Buzdolabı derin donduruculu mu ?

Başlatan t2, 03 Temmuz 2013, 08:52:30

t2

Buzdolabını değiştirirken "Derin donduruculu" olmasına karar verdik. fakat beğendiğimiz dolapların derin dondurup dondurmadığını anlayamadık.

Katalogda bazı ayarlar bahsedilmiş, çeşitli bölmelerin soğukluğu farklı ayarlanabiliyor fakat "Derin dondurucu " kelimeleri geçmiyor 

Dolabın derin donduruculu sayılabilmesi için kriter nedir? 
Başka bir kriter de gürültü durumu. kiminde 44dB demiş. 41 olan iyi sayılıyormuş.

Acaba özellikleri, derin dondurucu yerine geçer mi? dolap bu: 
GR-B632GLQW
http://www.lg.com/tr/buzdolabi/lg-GR-B632GLQW-cift-kapi/technical-specifications

muhittin_kaplan

NoFrost özellikli demiş. Pek görmedim hem den dondurucu hem nofrost

JKramer

https://eksisozluk.com/derin-dondurucu--78491

Alıntı yapılan: 02.01.2008 16:37 sleepy993 yıldız olan da 4 yıldız olan da maksimum -18'e kadar soğutur. ancak 3 yıldız'lar 3 aya kadar saklarken, bu süre 4 yıldızlarda 12 aya çıkar.

not: sınır 2 yıldızlarda -12'c, 1 yıldızlarda -6'c'dir. saklama süresi sırasıyla 1 ay ve 1 haftadır.

Anladığım kadarıyla derin dondurucu, adı üzerinde, donduruyor :). Sizin verdiğiniz dolapta ise sadece sıfır derecede tutan bir bölme var, eksi değerlere inmiyor yani.

Maxim

bana sorarsanız
her üründe olduğu gibi üreticiler satış politikası gereği bir yerden sonra saçma sapan icatlar çıkarır
mavi led gibi (meyveleri taze tutarmış)

derin dondurucu bunlardan bir tanesi (deep freeze)
yani zaten olan şeyin başına "derin" lafını eklemişler.

hepimiz biliyoruzki %99 her buzdolabında zaten dondurucu bölümü var
sizin baktığınız lg modelinde de var (üst bölüm)

dondurucu bölümü
derin dondurucu bölümü
dep derin dondurucu bölümü.
bence hepsi aynı, hepsi -18 dereceyi görüyor nasılsa

edit:
ben yazarken mesaj gelmiş
unutmuşum
nofrost bir özellik bakın
eskiden buzdolaplarında dondurucu bölümü hep buz yapardı ya bilirsiniz, 20-30 sene önce
sonra nofrost özelliği eklediler DONDURUCU kısmına
artık, buz-kar oluşmuyor dondurucu bölümünde

diot

siemens modellerine bak. derin dondurucu ve no frost özellikli ben siemens kullanıyorum sanırım 54nv idi.

Salih

Ben de siemens kullanıyorum. İki kapılı. Dondurucu bölümü -18 kadar ayarlanabiliyor. Dondurucu bölümü de
hayli geniş.

Andromeda

Bendeki siemens de üst bölme -16 dan -22 ye kadar soğutuyor ayrıca süper soğutma düğmesi var.
yani aylarca saklanabilir yiyecek. ısı düştükçe saklama süresi artıyor
sıfır derece dediği bölme siemensde de var ama bence fazladan 2-3 gün avantajı olur
bu üründe derin dondurmadan bahsetmemiş, sanki sadece buz yapmak için..
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

erkan614

http://www.arcelik.com.tr/buzdolaplari-nofrost-buzdolabi-5088-A----NFY-Buzdolabi.html
ben bunu aldım 2 ay oluyor -24 e kadar soğutuyor hızlı dondurma ve ecofuzzy (herne ise) özellikleri var tek beğenmediğim nokta derinliği 76cm ankastre mukfak 60cm 16cm dışarda kaldı haliyle
tabi içi çok malzeme alıyor çok kullanışlı mukfağın büyükse tavsiye ederim ama ufak mutfaklar için kısa geniş modeller daha iyi gibi

t2

SERRO EFE

t2

arçeliğin dandik marka olduğu kanaatindeyim. hiç arçelik marka ürün kullanmasam da .

remzi

Alıntı yapılan: SERRO EFE - 03 Temmuz 2013, 15:05:05
Tepkideki sebep nedir?

Bende merak ettim. Neden bu kadar tepki?
Kendi evimde Beko buzdolabı var.(Arçelik beko aynı şey zaten) 4 senedir tıkır tıkır canavar gibi çalışıyor.
Ha tv, klima derseniz iyyy denekte bir nebze haklısınız ama beyaz eşyada oldukça iyidir arçelik beko...

SERRO EFE

Bir çok yabancı marka beyaz eşya üreticisi Manisa bölgesinde üretim yapmakta. Türkiyedeki soğutma cihazları üreten birçok fabrikayı gezme fırsatım oldu geneli uzakdoğu ürünlerini kullanıyor ve üretim prosesleri aşağı yukarı aynı. Ha dersenizki teknoloji gerektiren lcd tv, ses sistemleri vb ürünleri yerli kullanmam bişey diyemem ama gerisi bence aynı.. Mesela bi çok firmanın tr içi kompresör imalatı yok arçelik bildiğim kadarı ile %60 kendi üretim kompresörlerini kullanıyor.

MC_Skywalker

Alıntı yapılan: t2 - 03 Temmuz 2013, 13:56:38
ıiiyyy, arçelik mi aldın ???

+1

servisi okadar kötü ki; Bozulan doğal gazlı hermetik şohbenin tamiri için çağırdık. Geldiler slenoidi değiştirken sağ sola su saçtılar elektronik kartta  banyo yaptı kısaca sonra kartınızda arızalı deyip para istediler.  Halıcıoğlundaki (hala ordamı  bilmem)merkez servisin arayarakta sorunu çözmem 3 hafta aldı.

pişmiş kelle gibi bana bedavamı tamir ettirmek istiyorsunuz deyip durdular. Ben sadece seloid ve işçilik parası verirm kartın parasını vermem dedim. 3 hafta sonunda kartı değiştiler.

diot

Ben arçelik buzdolabı almıştım. İçine koyduğum sebzeleri hemen bozuyor ve inanılmaz elektrik sarfiyatı vardı. resmen faturamı 2 ye katladı.
servisle papaz olduk. Normal bir problem yokmuş. En sonunda attım ve gidip siemens  aldım. Geyet memnunum bidahamı arçelik
kapımdan içeri sokmam. Siemens in derin dondurucu kısmı ufak gelmeye başladığından gidip hotpoint ariston 1521 derin dondurucu aldım ve bir sorunum yok.