FD ile USB den multi Boot işlemini çözen var mı?

Başlatan FUNKY, 13 Şubat 2013, 21:33:09

FUNKY

iki gündür uğraşıyorum  pc yi usb den boot konularıyla sadece merak amaçlı uğraşıyorum  . bir kere bile usb den başlatamadım .

bios  ayarlarını yapıyorum  açılışta  birinci usb ikinci dvd üçüncü hdd ..  anlamadığım taraf   acronis in  bootable riscue media sı  da usb den açılmıyor.. benim  bios ayarlarında atladığım bir yer mi var bir türlü çözemedim..

fikri olan?

Cemre.

Hocam ayarları dediğiniz gibi yapıp çıkarkende kaydederek çıktığınızdan eminseniz, usb belleğinize kurduğunuz dosyalar hatalıdır diye düşünüyorum, daha önce yapmadım ama aynı CD ile boot gibi olacağını düşünüyorum ve CD'ye düzgün yazılmazsa HDD'den boot edilecektir.
USB Belleğinize doğru yazdığınızdan emin olun derim?

mozkan87

Evet atladığınız bir nokta var. USB'den boot etmek için biostan sırasını değiştirmek etkilemiyor. Onun yerine sadece Hard drive'ı başlatmak istediğimiz flash disk seçiyoruz. Hepsi bu.

FUNKY

Alıntı yapılan: mozkan87 - 13 Şubat 2013, 21:43:29
Onun yerine sadece Hard drive'ı başlatmak istediğimiz flash disk seçiyoruz. Hepsi bu.

bu kısmı anlamadım  ? şimdi iki kere bios ayarlarına girdim   hangi bölümde olur .anakartım gigabyte ultra..

mozkan87

Hocam Gigabyte anakart için bilmiyorum ama advenced options bölümünde olabilir. Benim asus laptopta (amibios'lu) Hard disk drives yazan'nın üstünde enter yapınca boot etmek istediğiniz flash diski görürsünüz. Tabi bios ekranına gelmeden önce falsh diskin takılı olması gerekiyor.

FUNKY

mozkan87.. emeklerine çok teşekkür ederim sayende  açılma sorunu kalmamıştır.... :)

ben iki gündür  bir yığın  sayfa okudum biryığın  video seyrettim bu konuda bisürü proğram indirdim  esas sorunu  bilmediğimden yapamamışyım ..

şimdi baştan başlıyorum....

mozkan87

Rica ederim. Aynı yollardan 3-4 yıl önce bende geçmiştim. İnternette bulamamıştım birde o zamanlar bu usbden boot olayı yaygın değildi. O zamanlar biosun boot menüsündeki tüm kombinasyonları denemiştim herhalde.