Online Komponent Alışveriş Siteleri

Başlatan Extreme, 27 Nisan 2013, 13:44:04

Extreme

bluemavi
direnc.net
dorukanstore
elektrovadi
merterelektronik

daha önce bu 5ini kullanıyordum bir sorun yaşamadım.

Sizde kendi alışveriş sitelerinizi yazabilirsiniz herkes bilgilensin.

Ayrıca elektrodepo adlı bir sitede buldum . bu site güvenilir midir ? alışveriş yapanınız oldu mu ?

t2

elektrodepo güvenilir sitedir. ben alışveriş yaptım. bazı ürünler stokta olmasa da komşudan alıp verebilir. fakat bunlar sorun değil, sipariş esnasında fiyatı görür onaylar alırsınız.

Bunların pis bir huyu var. mailinizi kollayın. size sormadan adamın başka sitelerine ekler hatta mailinizi  satar, türlü türllü sitelerden mail gelir. 
mail listesinden çıkma bağlantısı olsa da işe yaramaz listenin birinden çıkar öbürüne eklenirsiniz.

mümkünse tek kullanımlık mail açın siteye kayıt olun. iş bitince maili kapatır gerekirse yine açarsınız.

RaMu

Bluemavi direnç.net bende kullandım sorun çıkmadı ama son zamanlarda blue dirence göre fiyatlarını arttırdı. Ben elektrovadiyi merak ediyordum hatta 30 liraya aldığım ve çok memnun olduğum tavsiye etttiğim kalem havya adamlarda 17 lira daha ucuzunu bulamadım bir sakatlıkmı var dedim meraklara gark oldum elektrovadiden alışveriş iyimidir sıkıntı varmı havya şu http://www.elektrovadi.com/SR-968B-30W-KALEM-HAVYA,PR-1419.html bende var arkadaşlara aldıracağım. Ayrıca dealextreme dende bir arkadaş vasıtasıyla alışveriş yaptım, 1 ay sonra geliyor ama geliyor 5 $ lık ürün çinden ücretsiz kargo enterasan hoş birşey.
Sorularınıza hızlı cevap alın: http://www.picproje.org/index.php/topic,57135.0.html

yldzelektronik

Yeni konu açmak istemedim kusura bakmayın.Umarım konuyu dağıtmam.

Paypal ile alışveriş yapan var mı? Paypal kullanımı hakkında bilgi verebilir misiniz? Alibaba.com üzerinden paypal ile alışveriş yapabilir miyiz?Nasıl yapabiliriz?

Biraz detaylı bilgi verebilir misiniz?

Teşekkürler.
Kişinin başına gelen hayır Allah'tandır. Kişinin başına gelen şer nefsindendir. Nefislerimizle kendimize zulüm ediyoruz.

t2

Alibaba.com üzerinden paypal  işi bitmiştir. şimdi yok

yldzelektronik

Alıntı yapılan: t2 - 27 Nisan 2013, 15:10:07
Alibaba.com üzerinden paypal  işi bitmiştir. şimdi yok

Açabilir misin? Ve oradan bulduğum bir satıcıya para göndereceğim onun paypal hesabına ancak ne kadar güvenli bilmiyorum.
Kişinin başına gelen hayır Allah'tandır. Kişinin başına gelen şer nefsindendir. Nefislerimizle kendimize zulüm ediyoruz.

t2

Satıcıyla irtibata geçtiysen paypal ile ödeme olur. adamın ne kadar güvenilir olduğuna sana ne göndereceğine gönderilen malın istediğin gibi olup olmadığına  paypal karışmaz. paypal ödeme aracı banka gibi.

alibaba.com, aliexpress.com üzerinden paypal ile ödeme kaldırıldı

polleme

Alıntı yapılan: yldzelektronik - 27 Nisan 2013, 15:02:03
Yeni konu açmak istemedim kusura bakmayın.Umarım konuyu dağıtmam.

