Yaz için önerilerinizi bekliyorum.

Başlatan unknownperson, 06 Haziran 2013, 17:09:17

unknownperson

Merhaba , elektrik & elektronik mühendisliği ingilizce hazırlık bölümünü okudum ve 1. sınıfa bu sene geçeceğim. Yaklaşık 4 aylık yaz tatilim var fakat bu tatili eğitim olarak değerlendirmek istiyorum . Çünkü genelde elektrik elektronik mühendisliğini zor olduğu ve sıkıntı çekildiğini duydum, bu yüzden okulumu uzatmak istemiyorum.

1) Almanca öğrenmeyi düşünüyorum . Bunu internetten ders videoları ve bir iki kitapla öğrenebileceğimi düşünüyorum . Çünkü İngilizce bilen birinin almanca öğrenirken çok zorlanmadığını duymuştum. Böylelikle Cv'min dil kısmını tamamlamayı planlıyorum. [Bildiğiniz Almanca eğitim için site , pdf ya da alınabilecek kitap öneriniz varsa paylaşırsanız sevinirim.]
2) C# öğrenmeyi düşünüyorum . Deitel - How to C program adlı kitaba sahibim , okuyup bilgisayarımda uygulamayı planlıyorum. [ Önerebileceğiniz site ya da çalışma şekli varsa yazarsanız sevinirim.]
3) 1. sınıf derslerini çalışmayı düşünüyorum ve bazılarının kitaplarına şuan sahibim. Sizce nasıl çalışmalıyım kitaptan okuyup örnekleri çözmek yeterli mi ?[ Önerebileceğiniz üniversite görsel ders anlatım sitesi varsa sevinirim.]
4) Düzenli olarak aldığım bir dergi var ve bu dergi videolu PHP,Dreamweaver cs6,HTML öğretiyor. Sizce bunları öğrenmem bana mesleğimde nasıl katkı sağlar?

Yukarda belirttiğim herşeyi yapmak istiyorum fakat sizce hangilerine ağırlık vermeliyim. Sizin bunlar dışında şunu ya da bunu yap diye önerileriniz nelerdir ? İşi baştan sıkı tutmak istiyorum bu yüzden tecrübelerinize ihtiyacım var.

Not : Bu konu sadece önerilerinizi ve tecrübelerinizi paylaşmak ve bu konuda tartışmak için açılmıştır. Lütfen şurada şu konu açılmış google'da biri bunları yazmış gibisinden yazı yazmassanız sevinirim. İyi Günler...

berat23

herşeyi zamanında yapmak lazım.bence en mantıklısı tatil yapmak.

unknownperson

Alıntı yapılan: berat23 - 06 Haziran 2013, 17:11:32
herşeyi zamanında yapmak lazım.bence en mantıklısı tatil yapmak.
4 ay tatil çok fazla ama saten insan bir müddet sonra sıkılıyor.

z

Tatilin tadını çıkartmayı da ihmal etmeden ve bu konuların hepsine saldırmadan birisine saldır derim.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

unknownperson

Alıntı yapılan: z - 06 Haziran 2013, 17:24:44
Tatilin tadını çıkartmayı da ihmal etmeden ve bu konuların hepsine saldırmadan birisine saldır derim.
Yok ihmal etmeyeceğim tabiki ama sadece birini seçmem az olmuyor mu ? Bence ileride hepsini yapabilecek zamanımın olacağını sanmıyorum.

diot

Tatil+ 1. sınıfın dersleri. İngilizceyi geçtiğine göre özellikle matematik, fizik.

unknownperson

Alıntı yapılan: diot - 06 Haziran 2013, 18:03:13
Tatil+ 1. sınıfın dersleri. İngilizceyi geçtiğine göre özellikle matematik, fizik.
Teşekkürler peki sizce 1. sınıf derslerine nasıl hazırlanmamı önerirsiniz ? ( Örnek test çözme , yazarak çalışma vs. )

CaFFeiNe

almanca + C# bence

bir dil bir insan...

sen bunlarıda öğrenirsen 3-4 insan olursun :)

Saruman

Tavsiyem şudur, fizik1 ve fizik2 derslerinde matematiğe ihtiyacın olacak.

Fonksiyonlar, logaritma, limit-türev, integral konuları hakkında basit soruları çözebilecek kadar bilgi edinmeye çalış.

C++ öğrenmeye başla, temel devre elemanlarını tanı, ufaktan hesaplarına bak ve gerisine pek karışma.

