Msp430 satınalma hakkında yardım

Başlatan metaltrrocker, 22 Aralık 2012, 02:19:10

metaltrrocker

Merhabalar ben msp430 almak istiyorum ancak.çizgitagemde bir tanesi 20tl civarı.texas-instruments sitesi uzerinden alınca bu fiyata 2tane alınabiliyor ben mi karıstırıyorum yoksa turkiyede fiyatının 2 mislinemi satılıyor.cizgi tagemde yapılan satıslar kar amacı gudulmeden yapıiıyor diye yazıyor biri beni aydınlatabilirmi?.saygılar

nusyil

Turkiye'deki durumu bilmiyorum ama ben yurtdisinda yasayan biri olarak gecen ay TI'nin sitesinden bir adet siparis verdim. 4.30 USD odedim ve uc gun sonra Fed-Ex ile kapima kadar geldi.

Seckin ALAN

Alıntı yapılan: metaltrrocker - 22 Aralık 2012, 02:19:10
Merhabalar ben msp430 almak istiyorum ancak.çizgitagemde bir tanesi 20tl civarı.texas-instruments sitesi uzerinden alınca bu fiyata 2tane alınabiliyor ben mi karıstırıyorum yoksa turkiyede fiyatının 2 mislinemi satılıyor.cizgi tagemde yapılan satıslar kar amacı gudulmeden yapıiıyor diye yazıyor biri beni aydınlatabilirmi?.saygılar
aydınlatma konusunda birşey diyemem. Ama ti sitesinden aldığınızda TR için söylüyorum 1 haftada elinizde oluyor tatil günleri denk gelirse +2 gün uzayabilir.
Kar taneleri ne güzel anlatıyor, birbirlerine zarar vermeden de yol almanın mümkün olduğunu.. Mevlana

CoşkuN

Alıntı yapılan: nusyil - 22 Aralık 2012, 05:09:53
Turkiye'deki durumu bilmiyorum ama ben yurtdisinda yasayan biri olarak gecen ay TI'nin sitesinden bir adet siparis verdim. 4.30 USD odedim ve uc gun sonra Fed-Ex ile kapima kadar geldi.

Türkiye'de satılan ürünlerde gümrük + vergi gibi eklentileri de unutmamak lazım...

metaltrrocker

Gumruge takılırsa zaten fiyatı kaca katlanır kimbilir.ben yinede sansımı deneyeyim yılbası yaklastıgı icin belki kıyak gecerler de sorunla karsılasmam umarım:-)

muhendisbey

Yurt dışından daha önce bu tarz kit getirttim. 75 Euro altı için gümrük kdv gibi vergi ödemene gerek yok. Tabi bu gümrük memurunun da insiyatifinde. Gerçi texas faturalı olarak gönderdiği için sıkıntı yaşamazsın diye düşünüyorum.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

metaltrrocker

Tesekkur ediyorum yorumlar icin aksama siparisi veririm o zaman:-) 2tane alsam bi avantajı olurmu?urunu uretimden falan kaldırırlarsa diye.birde bu islerde yeniyim oyuzden soruyorum.

Herdol90

Eğer yıldırımelektronik üzerinden getirtirsen gümrüğe takılmıyor, ama yıldırım elektronik de farnell fiyatlarıyla getiriyor yani Amerika'dan biraz daha pahalı