TI - Back to School Sale! Part 3

Başlatan cicjoe, 03 Eylül 2013, 22:16:19

cicjoe

GibsonSG

Hep MSP430 üzerinden gidecek herhalde bu olay. Tahminimce TI, MSP430 ile eğitim piyasasında, temel mikrodenetleyici eğitiminde standart olmayı hedefliyor. Çünkü hep reklamlar, proje teşvikleri falan var. Bakalım bizi de etkileyecek mi bu olay? Yoksa belli başlı üniversiteler hariç PIC devam mı edecek?

muhittin_kaplan

metaltrrocker

Alıntı yapılan: GibsonSG - 03 Eylül 2013, 22:28:12
Hep MSP430 üzerinden gidecek herhalde bu olay. Tahminimce TI, MSP430 ile eğitim piyasasında, temel mikrodenetleyici eğitiminde standart olmayı hedefliyor. Çünkü hep reklamlar, proje teşvikleri falan var. Bakalım bizi de etkileyecek mi bu olay? Yoksa belli başlı üniversiteler hariç PIC devam mı edecek?
Biz 8051 deyiz hala:D

GibsonSG

Alıntı yapılan: metaltrrocker - 04 Eylül 2013, 00:25:20
Biz 8051 deyiz hala:D
Bu sene okulu bitirirken bizim okul da 8051'deydi ama yeni arayışlardaymışlar. 3-4 seneye falan MSP430'a geçerler hayırlısıyla.

muhittin_kaplan

neden alamıyorum bundan. 58usd gösteriyor :) ah texas ah yedin bitirdin beni.

metaltrrocker

8051'i asm olarak gösteriyorlar ve 8051 asm'si öğrenmesi kolay.msp430'a yada pic e geçeceklerini sanmam.önce hocanın o mcu yu iyice bir öğrenmesi gerek.Ondan sonrada öğretmesi.Yada hoca değişecek.Böyle gelmiş böyle gider kısacası:)

mesaj birleştirme:: 04 Eylül 2013, 00:42:23

Alıntı yapılan: muhittin_kaplan - 04 Eylül 2013, 00:39:07
neden alamıyorum bundan. 58usd gösteriyor :) ah texas ah yedin bitirdin beni.
Muhittin hocam add to cart dedikten sonra indirim kuponunu girdiniz satın alma sayfasında

mistek

Ben 433 MHz olanında sipariş verdim. Bakalım kaç günde gelecek.
boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R

muhittin_kaplan

muhittin_kaplan

Bakıpta Görmemek Böyle birşey sanırım :D

metaltrrocker

Alıntı yapılan: muhittin_kaplan - 04 Eylül 2013, 01:06:35
Bakıpta Görmemek Böyle birşey sanırım :D
Oluyor yorgunluktan arada öyle şeyler:)

MrDarK

Alıntı yapılan: mistek - 04 Eylül 2013, 00:49:54
Ben 433 MHz olanında sipariş verdim. Bakalım kaç günde gelecek.

Ortalama 8 günde geliyor en geç. Fed.Ex ile taşınıyor kargolar. Size verdikleri kargo takip numarası yanlış olabilir bazen konteyner numarası verebiliyorlar. Support'a ingilizce bir mail döşeniyorsunuz telefonunuzu türk bir adam türkçe konuşarak arıyor...  :o

İlgileniyorum mutlaka alıcam o takip numarasını diyor ve evet gerçekten 4 gün sonra gerçek takip numarasını aldım. Muhteşem çalışıyor ti :D

He birde kargo geldikten sonrada aradı aynı adam eline ulaştı mı diye :D oysa sadece 10 dolarlık msp430 almıştım...
Picproje Eğitim Gönüllüleri ~ MrDarK

mistek

Siparişin gönderildiğine dair mail geliyor mu? Ödeme yaptım paypal ile sanki biyerleri eksik kalmış gibi.

Status: Waiting to Ship
Unprocessed Payments:    $29.99

Payment Method: PayPal
Status: Pending
Date: 9/3/2013 2:46 PM
Amount: $29.99

gözüküyor halen.
boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R

cicjoe

Hocam benim de basima gelmisti bu bir kere. $4.99'a urun almak istemistim, sayfada sorun mu oldu nolduysa islemi tamamlayamadim. Yaklasik 1 hafta tekrar denedim ve urunu aldim, elime ulasti. Daha sonra TI'dan mail almaya basladim odemenizi gerceklestiremiyoruz diye. 2-3 aylik araliklarla 4-5 mail aldim. Siparislerimde 2 tane gorunuyordu, 1'inin ucreti alinmis, digerinin alinmamis. TI ile iletisime gecip urunun zaten elime gectigimi soyledim, onlarda ama para bizim elimize gecmedi dediler. TI'n sistemi ucret gecmeden yollamiyor, sitede yazan bu. Zaten urunun de fiyati degismis, $12 falan olmus. Zaten odemeyi alamayiz, urunun fiyati degisik, siparisteki fiyat degisik dedier. Bende sallamadim mail'leri artik, urun almaya devam ettim bir sorun cikmadi =)