c# ile pic kontrolu

Başlatan bbs2006, 01 Haziran 2013, 23:41:13

bbs2006

merhaba
C# kullanarak tcp/ip ile  internet üzerinden pic kontol etmek istiyorum.  pic devresinde eeprom  görsel arayüzü yükleyip. ip adresini gidrigim zaman görsel arayüz gelip istenilen cihazların kontolru yapmak istiyorum. bu konuda bilgisi olan va rmı. yardımcı oursanız sevinirim.

mfy40

öncelikle pice enterher converter bağlaman lazım ki ip adresinden bağlantı kurabilesin o cihazlarda pek pahalı bişey değil, ondan sonra c# da socket programla konusuna bakman gerekir, picden anlamam ama yazılımcıyım yazılım konusunda sorun olursa yardım isteyebilirsin elimden geleni yaparım.
mfy40@hotmail.com
facebook.com/mfy40

Gökhan BEKEN

Burda c# kısmı hariç işinizi görecek, yazdığım döküman var: http://gokhanbeken.com/?p=592
Burda c# dahil işinizi görecek döküman var: http://www.barissamanci.net/Makale/3/microchip-stack-v520-yaptiginiz-donanimlari-dunyaya-acin
Özel mesaj okumuyorum, lütfen göndermeyin.

bbs2006

Sayın meftun Hocam
ilk verdiginiz linkteki resimler görünmüyor. ilgilendiginiz için teşkkür ederim. O resimleride yükleyebilimisiniz. Ayrıca yazılan görsel arayüzleri web sayfasınıda  pic de kullnılacak eprom devresine yüklenebilirmi.teşkkürler.

Gökhan BEKEN

Görünmeyen derken tam okunmuyor demek istediniz galiba, ben görüyorum bütün resimleri. Bazı resimler tam sığmıyor otomatik küçültülerek gösteriliyor, o resimlere sağ tıklayıp "resme bak" derseniz orjinal boyutunda görebilirsiniz.
EEPROM'a sayfa yüklemek mümkündür, ancak mikroc de sayfaları eepromdan da çekseniz "len" değişkenine fazla bilgi yüklenemiyor, yani sınırı aştığınızda sayfa açılmıyor, tek bir sayfada bütün işleri yaptırmak yerine işlemleri sayfalara bölmek gerekiyor. Eğer 18f4620 kullanırsanız eeproma gerek kalmaz 64k kapasitesi var, 18f4685 kullanırsanız 96k kapasitesi var ancak piyasada fazla bulunmuyor. 18f4685'i sadece elektriksel.com da bulabildim onlarda yurt dışından getiriyorlar sadece 1 adet alabildim, başkalarıda istiyor fazla yok elimizde dediler.

bbs2006

verdiginiz bilgiler için teşkkür ederim. mikro cde degilde c# programındada yaqzılabilirmi. c#programında yazılan sayfaları c derleyicisi içerisine nasıl ekliyoruz. ben pic i ccsc derleyicisi ile programlıyorum. bunu nasıl yapıyoruz.

Gökhan BEKEN

MikroC ve ccs c pic içindir, c# ise bilgisayar içindir. Yani mikroc yerine c# kullanamazsınız. Ancak mikroc yerine ccs c kullanabilirsiniz tabiki çalışan bir örnek bulup düzenleyebilirseniz... Şahsen ben çalıştıramadım, yazılımın istediği eepromu bulamadım bir türlü. Kısaca ccs c deki tcp/ip kütüphanesini çalıştıramadım. Mikroc ile çalışırsanız yardımcı olabilirim.