Online Komponent Alışveriş Siteleri

Başlatan Extreme, 27 Nisan 2013, 13:44:04

skara1214

Alıntı yapılan: RaMu - 27 Nisan 2013, 14:15:25
Bluemavi direnç.net bende kullandım sorun çıkmadı ama son zamanlarda blue dirence göre fiyatlarını arttırdı. Ben elektrovadiyi merak ediyordum hatta 30 liraya aldığım ve çok memnun olduğum tavsiye etttiğim kalem havya adamlarda 17 lira daha ucuzunu bulamadım bir sakatlıkmı var dedim meraklara gark oldum elektrovadiden alışveriş iyimidir sıkıntı varmı havya şu http://www.elektrovadi.com/SR-968B-30W-KALEM-HAVYA,PR-1419.html bende var arkadaşlara aldıracağım. Ayrıca dealextreme dende bir arkadaş vasıtasıyla alışveriş yaptım, 1 ay sonra geliyor ama geliyor 5 $ lık ürün çinden ücretsiz kargo enterasan hoş birşey.

ben alışveriş yaptım sıkıntı yaşamadım...
Herkes ölür ama herkes gerçekten yaşamaz

Extreme

Bayramsumbul

Kartal otomasyon var güzel bir site.
www.kartalotomasyon.com.tr
sonra robotistan var.
her ikisindende alışveriş yaptım iyidir.
Bir Elektronik Meraklısının Serüveni...

yldzelektronik

Ebay vs gibi yerlerden ürün alıpta ürün ile beraber faturası gelmeyen oldu mu? O kadar satıcıya söylememe karşın kutudan hiçbir fatura çıkmaması nomal mi? Şimdi 3 hafta kadar da fatura için mi beklemem gerekli?Gerçi o faturanın aslı olan kağıdı da gönderecekler mi?Göndermeliler mi? Biraz bilgi verebilecek var mı?
Kişinin başına gelen hayır Allah'tandır. Kişinin başına gelen şer nefsindendir. Nefislerimizle kendimize zulüm ediyoruz.

mur@t

bluemavi
direnç.net
kartalotomasyon
elektrovadi
elektrodepo

belirtildiği gibi bluemavi fiyatları biraz yüksek. elektrovadi de çok ucuz değil ama malzemeye göre değişiyor.
fiş/fatura istiyorsanız siparişte veya sonrasında e-posta ile belirtin.
artık yerli firmaların çoğunda da paypal kullanılıyor. Ben bu firmalardan kredi kartı ve sanal kart ile alış veriş yaptım, bir sorun yaşamadım.
Daha çok direnç.neti kullanıyorum.

yabancılardan;

dfrobot
dxextreme
aliexpress
futurlec
farnell
digikey
sparkfun

paypal, sanal kart ve kredi kartı ile alış veriş yapıyorum. Bunlardan sadece son siparişimde, Futurlec ile sorun yaşadım, 1 aydır bekliyorum, son 1 haftadır maillerime de cevap alamıyorum. hayırlısı :)

dfrobot'un bazen bedava dhl kargo veya sağlam indirimleri oluyor.

polleme

Yurtdışından alışverişte diğer siteleri inceleseniz bile Ebay'e en azından bir kez mutlaka bakın. Kargo dahil inanılmaz fiyatlarla ürün alınabiliyor. Alım kararını daha sonra vermenizi tavsiye ederim. Son 3 yıldır 100'ün üzerinde siparişte hiç aksaklık olmadı.

dhan000

Alıntı yapılan: polleme - 23 Mayıs 2013, 13:11:34
Yurtdışından alışverişte diğer siteleri inceleseniz bile Ebay'e en azından bir kez mutlaka bakın. Kargo dahil inanılmaz fiyatlarla ürün alınabiliyor. Alım kararını daha sonra vermenizi tavsiye ederim. Son 3 yıldır 100'ün üzerinde siparişte hiç aksaklık olmadı.

hocam ortalama ayda üç defa sipariş geçiyorsunuz yılda beş defa iki ayda bir defa kısıtlaması gümrük sorunu olmuyormu? veya bu sorun nasıl aşılıyor...

polleme

Hiçbir alışveriş 50 USD'den yüksek değil. Toplamda kota takibi var deniyor ama bana denk gelmedi. Örneğin tanesi 7 USD olan üründen üç adet alacaksam adetli sipariş sorun olabileceğinden bunu üç ayrı yerden birer adet olarak sipariş ediyorum, ücretsiz kargolu satıcıları tercih edince her birini ayrı ayrı sipariş etmek daha pahalıya da gelmiyor. Böylece riski de üçe bölüyorum, biri gelmezse diğeri geliyor. Gelmese de umur etmem, ama şu ana kadar gelmeyen ürünüm olmadı. Bir de "Top rated" satıcıları tercih ettiğimi de bildirmeliyim. Sonuç olarak büyük meblağlarda sürekli siparişlerim yok, tüm siparişler hobi amaçlı, bu nedenle göze çarpmıyor da olabilir. Neticede çok küçük bir zarftan bahsediyoruz.

