VIRUSMU KLAVYE SORUNUMU

Başlatan z, 09 Nisan 2013, 10:05:28

z

LAPTOPTA VIRUS TARAYICIM YOK.

KLAVYEDE BASTIGIM TUSLAR YA BASMIYOR YADA SACMA SAPAN YAZIYOR. MESELA A YA BASIYORUM X CIKIYOR.

FAKAT BAZENDE SORUNSUZ YAZIYOR.
SORUN BASLADIĞINDA KLAVYEDE TUSA COK ANI SERT VURUSLAR YAPARSAM DOGRU YAZIYOR GENELDE.

ACIKCASI BEN KLAVYE SORUNUNDAN COK VIRUS OLDUGUNU DUSUNUYORUM.

SU ANDA CAPS LOCK TUSU BOZUK HARICI USB KLAVYEDEN YAZIYORUM. BU NEDENLE HARFLER BUYUK CIKIYOR.

BU SORUNUN NEDENINI ANLAYABILECEĞİM BIR YOL VARMI

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

diot

Virüs olsa harici klevye ilede sorun yapar. klevyeyi kaldır ve altındaki pcb ye bağlantı soketinden klevyeyi sök. usb harci klvye tak ve kontrol et. herşey normalse , klevye ellerinizden öper ve değişim için izin ister.

erkan614

sorununuz tamamen donanımsal bence
virüs için windows orjinalse windows security essientials öneririm (xp de çok az bir para alıyolar galiba)

ayhani

Alıntı yapılan: z - 09 Nisan 2013, 10:05:28
LAPTOPTA VIRUS TARAYICIM YOK.

KLAVYEDE BASTIGIM TUSLAR YA BASMIYOR YADA SACMA SAPAN YAZIYOR. MESELA A YA BASIYORUM X CIKIYOR.

FAKAT BAZENDE SORUNSUZ YAZIYOR.
SORUN BASLADIĞINDA KLAVYEDE TUSA COK ANI SERT VURUSLAR YAPARSAM DOGRU YAZIYOR GENELDE.

ACIKCASI BEN KLAVYE SORUNUNDAN COK VIRUS OLDUGUNU DUSUNUYORUM.

SU ANDA CAPS LOCK TUSU BOZUK HARICI USB KLAVYEDEN YAZIYORUM. BU NEDENLE HARFLER BUYUK CIKIYOR.

BU SORUNUN NEDENINI ANLAYABILECEĞİM BIR YOL VARMI

Laptopun acermi?

Çünkü bende de oldu. Klavyesini değiştirdim düzeldi. Acer laptobumda çok çalıştığımda laptop aşırı ısınıyor bu ısı klavyenin sapıtmasına bir süre sonra bazı harflerin basmamasına vs sebep oldu. Ekran temizleme sıvısıyla klavyeyi temizlesemde daha kötü olmuştu.

Benim laptobum bu
En iyi bildiğim şey hiçbir şey bilmediğimdir.

serdararikan

Pili çıkarıp çalıştırın düzelir

z

Pille olan alakasını açıklarmısın?

Açıkcası donanımsal hata olduğunu şöyle düşünmüyorum.

Cihaz çalıştımı günlerce sorunsuz çalışıyor. Nezaman xxx sitelerde gezinsem ertesinde bu sorun başlıyor.

Harici klavyede sorun olmaması gene virüsle alakalı. Adamı uyuz etmek istedikten sonra yolu çok.

Laptop markası önemli ise DELL

serdararikan

Bunun mantığını bilmiyorum ama bendede aynı sorun olmuştu.forumdada paylaştım.FxDev pili çıkarıp denememi yazdı.denedim o günden beri sorun yok.pilsiz kullanıyorum artık.sanırım pil bitince klavye
Gerilimi düşüyor

ayhani

Alıntı yapılan: z - 09 Nisan 2013, 11:16:51
Pille olan alakasını açıklarmısın?

Açıkcası donanımsal hata olduğunu şöyle düşünmüyorum.

