iş verenlere bir soru ?

Başlatan emrah, 25 Haziran 2013, 23:31:59

bymrz

Alıntı yapılan: diot - 27 Haziran 2013, 15:17:05
Ben işveren olsam 3-5 senede 3 işyeri değiştiren birini kapımdan içeri sokmam. Neden önceki işyerlerinden ayrıldığını sorarım enbaşta. Bu bana benim yanımdada çalışmayacak , buradanda çıkıp başka yere gider izlenimi veriyor. Birde konuşma uslubuda önemli. Yürüyüşünden oturuşuna her şeyi incelerim. Çalıştığı yerde sebat etmeyen ikide bir işyeri değiştiren kişiler bana güven vermiyor doğrusu.

3-5 senede 3-5 şerefsize denk gelirseniz öyle olmuyor işte ...

Mr.Java

Alıntı yapılan: alone_lover - 27 Haziran 2013, 17:13:19

3-5 senede 3-5 şerefsize denk gelirseniz öyle olmuyor işte ...

Sonuna kadar katılıyorum.Keşke iyi yere denk gelsekte çalışsak sürekli.Fakat patronların gözünü doyurmak gerçekten çok zor.

emrah

Alıntı yapılan: elek - 27 Haziran 2013, 15:01:29
Niye sert mail atıyorsunuz ki...
meslek lisesi mezunu almalarının sizinle ne alakası var.
ihtiyacı varmış almış, zaten söylemiş depoculuk ,lehim dizgi vs..

pardon ama koskoca KAREL de meslek liselilerimi çalışıyor ? teknik elemana ihtiyaç yokmudur ?

Ben işveren olsam 3-5 senede 3 işyeri değiştiren birini kapımdan içeri sokmam. Neden önceki işyerlerinden ayrıldığını sorarım enbaşta. Bu bana benim yanımdada çalışmayacak , buradanda çıkıp başka yere gider izlenimi veriyor. Birde konuşma uslubuda önemli. Yürüyüşünden oturuşuna her şeyi incelerim. Çalıştığı yerde sebat etmeyen ikide bir işyeri değiştiren kişiler bana güven vermiyor doğrusu.

Herkesin kendine göre sorunları oluyor,
mesela ilk iş yerimde sürekli doğu illere gidiyordum sağlık problemlerimden dolayı çıkmak istedim,
ikincisi iş verenin maaşları her ay sallaması ve zam yapmaması ( bir buçuk sene aynı maaş )
üçüncüsü halan çalışıyorum ve sorun yine işveren
birçok yerde çalışmak farklı konularda tecrübe sahibi yapar kişiyi, tabi iş verenlerde burada da çalışmaz korkusu düşündürüyor, işveren kişi işçisini memnun ederse niye çıksın ki ?

Alıntı yapılan: Fkarizmatik - 27 Haziran 2013, 17:56:07
Sonuna kadar katılıyorum.Keşke iyi yere denk gelsekte çalışsak sürekli.Fakat patronların gözünü doyurmak gerçekten çok zor.

katılıyorum

OG

Zamanın bedduası : "ALLAH SENİ İŞVEREN YAPSIN"
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

Mr.Java

Alıntı yapılan: OG - 27 Haziran 2013, 20:14:42
Zamanın bedduası : "ALLAH SENİ İŞVEREN YAPSIN"

ALLAH seni bildiği gibi yapsın abi :D

emrah

malpaslan1979

12 saat çalışman teklif ediliyor, fazla mesai verilmiyor, senelik izini düşünme! ücretini düzenli yatırılmıyor  ve sık sık iş değiştirme bu nasıl bir denklem arkadaş.

mersin sanayi sitesinde asgari ücretin altında maaş alan çalışanlar var dostlar çırak falan değil bu bahsettiğim kişi sigortalı çalışan... asgari ücretin 150 - 250 tl altında maaştan bahsediyorum...

ha birde iş görüşmesi yaparken eski işverin kötülemek yasak :) ne yapsan olmuyor zaten yani ücreti düzenli alamıyorum desem suçluyum, senelik izin bekliyorum desem suçluyum, fazla mesaimi alamıyorum desem suçluyum karşılığını (fazla mesainin izin olarak verilebilir) izin olarak istiyorum yine suçluyum

Mr.Java

Doğrudur.Öyle bir eleman olsun ki bana hem uzmanlık alanından kazandırsın ,hem müşteri kazandırsın.Harıl harıl çalışsın.İşçi maaş istesin ilk 2 ay deneme der asgari ücret ve sigortadan yırtar.Misalen ben firmama geçen ay sırf kart arızası ,devreye almakla beraber 3000TL kazandırdım.Bunun yanında kendi ölçüm aletlerimi yapmak,cihazlara MCU ile program v.s. 1 ay boyunca geceli gündüzlü çalışmak zorunda kaldım çünkü tek başımayım.Ay sonu oldu toplantı yaptık.Bana müşteri ziyaretlerine de çıkılacak 70 firma var demesin mi ? Tek tek gezilecek,işler alınacak,teklifler verilecek  v.s. daha birde  ahkam kesiyor.Size soruyorum siz olsanız ne yaparsınız ?