Google Hangout - Teknolojik iletişim

Başlatan subram, 15 Ocak 2013, 00:41:08

ercanaslan

Bu platformun oluşmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum sağolun

ULAGA

Konferansa katılan bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum.
Giriş niteliğinde elimden geldiğince bir şeyler anlatmaya çalıştım.
Sürç-i lisan ettiysek affola.
Anlatma ve öğretme konusunda gerçekten de berbatımdır, idare edin. :)
Zaten yazılımı elime almayalı 2-3 yıl oluyor.
Kısmet oldukça, daha ayrıntılı anlatmaya çalışacağız.
Şuan bugünkü konferansın oynatma bağlantısı görünmüyor.
Sanırım YouTube halen veritabanına kaydetmekte.
Yayınlandığında, buraya da ekleyeceğim.

Herkese iyi geceler, saygılarımla...

halilgalic

ULAGA

Arkadaşlar tümünü izleme fırsatım oldu.
Ancak konferanstaki gibi kaliteli olmamış.
Seste sürekli bir yankılanma var.
Görüntü'de ise pek bir şey seçilmiyor.
Dün gece zaten giriş niteliğinde idi.
En kısa zamanda daha düzgün bir kayıt yapalım.
subram ile ben halen araştırmaktayız, verimliliği arttırmak yönünde.

subram

dün akşam tam konferans açmaya hazırlanıyordum ki saat 21:25 gibi evin elektriği gitti geldi, 21:26 da bir gitti, gidiş o gidiş. bu  sebepten gecikmeden dolayı herkesden özür dilerim. konferans yararlı olmuştur umarım.
http://www.elektronark.org  Türkiyede Elektronik Kültürünü Değiştirmeye Geliyoruz

dhan000

üstad youtube üzerinden yapılacak kaydın bundan daha iyi olacaktığını düşünmüyorum ama siz  konferans esanasında ekran kaydını alan bir programla kayıt yapıp daha sonra bir dosya indirme sitesine yüklerseniz o zaman kaliteli kayda da ulaşma şansımız olur...
dünkü konferansı seyrettim çokta kötü değildi bir yankılanma vardı ama genelde anlaşılırdı görüntü de o kadar kötü değildi sadece fare hareketlerini takip edemiyordum... öncelikle şu yankılanma sorunu hlledilmeli her katılımcının ayarlarını kontrol etmesi lazım kulaklık mikrofon ile bağlanılırsa vede mikrofon hassasiyeti düşürülürse sanırım halledilebilir veya konuşmak isteyen kullanıcı ses ayarlarından mikrofonu bir tık ile açıp kapayabilir...
görüntünün kalitesinin yükseltiebileceğini pek düşünmüyorum...
kolay gelsin.

halilgalic

hocam bence de yankının sebebi arkadaşların mic acıktı ve kulaklık yoktu ondan dolayı yankı cok oldu.herkes mic konuşacagı zaman acsa sesten dolayı sıkıntımız olmaz

ULAGA

@dhan000

Ekran kaydı benim de aklıma geldi.
Ancak bilgisayarım kaldırır mı bilmiyorum, açıkçası. :)
Dizüstü kullanıyorum.
Hem o kadar kişi ile konferans yapıp, hem de ekranı kaydetmek, bilgisayarı kasabilir.
Ancak yine de deneyeceğim.
Eğer başarılı olursa, yine buradan paylaşırım.

subram

kapal olsun TV Hangout ile yayın yapıyor. şu ana kadar 4 bölüm yayınlamışlar.

http://www.elektronark.org  Türkiyede Elektronik Kültürünü Değiştirmeye Geliyoruz

yldzelektronik

Alıntı yapılan: dhan000 - 16 Ocak 2013, 11:17:34
üstad youtube üzerinden yapılacak kaydın bundan daha iyi olacaktığını düşünmüyorum ama siz  konferans esanasında ekran kaydını alan bir programla kayıt yapıp daha sonra bir dosya indirme sitesine yüklerseniz o zaman kaliteli kayda da ulaşma şansımız olur...
dünkü konferansı seyrettim çokta kötü değildi bir yankılanma vardı ama genelde anlaşılırdı görüntü de o kadar kötü değildi sadece fare hareketlerini takip edemiyordum... öncelikle şu yankılanma sorunu hlledilmeli her katılımcının ayarlarını kontrol etmesi lazım kulaklık mikrofon ile bağlanılırsa vede mikrofon hassasiyeti düşürülürse sanırım halledilebilir veya konuşmak isteyen kullanıcı ses ayarlarından mikrofonu bir tık ile açıp kapayabilir...
görüntünün kalitesinin yükseltiebileceğini pek düşünmüyorum...
kolay gelsin.

Mikrofon sorunu kesinlikle kulaklıkla düzelmiyor.Öyle ki arkadaşın kendi bayrağı var.Baya dominik cumhuriyeti tamamen keyfi davranıyor.Diğer arkadaşların da aynıydı durum.
Kişinin başına gelen hayır Allah'tandır. Kişinin başına gelen şer nefsindendir. Nefislerimizle kendimize zulüm ediyoruz.

subram

bilgisayardaki micde sorun varsa, şunlar belki sorunu çözebilir

ULAGA

Alıntı yapılan: subram - 16 Ocak 2013, 11:40:23
kapal olsun TV Hangout ile yayın yapıyor. şu ana kadar 4 bölüm yayınlamışlar.

Aynı ses sorunu bu adamların görüntülerinde de var.
Bu sorunun bir şekilde çözülmesi lazım.
Bu tür sorunlardan anlayan arkadaşlar var ise forumda, buradan yardımcı olurlar ise çok sevinirim.

pisayisi

Dün izleyici olarak izledim videoyu , alttaki kamera görüntüleri ekranı bütünü ile daraltıyor, düşük çözünürlük dersin içeriğini takip etmede ciddi bir sıkıntı oluşturmakta, sesteki abuk subukluklar da cabası...
Murat

ULAGA

Alıntı yapılan: pisayisi - 16 Ocak 2013, 11:56:57
Dün izleyici olarak izledim videoyu , alttaki kamera görüntüleri ekranı bütünü ile daraltıyor, düşük çözünürlük dersin içeriğini takip etmede ciddi bir sıkıntı oluşturmakta, sesteki abuk subukluklar da cabası...

Tüm çabamız bu sorunları düzeltmek yönünde.

yldzelektronik

Alıntı yapılan: subram - 16 Ocak 2013, 11:50:29
bilgisayardaki micde sorun varsa, şunlar belki sorunu çözebilir

(Resim gizlendi görmek için tıklayın.)

inan çözüm olmuyo.dün ki arkadaşların bazılarında da vardı.sanırım sorun daha farklı.emin değilim.
Kişinin başına gelen hayır Allah'tandır. Kişinin başına gelen şer nefsindendir. Nefislerimizle kendimize zulüm ediyoruz.