Paypal ile alışveriş yapan var mı? Paypal kullanımı hakkında bilgi verebilir misiniz? Alibaba.com üzerinden paypal ile alışveriş yapabilir miyiz?Nasıl yapabiliriz?

Biraz detaylı bilgi verebilir misiniz?

Teşekkürler.

Paypal sitesinde bir kullanıcı oluşturduktan sonra Türkiye'deki bir bankadan aldığınız gerçek veya sanal kredi kartını siteye tanıtıyorsunuz. Onaylama süreçlerinden sonra sistem hazır hale geliyor. Örneğin Ebay'den bir alışveriş yapacağınız zaman sepete eklediğiniz ürünü alırken Paypal ile ödeme seçeneğini tercih ediyorsunuz, site sizi Paypal sitesine yönlendiriyor, şifrenizi girdikten sonra ödemeye onay veriyorsunuz ve alacağınız ürünün parası satıcıya kredi kartınız üzerinden ödenmiş oluyor. Sonra satıcı ürünü Paypal sitesinde tanımladığınız adrese gönderiyor.

Bu tür alışverişlerde her ne kadar Paypal güvenli olsa da sanal kredi kartı kullanmakta, alışveriş yaparken limit tanımlayıp alışverişten sonra limiti sıfırlamaya dikkat etmekte fayda var.

mesaj birleştirme:: 27 Nisan 2013, 15:48:26

Bu arada yukarıda sayılan sitelerin elektrodepo da dahil olmak üzere hepsini kullandım ve hiç sorun yaşamadım.

yldzelektronik

Alıntı yapılan: polleme - 27 Nisan 2013, 15:47:40
Paypal sitesinde bir kullanıcı oluşturduktan sonra Türkiye'deki bir bankadan aldığınız gerçek veya sanal kredi kartını siteye tanıtıyorsunuz. Onaylama süreçlerinden sonra sistem hazır hale geliyor. Örneğin Ebay'den bir alışveriş yapacağınız zaman sepete eklediğiniz ürünü alırken Paypal ile ödeme seçeneğini tercih ediyorsunuz, site sizi Paypal sitesine yönlendiriyor, şifrenizi girdikten sonra ödemeye onay veriyorsunuz ve alacağınız ürünün parası satıcıya kredi kartınız üzerinden ödenmiş oluyor. Sonra satıcı ürünü Paypal sitesinde tanımladığınız adrese gönderiyor.

Bu tür alışverişlerde her ne kadar Paypal güvenli olsa da sanal kredi kartı kullanmakta, alışveriş yaparken limit tanımlayıp alışverişten sonra limiti sıfırlamaya dikkat etmekte fayda var.

mesaj birleştirme:: 27 Nisan 2013, 15:48:26

Bu arada yukarıda sayılan sitelerin elektrodepo da dahil olmak üzere hepsini kullandım ve hiç sorun yaşamadım.

Bu detaylı açıklama için teşekkür ederim.Peki bu adamlar ürünü gönderirken fatura gönderiyor mu? Ben şirketin adresini (fatura için) ve kargo adresini farklı farklı tanımlayabilir miyim?

polleme

Fatura gönderen de var, göndermeyen de. Ebay için konuşacak olursak çoğunlukla Hong Kong ve Çin'den gelen ürünler bunlar. Eğer ek bir istediğiniz varsa satıcı ile irtibata geçip fatura veya diğer detayları görüşüp anlaşmanız mümkün. Ama size tavsiyem, güvenilir yani "Top Rated" satıcıları seçmeye gayret edin. Satıcının satış sayısı ve yüzde olarak aldığı puan ne kadar yüksekse o kadar iyi satıcıdır, ürünü sorunsuz teslim alma ihtimaliniz de o kadar yükselir. Top rated satıcılarda fatura ve diğer detayları görüşmeniz de daha kolay olur, onlar müşteri memnuniyetine önem verirler. Ben son iki yılda 60 civarı alışveriş yapmışım, hepsi de sorunsuz geldi, hepsini de Paypal ile ödedim.

yldzelektronik

Alıntı yapılan: polleme - 27 Nisan 2013, 16:30:22
...Paypal ile ödedim.

