Kazan Dairesi Elektronik Filtreleme

Başlatan Farukc, 07 Temmuz 2013, 15:32:22

Farukc

Arkadaşlar babam Kazan dairelerinin yetkili servisi. Babamla Kazan dairesi otomasyonu için bir devre geliştirdik. Fakat şöyle bir şey duydum yaptığım devre kazan dairesinde çalışmayacak dediler. Çünkü kazan dairelerinde zararlı parazitler varmış Ve bunlarda devrenin işleyişini bozuyormuş. Bunu önlemek için filtreleme yapılıyormuş. fakat benim bu konu hakkında pek bilgim yok. internette araştırdım belgeler ağır geldi sizden ricam beni bi aydınlatırmısınız. :(
Teşekkürler...

z

Konuya hakim olunmadigi, arizalandiginda yada yanlis tasarladiginda sonucu facia ile sonuclanacak teknik konulara hic bir teknik eleman girismemeli bu is, isin ehlilerine birakmalidir.

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

ayhani

Neymiş o parazitler acaba. Hocam parazit varsa iyi bir besleme yap. sonra  devreni bir aliminyum kutuya koy(faraday kafesi) onun dışını toprakla. Eğer sinyal alıp verdiğin kablolar varsa onlarıda zırhlı kablolar kullan. Bence bu şekilde sorunsuz çalışır.
En iyi bildiğim şey hiçbir şey bilmediğimdir.

kimlenbu

Devrenizdeki elemanlardan bahsetmemişsiniz (besleme nedir, besleme devresi nasıldır, işlemci kullanıldı mı yoksa tamamen analog bir devre mi vs vs), ortam sıcaklığınından bahsetmemişsiniz.

En önemlisi kendi yaptığınız devreyi gidip denememişsiniz bile.

Yapabileceğim en yüzeysel öneri RF/EMI Shield Box diye aratma yapmanız. Parazit yapan sinyalleri büyük ölçüde engellersiniz.

Kazan dairesinde bol bol motor olduğu için bahsettikleri parazit bunlardan kaynaklı olsa gerek.

Farukc

Hapinize teşekkür ederim ben biraz daha konuya yoğunlaşıp araştırma yapayım...
Eğer başka önerileriniz varsa lütfen paylaşın