kızıldev v2 pna sensör devresinin şeması lazım ?

Başlatan datasheet, 21 Ocak 2013, 16:46:46

datasheet

kızıldev v2  pna sensör devresinin şeması elinizde mevcutsa ekleyebilirmisiniz arkadaşlar?

datasheet

LukeSkywalker

Ben 536AA3P  kullanmıştım PNA yerine. Bacak bağlantıları aynıdır büyük ihtimal ile.

mesaj birleştirme:: 04 Şubat 2013, 15:18:47

D1 IR led olacak.

datasheet

datasheet

Alıntı yapılan: LukeSkywalker - 04 Şubat 2013, 15:18:09
(Resim gizlendi görmek için tıklayın.)
Ben 536AA3P  kullanmıştım PNA yerine. Bacak bağlantıları aynıdır büyük ihtimal ile.

D1 IR led olacak.

hocam ben bu devreyi kurdum devre çalışıyor sıkıntı yok fakat sinyali pice gönderemiyorum ,sebebi nedir?

makinahmet

@datasheet iki gün önce bende buna benzer bi devre kurdum. Bendeki alıcı göz 536AA3P isimli. (internette datasheet yok  :o ) ama bacak bağlantılarını buldum. Şemada görülen tk 19 gibi bağlantılar yapılıyor.

Tk 19un 3.bacağından 5v olmak kaydı ile pice veri gönderebilirsiniz.Picin pinlerinden birini çıkış olarak ayarlamanız yeterli diye düşünüyorum.Denemedim ama.

@LukeSkywalker hocam sizde 536aa3p'nin  datasheet'i mevcutmu acaba? Birde benim devre tek besleme ile çalışamıyor.Potans direk etkiliyor alıcı devreyi. Alıcı ve verici devreleri iki farklı besleme yaptığımda bu sorun ortadan kalkıyor. Gürültü mü var acaba nedersiniz?

DC, STEP, SERVO MOTOR -> www.sinematronik.com

Murat Mert

Alıntı yapılan: LukeSkywalker - 04 Şubat 2013, 15:18:09

D1 IR led olacak.

S.A.
Picin bacağına girerken progu örneğin:
if(input(goz_sag)){.....................................}
değilde
if(!input(goz_sag)){.....................................}
yazınız.

çünkü ır alıcının out ucu sürekli high konumdadır. Sinyal gelince low olur.
mert07

datasheet

Alıntı yapılan: makinahmet - 12 Şubat 2013, 08:46:20
@datasheet iki gün önce bende buna benzer bi devre kurdum. Bendeki alıcı göz 536AA3P isimli. (internette datasheet yok  :o ) ama bacak bağlantılarını buldum. Şemada görülen tk 19 gibi bağlantılar yapılıyor.

Tk 19un 3.bacağından 5v olmak kaydı ile pice veri gönderebilirsiniz.Picin pinlerinden birini çıkış olarak ayarlamanız yeterli diye düşünüyorum.Denemedim ama.

@LukeSkywalker hocam sizde 536aa3p'nin  datasheet'i mevcutmu acaba? Birde benim devre tek besleme ile çalışamıyor.Potans direk etkiliyor alıcı devreyi. Alıcı ve verici devreleri iki farklı besleme yaptığımda bu sorun ortadan kalkıyor. Gürültü mü var acaba nedersiniz?

aynı beslemeyi verdiğimizde devrede sıkıntı oluşuyor bu benimde başıma geldi sebebini alıcı kısmını yanlış kurmakta olduğunu buldum birdaha sıkıntı olmadı devre kararlı çalışıyor ,benim kullandığım alıcı göz sizinkiyle aynı bacak bağlantıları ekte verdiğiniz resimdeki gibi

mesaj birleştirme:: 12 Şubat 2013, 14:46:24

Alıntı yapılan: mert07 - 12 Şubat 2013, 10:55:08
S.A.
Picin bacağına girerken progu örneğin:
if(goz_sag){.....................................}
değilde
if(!goz_sag){.....................................}
yazınız.

çünkü ır alıcının out ucu sürekli high konumdadır. Sinyal gelince low olur.

hocam ben şu şekilde bir led yak söndür yapmak istedim  fakat herhangi bir sinyal alamıyorum anlayamadım kodda bir sıkıntı yok

if(input(pin_b0)==1)
{

output_high(pin_a0)

}

else

{

output_low(pin_a0)

}

sizin kod yazımınızı biraz daha ayrıntılı şekilde yazarmısınız hocam ?

datasheet

arkadaşlar yardımcı  olurmusunuz sorunu halen çözemedim

Murat Mert

S.A.
Arkadaşlar özür dilerim kodları eksik yazmışım.
Sn. @ datasheet
if(input(goz_sag)){.......yapacağın işlem........}// pine giriş 1 ise yani high olursa low dan high'e

if(!input(goz_sag)){.......yapacağın işlem........}// pine giriş 0 ise yani low ise  highden low'a       

mert07

datasheet

Alıntı yapılan: mert07 - 14 Şubat 2013, 17:27:16
S.A.
Arkadaşlar özür dilerim kodları eksik yazmışım.
Sn. @ datasheet
if(input(goz_sag)){.......yapacağın işlem........}// pine giriş 1 ise yani high olursa low dan high'e

if(!input(goz_sag)){.......yapacağın işlem........}// pine giriş 0 ise yani low ise  highden low'a       

#include <16F628A.H>
#fuses HS,NOWDT,NOPROTECT,NOPUT
#use delay(clock = 20000000)
#use fast_io(a) //port yönlendirme komutları a portu için geçerli
#use fast_io(b) //port yönlendirme komutları b portu için geçerli
void main()

{
set_tris_a(0x00); //a portu çıkış
set_tris_b(0xFF); //b portu giriş
output_a(0x00);
while(true) // sonsuz döngü 

{

if(input(pin_b0))// pine giriş 1 ise yani high olursa low dan high'e
{

output_low(pin_a0);
}

if(!input(pin_b0))// pine giriş 0 ise yani low ise  highden low'a
{

output_high(pin_a0);
}

}
}

hocam bu şekilde denedim ledde titreşim oluyor sadece sürekli yanık şekilde kalıyor ama .1000ms gecikme verdiğimde led sönük pozisyonda ,engel koyduğum zman tsop onune biraz bekliyerek led yanıyor gene high konumunda kalıyor anlayamadım açıkcası

LukeSkywalker

Pot ile frekansı ayarladınız mı? IR ledden geçen akım değeri ile oynadınız mı?

datasheet

evet o hocam oynadım ,sorun tsop out bacağının sürekli high olmasımı acaba?

LukeSkywalker

datasheet

Alıntı yapılan: LukeSkywalker - 15 Şubat 2013, 07:37:21
Tris ayarlarindan once cmcon=7; yazin.

ccs c kullanıyorum hocam derlemiyor hata veriyor