Sormak istediğim bir soru daha var;

Paypal üzerinde bir hesap açtım.Garanti bankasının para card ını kullanarak sanal kredi kartı oluşturdum.

Ancak sanal kartta yer alan bakiyeyi paypaldaki hesabıma çekemiyorum. Paypal hesabımda şuanda açılışta kestiği 3 tl var.Onun dışında bir para çekemiyorum.

Bu durum alış veriş yapmama engel olur mu?Alışveriş sırasında ödemem gereken ücret tam olarak nasıl satıcıya ulaşıyor?

Teşekkürler.

polleme

Sanal karttaki parayı Paypal hesabına geçirmeniz gerekmiyor, öyle bir uygulama yok. Alışveriş yapacağınız siteden Paypal ile ödeme yaparken sizi Paypal sitesine yönlendirince siz ödemeye onay verirseniz Paypal ödemeyi doğrudan kartınızdan çekiyor, bunun için para aktarımına gerek yok. Siz kayıt olurken çektiği 3 TL, kartın geçerliliği ve bakiye olup olmadığı doğrulamasını yapmak içindi. Bunu yaptığına göre kartınızdan para çekilebiliyor durumdadır ve sorun yoktur. Şimdi küçük meblağlı bir deneme alışverişi yaparak test edebilirsiniz. Bluemavi'den Paypal alışverişi mümkün.

yldzelektronik

Alıntı yapılan: polleme - 27 Nisan 2013, 17:21:32
Sanal karttaki parayı Paypal hesabına geçirmeniz gerekmiyor, öyle bir uygulama yok. Alışveriş yapacağınız siteden Paypal ile ödeme yaparken sizi Paypal sitesine yönlendirince siz ödemeye onay verirseniz Paypal ödemeyi doğrudan kartınızdan çekiyor, bunun için para aktarımına gerek yok. Siz kayıt olurken çektiği 3 TL, kartın geçerliliği ve bakiye olup olmadığı doğrulamasını yapmak içindi. Bunu yaptığına göre kartınızdan para çekilebiliyor durumdadır ve sorun yoktur. Şimdi küçük meblağlı bir deneme alışverişi yaparak test edebilirsiniz. Bluemavi'den Paypal alışverişi mümkün.

eBay üzerinden paypal ile ödeme yapmak istediğimde anlamsız bir şekilde bana kartınızı lütfen onaylatın falan gibi garip bir uyarı çıkıyor.Bununla birlikte paypal.com üzerinden durumunu teyit edin falan diyor.Yani dediğine göre benim tanıttığım kart kabul edilmemiş.Oysa ben başkasına ödeme yapmak istediğimde (paypala kayıtlı e-postaya) sorun çıkarmıyor.Ancak eBay üzerinden yapmaya kalkınca neden böyle söylüyor sizce?

polleme

Paypal'de my profile-my account-my money altında banka ve kredi kart bilgilerinizi doğru şekilde görmeniz gerekir. Bunları kontrol edebilirsiniz. Ben kayıt olalı 4 yıl olduğu için çok net yorum yapamıyorum ama herşey yolunda ise ve terslik devam ediyorsa paypal sitesinden destek isteyin.

ayhani

Alıntı yapılan: Extreme - 27 Nisan 2013, 13:44:04
bluemavi
direnc.net
dorukanstore
elektrovadi
merterelektronik

daha önce bu 5ini kullanıyordum bir sorun yaşamadım.

Sizde kendi alışveriş sitelerinizi yazabilirsiniz herkes bilgilensin.

Ayrıca elektrodepo adlı bir sitede buldum . bu site güvenilir midir ? alışveriş yapanınız oldu mu ?

Ben sizin yerinize yapmıştım.

www.1amper.com
En iyi bildiğim şey hiçbir şey bilmediğimdir.