iş verenlere bir soru ?

Başlatan emrah, 25 Haziran 2013, 23:31:59

emrah

merhabalar,

genel sohbete konu açamadıgım için buradan yazıyorum.

iş veren eleman alacagı zaman TC numarasından felan biryerlerde sorgulatma felan yapıyormu varmı bole bişi ? yoksa sadece CV ye ve iş kabiliyetine felanmı bakılarak alınır ?   

ground

Alıntı yapılan: emrahGS - 25 Haziran 2013, 23:31:59
merhabalar,

iş veren eleman alacagı zaman TC numarasından felan biryerlerde sorgulatma felan yapıyormu varmı bole bişi ? yoksa sadece CV ye ve iş kabiliyetine felanmı bakılarak alınır ?

Devlet işleriyle uğraşan ya da devlette bakıyorlardır  o dediğine. Ama özel sektörde pek görmedim böyle bir sorgulamayı.
⌒╮'╭⌒╮⌒╮.
╱◥██◣                  
| 田︱田田|              
╬╬╬╬╬╬╬╬╬

Picproje - Sözde değil özde paylaşım..

CoşkuN

TC kimlikle sorgulama yapılabiliyor mu bilmiyorum ama Google'a isim yazarak arama yapıyor çoğu yer işe alımda. Bu yüzden adımızı yazdığımızda google'da çıkanlara ve sosyal medyadaki profillerimize dikkat etmek gerekiyor.

run

Eski referanslarla iletişime geçiliyor  ;)
özgürlük için teknoloji

Andromeda

Muhasebe bölümü eski çalışılan yerlere bakar..
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

Gökhan BEKEN

Askerlik yaparken dikkatimi çekerdi. Komutanlar bir bakışta adamın ne düşündüğünü anlıyordu. Adamlar insan sarrafı olmuş.
Demekki iş dünyasında olsalar cv ye bile gerek kalmayacak :D
Özel mesaj okumuyorum, lütfen göndermeyin.

t2

Alıntı YapKomutanlar bir bakışta adamın ne düşündüğünü anlıyordu.
Bunu duyunca aklıma komik bir olay geldi. Bölükte birinin parası çalınmış. Komutan herkesi tek sıra dizdi. sırayla miletin yüzüne bakıyor. herkes gözüme baksın dedi. hırsız bu esnada panikleyip kendini belli edecekmiş.  :) (hani arı gelip sokacak fıkrası gibi)

Her neyse dolaştı, dolaştı. sıranın sonuna doğru gelirken pes etti. olmaz böyle yav, hırsız pişkin olur kendini belli etmez dedi. 

OG

Alıntı yapılan: emrahGS - 25 Haziran 2013, 23:31:59
merhabalar,

İşveren gerekli görürse savcılık belgesi isteyebilir.

x sayıdan personel çalıştıran firmaların, sakat (belli miktarda iş kaybı olan) ve eski hükümlülerden çalıştırma zorunluluğu vardı, değişmedi ise.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

Analyzer

Selam,

Adli sicil kaydı istiyoruz. Bir sefer kesici aletle yaralama suçundan hüküm giymiş bir kişi geldi.
Bu belgede TC Kimlik numarası oluyor tabi.

Analyzer
Üşeniyorum, öyleyse yarın!

emrah

cevaplarınz için teşekkür ederim.

ben bir yere iş basvurusu yapmıstım eskıden ve o zamanda baska yerde calısıyordum. adam benı cagırdı iş için gel basla dedi bende mevcut yerden çıkamadım orayı reddetmiş oldum. işveren bayagı referaslı biriydı odtu mezunu çok tecrubeli birisi. aceba bu adam biryerlere olumsus referssmı bıraktı dıye dusunuyorum ? suan 3-4 yere muracat ettim hicbiryerdende cevap gelmedi aklıma bi bu geliyor

Mr.Java

Sicil kağıdına gerek yok artık.TC numaranız herşeyiniz için yetiyor.Bugün ne yapsak TC no ile.Kredi kartı,sabıka kaydı,tapu v.s. hepsinde kimlik no en başta istenir geriye kalan evraklar fasa fiso.Ayrıca ;

İşveren ile nasıl ayrıldınız ? Nasıl karakterde birisi.Müracat yaptığın yerleri hatırlatmak için aradığında olumsuz döndüklerinde ne söylüyorlar ? Askerlik sorunun varmı ? Tecrüben nasıl ? Müracaat ettiğin yerler seni kaldıramıyor mu ya da deneyimin az fazlaca deneyim isteyen yerler mi arıyorsun diye gider bu sorular..

emrah

iş veren ile hiç çalısmadım.
ankara ostim teknokentte rüzgar tribunleri ile ugrasan bir firmaya  iş görüsmesine gittim 2 sene önce!  bir kaç gün içerisinde döndüler bana gel işe başla diye fakat ben o sırada çalıştıgım şirketten çıkamadım ve beni çagırdıklarında aradım gelemiyecegimi söyledim. görüştügüm kişi saglam referanstı yani orada çalısıp çıksam bana büyük bir referans olacagını söylemişti.  benim tek düşüncem aceba biryerelere koto referansmı verdı diye düşünüyorum ki iş verenlere oaradan isim felanmı sorgulatıyor gibisinden düşünüyorum. o adamla ben çalışmadım onları reddetigim için  böyle bişi yapılmıs olabilirmi onu araştırıyorum.

askerden muafım
2010 odtu end elektronik mezunuyum
şuana kadar 3. firmada çalışıyorum
elektronik konusunda kendıme guvenıyorum .
aceba işverene bunumu yansıtamıyorumki

islergucler

Hüsnü kuruntu yapmışsın.

Mr.Java

Evet sorun piskolojik olmuş sizde.Dert etmeyin herşeyde bir hayır vardır.Bu kadar beklemenizin sonucunda sizin için en hayırlı kapı açılacaktır muhakkak.Sabır ve şükür ile arayışa devam.

Andromeda

Arkanızdan kötü konuşması için TC kimliğe gerek yokki.zaten o kişi böyle birşey yapmamıştır.
dediğim gibi başvuru esnasında tc kimlik istenirse bu sadace SGK da sorgulama içindir.
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"