Laptop da kapanmama sorunu

Başlatan unknownperson, 23 Temmuz 2013, 00:57:11

unknownperson

Windows 8 işletim sistemli notebook'um bilgisayarı kapat dedikten sonra kararıyor ekran kapanıyor fakat ışıklar yanmaya devam ediyor ve o ışıklar hiç sönmüyor ben de son çare kapatma tuşuna basılı tutarak kapatıyorum . İnternette araştırdım çoğu çözümü uyguladım fakat daha la arada oluyor. Sorun ve çözüm nedir yardımcı olursanız sevinirim.

trinity

unknownperson

Farukc

Anladığım kadarı ile Windows 8 donanıma uyum sağlayamamış. Windows 8'den geri dönün W7 64 bit kullanın.

Bayramsumbul

Merhabalar...Bios ekrani ciktiginda (bendekinde Lenovo yazisi cikiyor)Kapatma tusuna basin bir kere.Eger Kapaniryorsa Sorun Yazilimdadir.Guncellemesi Vardir belki.
firmanin sitesine bakin.
Bir Elektronik Meraklısının Serüveni...

unknownperson

Alıntı yapılan: Farukc - 23 Temmuz 2013, 09:13:55
Anladığım kadarı ile Windows 8 donanıma uyum sağlayamamış. Windows 8'den geri dönün W7 64 bit kullanın.
Aldığımda üstünde Windows 8 işletim sistemi vardı yani ben 7 den 8 e geçmedim.

fatih6761

Alıntı yapılan: unknownperson - 23 Temmuz 2013, 16:36:57
Aldığımda üstünde Windows 8 işletim sistemi vardı yani ben 7 den 8 e geçmedim.
Hızlı başlatma açık mı?
Güncelleştirmeleri tek tek kaldırarak deneyebilirsiniz. Tabi ilgili olanları...
Edit : Sistem Günlüğünde sizin kapatma olayınızdan (Power-* olayları) önce herhangi bir bilgi/uyarı/hata var mı?

unknownperson

Alıntı yapılan: fatih6761 - 23 Temmuz 2013, 19:07:50
Hızlı başlatma açık mı?
Güncelleştirmeleri tek tek kaldırarak deneyebilirsiniz. Tabi ilgili olanları...
Edit : Sistem Günlüğünde sizin kapatma olayınızdan (Power-* olayları) önce herhangi bir bilgi/uyarı/hata var mı?

Hızlı başlatma bu şekilde [/url][/img]
Sistem günlüğünü açtım fakat nereden bakılcak bilmiyorum sanırım demek istediğiniz bilgisayar kapanırken bir hata veriyor mu , kapanırken bazen şu dosya kapansın mı diye soruyor yine de kapat diyorum

Mr.Java

smyomekatronik

fatih6761

Alıntı yapılan: unknownperson - 23 Temmuz 2013, 19:36:40
Hızlı başlatma bu şekilde (Resim gizlendi görmek için tıklayın.)[/url][/img]
Sistem günlüğünü açtım fakat nereden bakılcak bilmiyorum sanırım demek istediğiniz bilgisayar kapanırken bir hata veriyor mu , kapanırken bazen şu dosya kapansın mı diye soruyor yine de kapat diyorum
Resmi düzenlemede görebildim. Üstte "Şu anda kullanılamayan ayarları değiştir" e tıklayın yönetici izni verin. Hızlı Başlatma'nın tikini kaldırın. Olay göreüntüleyicisinde soldan Windows Günlüklerine girin. "Sistem" günlüğüne sağ tıklayıp tüm olayları farklı kaydet deyin. Bir dosya adıyla kaydedip dosya.tc gibi bir siteye yükleyin ve buraya bağlantıyı atın. Bir inceleyelim...

unknownperson

Alıntı yapılan: fatih6761 - 23 Temmuz 2013, 22:54:16
Resmi düzenlemede görebildim. Üstte "Şu anda kullanılamayan ayarları değiştir" e tıklayın yönetici izni verin. Hızlı Başlatma'nın tikini kaldırın. Olay göreüntüleyicisinde soldan Windows Günlüklerine girin. "Sistem" günlüğüne sağ tıklayıp tüm olayları farklı kaydet deyin. Bir dosya adıyla kaydedip dosya.tc gibi bir siteye yükleyin ve buraya bağlantıyı atın. Bir inceleyelim...
Dediklerinizi yaptım , günlüğün linkide bu http://www.dosya.tc/server13/dY5yYx/Desktop.rar.html

fatih6761

Alıntı yapılan: unknownperson - 27 Temmuz 2013, 02:33:14
Dediklerinizi yaptım , günlüğün linkide bu http://www.dosya.tc/server13/dY5yYx/Desktop.rar.html
Hocam Kayıt Defterinde (RegEdit)
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\ anahtarına kadar gidin. (soldan açarak) Açtığınızda değerler arasında BootExecute'ın karşısında ne yazıyor?
Bilgisayarı yeniden başlatmayı veya uykuya almayı denediğinizde herhangi bir anormallik oluyor mu?
Edit : Hocam şimdi gördüm, yukarıdakilerden önce McAfee yi kaldırıp dener misiniz?

unknownperson

Alıntı yapılan: fatih6761 - 27 Temmuz 2013, 07:12:01
Hocam Kayıt Defterinde (RegEdit)
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\ anahtarına kadar gidin. (soldan açarak) Açtığınızda değerler arasında BootExecute'ın karşısında ne yazıyor?
Bilgisayarı yeniden başlatmayı veya uykuya almayı denediğinizde herhangi bir anormallik oluyor mu?
Edit : Hocam şimdi gördüm, yukarıdakilerden önce McAfee yi kaldırıp dener misiniz?
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\ anahtarına kadar gidin. (soldan açarak) Açtığınızda değerler arasında BootExecute'ın karşısında ne yazıyor? Bu yolu araştırdım da ben de buldum fakat benimkinde doğru yazıyor yani autocheck autochk *  yazıyor.
Bilgisayarı yeniden başlattım daha önce uykuyada bir kere almıştım sorun yaşamadım.
Mcafee lisanslı kaldırırsam lisansı bir daha kullanamayabilirim bu kesin yol mu yani mcafee ile ilgisi nedir ?

fatih6761

Pardon hocam lisanslı olduğunu bilmiyordum, DCOM a kayt yaptıramayan :) uygulama McAfee servisleri olarak görünüyor, yeniden yükleyebilir misiniz? Ya da onar gibi bir seçeneği var mı?