 tane uydu olduğu söyleniliyor şurda 1 tanesini biz göndermişiz yerli yada değil sığınma delici roketlerden tut uyduyu bombalıycak sistemlerden bahsedilmiş
bu kadar paranoya fazla sanki
insanın içine işleyen şarkılar ;  https://soundcloud.com/reeraslan

subram

Göktürk-2 yarın Manşette okumak isterseniz.
http://www.elektronark.org  Türkiyede Elektronik Kültürünü Değiştirmeye Geliyoruz