Recep METE

Ben sürekli Direnç.net ten alışveriş yapıyorum.7-8 defa malzeme aldım.Şu ana kadar bir sorun çıkmadı.İlk alışverişimde siparişlerin arasında olan breadboardu koymayı unutmuşlar.Telefon açtım kargo ücreti onlardan olmak üzere hemen gönderdiler.Haa unutmadan kargo ücretleri çok pahallı.12 tl lik malzeme almıştım 11 tl lik kargo parası verdim.Bu defalarca oldu.Bence direnç. net kargo şirketleri arasına PTT kargoyu almalıdır.Çünkü PTT kargo yarıyarıya daha ucuz.
printf(lcd_putc,"\f  Ne kadar okursan oku, bilgine, yakışır şekilde davranmıyorsan cahilsin demektir.  \n   semfero");d

polleme

Eğer bir eleman Türkiye'de varsa ben de bu başlıkta yer alan sitelerin çoğunu kullanıyorum. Ama ürün Türkiye'de yoksa veya Türkiye fiyatı yurtdışı fiyatının en az üç katı ise o zaman yurtdışına bakıyorum.

artapon

Ben kartal otomasyon açıkcası hiç tavsiye etmiyorum. ben bi kaç ürün aldım ayrı ayrı zamanlarda aldım ama hiçbir zaman sitede yazan fiyat ile orda dükkan içinde yaptığınız alış verişin fiyatı aynı olmadı.

Örneğin ben
http://www.kartalotomasyon.com.tr/Atmel-AVR-PROGUSB-USB-AVR-Programlayici,PR-10440.html
cihazı almak istedim internetteki fiyatı 85 Tl, Dükkana gittim adam bana 135 dedi. daha sonra ya bu ürün siizn sitenizdeki fiyatı orda bu kadar dedim onlar yok o senin gördüğün başka bi cihaz. ya altaşta aynısı var onlar da 80 TL diyor siz nasıl bu kadar diyorsunuz diyorum onlar hala o farklı ürün getirin karşılaştıralım gibi saçma salak şeyler söylediler. o gün bugündür bir daha kartal otomasyondan alış veriş yapmıyorum.

Ayrıca header almak istedim http://www.kartalotomasyon.com.tr/1X40-180C-Erkek-Header-Konnektor,PR-7532.html adamlar tanesine 1 tl dedikleri şeyi ben kadıköyde 20 kuruşa aldım... Tabiri caizse kazığın bu kadarı....
Aldanma İnsanların Samimiyetine, Menfaatleri İçin Gelirler Vecde, Vaad Etmeseydi Allah cenneti, O'na Bile Etmezlerdi Secde!   (NFK)

t2

Kaç tane aldın?
kadıköye gitmek için kaç kuruş, kaç saat  harcadın?
toplam maliyet buradan hesaplanır.

artapon

ewet sizin dediğiniz çok doğru hocam. ben bir tek bunları almıyorum ki. ben her malzemem alışım min 100Tl ki bu çok büyük rakamlara kadar varabiliyor. kadıköye gitmek eğer bu kadar problemse. biz neden malzemeleri çinden getirtiyoruz? o zaman biz hepsini çinden alalım...

burada zaman kavramı olayın içine girdiği için problem oluyor. ben bu problemi bir kaç firmayla anlaşarak tamamen olmasada kısmen çözüme ulaştırdım. ama bunları çakışması kendi siteleri ile bile var bırakın kadıköyü falan...

amacım karalamak değil. sadece meslektaşlarıma tecrübelerimi aktarıyorum ki onlarda benim düştüğüm hataya düşmesinler...

Burada elektronik malzeme aldığımız firmaları yazarken bence artıları ve eksileri ile yazmalıyız.
Aldanma İnsanların Samimiyetine, Menfaatleri İçin Gelirler Vecde, Vaad Etmeseydi Allah cenneti, O'na Bile Etmezlerdi Secde!   (NFK)

polleme

Mutlaka yurtiçinde Kadıköy veya Karaköy'e gitmenin, orada zaman harcamanın bir maliyeti var. Buna karşılık online siteden daha ucuza komponent alma olasılığınız da var. Bence her önemli alım için zaman, maliyet ve risk adına değerlendirme yapılmalı, alım kararı ondan sonra verilmeli. Kadıköy'den mi alınacak, yurtiçi sitelerden mi? Yurtdışı sitelerden mi? Yoksa Ebay'den mi? Her durum için herhangi bir doğru olmayabilir.

CoşkuN

5 Sene öncesine kadar 1 tane bile online satış yapan bu tür siteler yoktu. Şu anki durum sevindirici bence.