HANGİSİNİ ALMALIYIM DİZÜSTÜ PC

Başlatan eml581, 05 Ağustos 2013, 01:26:34

eml581

Erol YILMAZ

Dell tercih ederdim ama bu sınıf ürünlerde kaliteyi acayip düşürdüğü için şu anda Lenovo !

mistek

Dell in servisi çok iyiymiş kullananlar öyle diyor.

Bir arkadaşım Lenovo almıştı kısa sürede klavyesi bozuldu bende bi ön yargı oluştu belki kalitelidir.

www.pcdepo.com buradan da bakın isterseniz benzer fiyatlara daha iyisini bulabilirsiniz belki.
boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R

metaltrrocker

Fiyat skalasının birazcık üstünde ama almaya değer gerçekten.
http://www.vatanbilgisayar.com/notebook-netbook-tablet/asus-s46cb-wx020h-s46cb-notebook-core-i5-17ghz-4gb-750+24gb-14-2gb-w8-tasinabilir-bilgisayar/productdetails.aspx?I_ID=65489

ayrıca ekran kartı önemli demişsiniz ancak bu ekran kartı ile ne yapacaksınız yüksek grafikli ekran kartı isteyen oyunları mı oynayacaksınız yoksa grafik tasarım işleri mi?
Aradaki ekran farkı için buraya bakınız
http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GT-740M.89900.0.html
http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GT-635M.66964.0.html
http://www.notebookcheck.net/AMD-Radeon-HD-8730M.87149.0.html

unknownperson

Evet öncelikle ne iş için kullanmak istediğini yazsaydın daha net yardımcı olabilirdik. Öncelikle Lenovo alma vidaları flen elinde kalır alet dağılıyor bildiğin , dell'in servis avantajı var mesela sorun mu çıktı arıyorsun gelip pc'yi tamir edip gidiyorlar. Bana kalırsa bu fiyatları veriyorsan git Toshiba al derim . Apple , sony , toshiba en iyi laptoplara sahip markalar , sonrasında Asus , Dell vb... geliyor. Ekran kartına bakarken gb'na flen bakma onun bi önemi yok kaç bit ve http://www.notebookcheck.net/Mobile-Graphics-Cards-Benchmark-List.844.0.html bu listeden bak . Sakın 2gb diyen satıcılara inanma paylaşımlı oluyor genelde o yüzden ekran kartı modelini öğrenip hemen bu listeden bak.

JKramer

Dell'in yerinde servis olayı kademeli olarak kalkıyormuş, yeni alınan bilgisayarlarda ise yok bildiğim kadarıyla.

fgokcegoz

Lenovo Z580 kullanıcısıyım. Alalı 7 ay oldu. Hiç memnun değilim. Aldığımda win8 vardı, win7 ye çevirdim... Bir türlü yıldızım barışmadı driver larla. Bilgisayarı kullanırken durup dururken touchpad gidiyor mesela... Sonra kendi kafasına göre geliyor, bazen hiç gelmiyor. Sonra mesela ses açıp kaparken, ekrandaki çıkan görüntüde yine aynı durum var. Ayrıca ekranı berbat... Sırf bu yüzden evde çalışmak bana zor geliyor. Özellikle ekranın köşe noktalarında pixeller, nokta nokta göze batıyor...  i7 işlemci var ama ama performansı hiçte öyle değil.. Kasası da dışardan sağlam gibi görünüyor, görüntüsü falanda fena değil ama kullanınca anlıyorsun ne kadar dandik olduğunu. Renault marka arabaların kasası gibi.. Kesinlikle tavsiye etmem...

"Vicdanın ziyası, ulûm-u diniyedir. Aklın nuru, fünun-u medeniyedir. İkisinin imtizacıyla hakikat tecelli eder." (Bediüzzaman Said Nursi)

yasin_arsln

Ekran kart performansı hız vs. bakınca sayısal verilere falan GT635M hızı düşük fakat çok büyük bir fark göremiyorum. Aynı zamanda ikisi 2 gb ve 128 bit ekran kartı açısından bir sorun çıkarmayacak ürünler ikiside. Ama işlemci olarak baktığımızda Lenova ön plana çıkıyor. Benim tercihim lenova olurdu.

Burak B

Dell Inspıron 5520 kullanıyorum çok memnunum.
Özellikleri Core I5, 8GB RAM, 500GB HDD, AT Radeon HD7670M
Üzerinde 7/24 hertürlü kod yazıp PCB, Grafik(Photoshop, Illustrator,v.s.) ağırlıklı her türlü işi yapıyorum.
Oyun performansı olarak hiç denemediğim için yorum yapmıyorum. Ancak onunda altından kalkabileceğine eminim.
Ayrıca az ısınıyor.
"... a healthy dose of paranoia leads to better systems." Jack Ganssle

-Hasan-

Bende Lenovo Z560 var. Alalı 2 seneyi geçti hala bir sorun çıkarmadı. Alanlar belki kötü ürüne denk gelmişlerdir. Bazen yaşanabiliyor.

mustafa6106

bende laptop alacağım araştırıyorum. Buradaki Dell pc para etmez hem ram düşük hem işlemci hızı düşük ben aynı paraya 6gb ram 2.6MHz 3.nesil i-5 2gb ekran kartlı olanı buldum markası asus 60-70tl farklada ram'i 8gb yaptırabiliyordum. birde ön bellek kapasitesine bak işlem performasını ileri derecede etkiler..lenovo güzelmiş yerinde olsam onu alırdım

Erol YILMAZ

İş serisi pc lere bakılabilir,

Örneğin Thinkpad'e SSD takılarak taş gibi bi pc elde edilebilir.

Bence pc de başarı, mbyte larla gbyte larla değil de akıcılıkla, süreklilikle ölçülmeli.

En en özelliklere sahip pc ler birtakım ufak tefek uyuşmazlık problemleri sebebi ile performansının yarısını bile veremiyor.
dolayısı ile listedeki özelliklerin çok anlamı kalmıyor. diye düşünüyorum.

yilmaz_kk

Ne alırsan al çekirdek hızı yüksek olsun. i5 3.0ghz ı  i7 2.5 ghz e tercih etmeni tavsiye ederim.

malpaslan1979

Alıntı yapılan: yilmaz_kk - 05 Ağustos 2013, 14:52:39
Ne alırsan al çekirdek hızı yüksek olsun. i5 3.0ghz ı  i7 2.5 ghz e tercih etmeni tavsiye ederim.

Kuzey köprüsü hızını neden dikkate almıyorsunuz?

mistek

boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R