Keil proje dosyamı uçurdu, size ders olsun

Başlatan gerbay, 30 Mart 2013, 22:58:50

gerbay

Arkadaşlar Keil 4.70 kullanıyorum;

projemde 5 component (Group) vardı ve her birinin içinde bir ton dosya vardı..

normal derliyordu vs. az önce dosyalardan birini projeden remove ettim (keil içinde sağ tuşa basarak)

daha sonra tekrar projeyi derlerken uVision IDE göçtü gitti.. tekrar çalıştırdım ve projeyi açmak istedim.. hata verdi

gidip baktığımda uVision IDE nin kullandığı dosyaların uzunluklarının 0 (sıfır) byte olduğunu gördüm.. bir ton ayarım boşa gitti..

siz siz olun proje dosyalarınızı yedekleyin..

ErsinErce

dosyaismi_uvproj.bak dosyası olması lazım hocam, kendisi otomatik yedekliyor normalde

X-Fi

Bende birkeresinde keil ile çalışırken yanlışlıkla bilgisayarın enerjisini kestim, açıkda olan kod geliştirdiğim bir projem vardı bilgisayar yeniden başladıktan sonra aynı projeyi açtım üzerinde çalıştığım ve kaydetmediğim 3 farklı header dosyalarini içi boş ve arızalı şekilde buldum. Başıma gelen en büyük felaket buydu diyebilirim. keil 4.64 de iken yaşandı bu olay. Şuan ne durumda bilemiyorum ama sık sık kaydediyorum ve .rar'lı yedek alıyorum sizlerede tavsiyem böyle yapmanızdır.
http://www.coskunergan.dev/    (Yürümekle varılmaz, lakin varanlar yürüyenlerdir.)

speak48

acaba system recoveryi veya recovery-studio ile birşey elde edilmezmi
c dosyalarını silmişmi yoksa onlarında için sıfırlamış?

Erol YILMAZ

Ben de proje dosyalarımı senelerdir RAR ile saklıyordum ki,
ISO olarak saklamaya başladım 1 aydır, Ultra ISo ile...

Ve header dosyalar, dosya boyutu aynı kalmak şartı ile bozuldu...

Bu da kayıplara başka bir  örnek :)

fatih6761

Alıntı yapılan: Allegro - 31 Mart 2013, 09:57:11
Ben de proje dosyalarımı senelerdir RAR ile saklıyordum ki,
ISO olarak saklamaya başladım 1 aydır, Ultra ISo ile...

Ve header dosyalar, dosya boyutu aynı kalmak şartı ile bozuldu...

Bu da kayıplara başka bir  örnek :)
Hocam neden ISO yaptınız ki? Bildiğiniz gibi ISO kendi IsoFs dosya sistemini kullanan sanal bir kalıp dosya formatı. Bazı durumlarda dosyaların özelliklerini de kaybedebilirsiniz (çalıştırılabilir, yalnız okunabilir vs. )
Ban soracak olursanız ben 7-zip öneririm. Sıkıştırma oranı daha iyi. Ama kurumsal bir projeyse güvenlik açısından RAR daha iyi olabilir...

trgtylcnky

Python betiği yazıp düzenli aralıklarla rsync ile yedeklemesi sağlanabilir.

Burak B

"... a healthy dose of paranoia leads to better systems." Jack Ganssle