Video Açık kodlu Delphi Yazılımı Buyrun

Başlatan coldflue, 29 Aralık 2012, 10:37:00

coldflue

mrb arkadaşlar

videoda ki yazıyı nasıl silebilirim ? delphi açık kaynak kodu var
demo sürüm kodlarını sitesinden indirebilirsiniz

t43

dcu daki ilgili texti null edicen yada crackli komponent bulucan.diğer türlü can sıkar bu tür işler.delphi ile çok uğraşıyorum ama bu konuda bilgim yok maalesef.

trinity

dcu dosyasını hex editorle açıp kırmaya çalışacaksın bunu yapmaktansa yeni bir program yaz daha iyi

t2

Açık kodu varsa, dcu ile niçin  uğraşıyorsunuz? Yoksa kod tam açık değil mi? yarı açık?

Bence dcu içinde bu yazılar aynen görünmez. kodlamış olabilir. belki de dinamik oluşturuluyor

trinity

Delphi low level bir dil olmadığı için bilgisayar donanımlarına erişmekte yetersiz kalıyor, bu eksikliğini dcu içersine asm gömerek yada c+ gibi bir dille dll kütüphanesi oluşturup dışardan çağırarak çözmeye çalışıyorlar. Her iki durumda da kod yarı kapalı oluyor

mur@t

kod içinde asm komutlarını kullanabilmeyi veya c/c++ dll lerini kullanabilmeyi yetersizlik olarak görmemek lazım bence.
TvideoGrabber kaynak kodlarını vermiyor, sizin açık kod dediğiniz demo uygulamanın kodlarıdır. Bu komponentin yazısız sürümünü nette bulabilirsiniz.

trinity

Alıntı yapılan: gerbay - 25 Kasım 2013, 11:57:08
bunlar çok yanlış ifadeler.. anlaşılan o ki delphi bilmiyorsunuz.. delphi ile c/c++ ile yapabildiğiniz herşeyi delphi kodu yazarak yapabilirsiniz..

yetersizlik delphi de değil kullananda..

ozaman neden Delphi bir zamanlar çok popülerken son 10 yılda herkes akın akın java ve .net geçti? Bu firmaların hepsi yetersiz demekki.

t2

java ve .net de binlerce hazır komut var. bunları kebap olarak kullanıp hızlı uygulama geliştirmek ağır işlerle vakit kaybetmemek için!

ayrıyeten delphi ile imkansız olan işler vardır onu yapmaya yarar. mesela delphi 7 ile  windows ce için uygulama geliştirmek

z

@t2

Allah bilir Delphi ile MSDOS, IOS, ARX, AmigaOs vs için de kod geliştirilemiyordur.

Ne dışkıdan bir şeymiş bu.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

t2

windows ce için, delphi 7 ile  düğmeye basınca "hello" mesajı veren bir kod yazıver bakalım.

sana 10 gün süre. yaparsan 100 lira vericem. delphi 5 de olur. sende  5 vardır.

mesaj birleştirme:: 25 Kasım 2013, 12:34:20

windows ce duydun mu windows ce?

z

Yahu yazar yada yazamaz iddia edemiyorum. Delphi ile her önüne gelen işletim sistemi için kod geliştirme arzuna laf ediyorum.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

t2

Bu işte iyi para var. usb komponenti filan yapıp veya hazır alıp boyayıp satmak köşeyi dönmek mümkün. böylece her önüne gelen "işletim sistemi  için" kod yazmayıp komponente para verecek, geliştiricisini  ihya edecek. evet , 2-3 sene geçmiş gene aynı konuya geldik. haydaa komponente gel :)

olemiss

Delphi'nin mimarı: Anders Hejlsberg -> https://tr.wikipedia.org/wiki/Anders_Hejlsberg

Borland'dan Microsoft'a geçtikten sonra orada C# dilini yarattı.  Yani bir anlamda C# (ve .NET), tarihi gelişim sürecinde Delphi'nin takipçisi (halefi).
Yazılım Mühendisi, Çevirmen.

olemiss

Alıntı yapılan: t2 - 25 Kasım 2013, 12:51:00
böylece her önüne gelen "işletim sistemi  için" kod yazmayıp komponente para verecek, geliştiricisini  ihya edecek.

Maalesef yazılım komponentleri hiç bir zaman somut komponentler (çipler, kartlar, vb) gibi para etmiyor.  Çünkü ekonomik olarak kıt değiller (https://tr.wikipedia.org/wiki/K%C4%B1tl%C4%B1k_%28ekonomi%29).  Bir yazılım komponentini kopyalamak (yasal olarak ya da olmayarak) çok kolay.  Bu nedenle de algılanan değeri sıfıra yakın.
Yazılım Mühendisi, Çevirmen.

trinity

Ben kameradan görüntü almak isityorum .net den directx e doğrudan erişim var, sen delphiden directx erişmek için yok kompanentlerle header larla boğuşacaksın, lisans crack arayacaksın. sonuçta derlemeyi başarırsanda ortaya çıkan uygulamanın performansı yerlerde gezecek.