Şimdilik meslekten soğumaman için bunlar yeterlidir.

unknownperson

Alıntı yapılan: CaFFeiNe - 06 Haziran 2013, 18:35:04
almanca + C# bence

bir dil bir insan...

sen bunlarıda öğrenirsen 3-4 insan olursun :)

Teşekkürler dikkate alıcam :)

mesaj birleştirme:: 06 Haziran 2013, 19:51:59

Alıntı yapılan: silvercopper - 06 Haziran 2013, 18:57:42
Tavsiyem şudur, fizik1 ve fizik2 derslerinde matematiğe ihtiyacın olacak.

Fonksiyonlar, logaritma, limit-türev, integral konuları hakkında basit soruları çözebilecek kadar bilgi edinmeye çalış.

C++ öğrenmeye başla, temel devre elemanlarını tanı, ufaktan hesaplarına bak ve gerisine pek karışma.

Şimdilik meslekten soğumaman için bunlar yeterlidir.

Yani matematiği lise 4 seviyesinde öğrenmem yeterli sanırım ? Temel devre elemanlarını tanımam için ve hesaplarına bakmam için bildiğiniz kaynak ya da website varsa yazar mısınız ?

XX_CİHAN_XX

Fizik1-2 için Serway in kitabını şiddetle tavsiye ederim.
http://www.nokta2000.com/product.php?id_product=562
Matematikten de ilk sene dediğin gibi Lise4 matematiği işini görecektir.
Ancak yinede matematik, diff denklemler vb. gibi konularda kitap tavsiyesi istersen schaum serisini tavsiye edebilirim.
Yirmi yaşındaki bir insan, dünyayı değiştirmek ister . Yetmiş yaşına gelince , yine dünyayı değiştirmek ister, ama yapamayacağını bilir.

gumush

Kisisel tercihim tek birini secip ona agirlik vermek seklinde olacaktir. 
Hikmet Gumus  izmir

Analyzer

Selam,

Almanca makine okumuyorsanız çok da işinize yaramayabilir. Onun yerine imkanınız varsa 2-3 aylığına üniversite programları ile yurtdışına gidebilirsiniz. Çok yararlı bir tecrübe olur, tatil de yapmış olursunuz.

Analyzer

Üşeniyorum, öyleyse yarın!

unknownperson

Alıntı yapılan: XX_CİHAN_XX - 06 Haziran 2013, 20:20:12
Fizik1-2 için Serway in kitabını şiddetle tavsiye ederim.
http://www.nokta2000.com/product.php?id_product=562
Matematikten de ilk sene dediğin gibi Lise4 matematiği işini görecektir.
Ancak yinede matematik, diff denklemler vb. gibi konularda kitap tavsiyesi istersen schaum serisini tavsiye edebilirim.
Öncelikle teşekkür ederim yorumunuz için , o kitap bende var fakat sanırım kitap 3 cilt bende Fizik 1 olarak var .Bu kitabımda sadece Mekanik 1 , Mekanik Dalgalar ve Termodinamik konu başlıkları var . Diğer ciltlerini sizce alayım mı ?

mesaj birleştirme:: 06 Haziran 2013, 20:49:44

Alıntı yapılan: gumush - 06 Haziran 2013, 20:24:39
Kisisel tercihim tek birini secip ona agirlik vermek seklinde olacaktir.
Peki hangisini seçerdiniz ?

mesaj birleştirme:: 06 Haziran 2013, 20:52:03

Alıntı yapılan: Analyzer - 06 Haziran 2013, 20:42:15
Selam,

Almanca makine okumuyorsanız çok da işinize yaramayabilir. Onun yerine imkanınız varsa 2-3 aylığına üniversite programları ile yurtdışına gidebilirsiniz. Çok yararlı bir tecrübe olur, tatil de yapmış olursunuz.

Analyzer
Yurtdışını Erasmus programıyla düşünüyorum ya da Yüksek lisans yapmak için . Almanca aslında bana da çok normal gelmiyor neden derseniz saten dünya İngilizce ile anlaşabiliyor neden Almancaya ihtiyaç duyuluyor ? Fakat iş ilanlarına baktığımda araba şirketleri elektrik elektronik mühendisleri için Almanca da istiyor.

Analyzer

Selam,

Erasmus tamam ama yüksek lisans hayat şartları nedeniyle çok kolay değil. Mezun olur olmaz maddi kaygılar, hayat tarzının değişmesi, çevrenizin sizden bekledikleri nedeniyle hemen "hayata atılmak" zorunda kalıyorsunuz. Ben de çok istemiştim ancak kısmet olmadı.
Ayrıca bundan sonraki hayatınızda rahat biçimde 15 günden fazla tatil yapabileceğiniz 3-4 yazdan birisi. İleride internetten birisi demişti dersiniz :)

Analyzer
Üşeniyorum, öyleyse yarın!