SMS ALMA AT KOMUTU ÇALIŞMIYOR

Başlatan electricker, 05 Temmuz 2013, 20:09:42

electricker

Nokia e5 telefonuma tüm AT komutlarını çalıştırabiliyorum fakat tek sms okumak için kullandığım komut çalışmıyor sizce neden olabilir ?

Eren Eraslan

kodlarını görmeden nasıl yorum yapabiliriz ?
insanın içine işleyen şarkılar ;  https://soundcloud.com/reeraslan

electricker

Genelde bilinir hocam.. , AT+ CMGL="ALL" komutu çalışmıyor . Diğer tüm komutlar çalışıyor..

polleme

Komut setinde öyle bir komut hiç olmayabilir mi? Daha önce bu komut hiç çalıştı mı?

electricker

Bu okuma komutu yeni nesil telefonlarda yasaklanmış hocam , araştırdığım kadarıyla bunu görüyorum..

polleme

Hepsini değil de tek tek okuma için komut vardır, onu kullanabilirsiniz.

ayhani

at+cmgr=1 yazarsanız ilk mesajı okursunuz.

Arkadaşların dediği gibi at+cmgr=all komutunu desteklemiyor olabilir. Seri porta bağlabiliyorsanız deneyin error alıyorsanız komutu desteklemiyordur.
En iyi bildiğim şey hiçbir şey bilmediğimdir.

MrDarK

Sistemi ilk açılışta tüm smsleri sildirirsiniz, ardından yeni sms geldi uyarısını alınca cmgr=1 yapıp okuyup sonra tekrar tüm smsleri silerseniz sürekli 1. sms'i kontrol ederek istediğiniz işlemi yaptırabilirsiniz.
Picproje Eğitim Gönüllüleri ~ MrDarK

electricker

seri portta denedim , tüm sms okuma komutşarında ERROR response yazıyor , sms gönderiyor ama okumuyor .. Şimdi sms okumanın hiçbir yolu yok mu ?

MrDarK

SMS'i text moduna alıyormusunuz ?

Telit için örnek kod ;

AT+CMGF=1

Mesaj format olarak geçer text e çevirirsen okuyabilmelisin, yada komut setini muhtemelen yanlış kullanıyorsun, eror kodu verir genelde onu aktif edip incelemeni tavsiye ederim.
Picproje Eğitim Gönüllüleri ~ MrDarK