Cihaz çalıştımı günlerce sorunsuz çalışıyor. Nezaman xxx sitelerde gezinsem ertesinde bu sorun başlıyor.

Harici klavyede sorun olmaması gene virüsle alakalı. Adamı uyuz etmek istedikten sonra yolu çok.

Laptop markası önemli ise DELL

Hocam laptop markası sormamın sebebi acer laptobumda benzer sorun olması belki kroniktir diye sordum.

Benim laptobum aşırı ısınınca yapıyordu, sizde xxx sitelerde gezince belki laptopunuz aşırı ısınıyordur  ;D
En iyi bildiğim şey hiçbir şey bilmediğimdir.

z

Biraz önce şu anda yazmakta olduğum laptop gene saçmalamaya başladı. O tuşuna basıyorum U basıyor vs.

Aklıma pili çıkarın öneriniz geldi. Sorun devam ederken cihazı ve hiç bir yazılımı kapatmadan sadece pili söktüm sorundan eser kalmadı.

Rastlantımı anlamadım. Ne alaka yahuu.

Makinanız yaşlandı, getirin makinayı pilinı değiştirip biraz paranızı alalım demenin bir başka şekli mi acaba bu?

Bir diğer akla gelen şey de;

Pili sökünce laptopun pil yuvasında bulunan bazı minik oyuklar dış ortamla hava alışverişi yapabilir duruma geliyor. Böylece laptop iç sıcaklığında bir miktar düşme oluyor.

Bu son açıklama mantığıma yatıyor.

F.T

bendede aynı sorun markası toshıba :D tuşlar sapıtınca pili söküyom bazen oluyor bazen olmuyor.rasgele aldımı marş alıyor. :D benim dikkatimi çeken laptopu tam kapanmadan fişini çekersen kesin bu arıza oluşuyor.sonradan pili sök aç kapa aç kapa rasgeleden oluyor.
Hakk şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

serdararikan

Alıntı yapılan: z - 13 Nisan 2013, 15:45:31
Biraz önce şu anda yazmakta olduğum laptop gene saçmalamaya başladı. O tuşuna basıyorum U basıyor vs.

Aklıma pili çıkarın öneriniz geldi. Sorun devam ederken cihazı ve hiç bir yazılımı kapatmadan sadece pili söktüm sorundan eser kalmadı.

Rastlantımı anlamadım. Ne alaka yahuu.

Makinanız yaşlandı, getirin makinayı pilinı değiştirip biraz paranızı alalım demenin bir başka şekli mi acaba bu?

Bir diğer akla gelen şey de;

Pili sökünce laptopun pil yuvasında bulunan bazı minik oyuklar dış ortamla hava alışverişi yapabilir duruma geliyor. Böylece laptop iç sıcaklığında bir miktar düşme oluyor.

Bu son açıklama mantığıma yatıyor.

raslantı değil.o eski pili taktığınız sürece sorun devam edecek.bence klavye devresinin gerilimi pil eskiyince olması gereken değerden aşağı düşüyor ve sapıtıyor.

z

İyi de adaptör takılıyken pil geriliminin düşük olmasının önemi yokki.

Önceki yazımda belirttiğim gibi, pili sökünce laptopda hava deliklerinin sayısı arttı ve çiplerin soğumasına katkıda bulundu. Bahsettiğim delikleri bandlayıp arızanın tekrardan oluşup oluşmadığına bakayım bir ara.

serdararikan

Alıntı yapılan: z - 13 Nisan 2013, 23:52:51
Bahsettiğim delikleri bandlayıp arızanın tekrardan oluşup oluşmadığına bakayım bir ara.

iyi fikir

Yuunus

Pardus yada linux`un diger Live CD leri mevcut onlarla sistemi baslatin virus mu yoksa donanimsal mi biraz daha yaklasmis olursun, neticede virusse linux te calismayacaktir.

F.T

acaba pillerde şu kadar şarjdan sonra sapıttır  :) diye epromlarında kayıtlı bi durum olabilirmi?
Hakk şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.