Elektronik ile ilgili film ve ya video önerisi

Başlatan unknownperson, 26 Eylül 2013, 12:12:54

ferdem

Muhtemelen izlemiştirsiniz ama yine de yazayım, "Devrim Arabaları" nı tavsiye ederim.

musti463

Tesla Master of Lightning, biyografi türünde bir belgesel Warner Bros yapımı şiddetle tavsiye ederim
Mustafa Emir SADE

yldzelektronik

Kişinin başına gelen hayır Allah'tandır. Kişinin başına gelen şer nefsindendir. Nefislerimizle kendimize zulüm ediyoruz.

Tesla.25

Alıntı yapılan: unknownperson - 26 Eylül 2013, 13:46:16
Doğrusunu söylemek gerekirse bilim-kurgu adına hiç film izlemem izlemeyi de sevmem . Neden derseniz realist olmak gerekiyor , çok gerçek dışı şeyler ile karşılaşılıyor.

Bİlim kurgunun mantığı o zaten. Absürd, abes, beynin kabul etmeyceği şeyler. Gerçek dışı olduğu için bilim kurgu diye bir dal var. Bilim kurgu da ne olacağıdı ya? :D

unknownperson

Alıntı yapılan: Tesla.25 - 26 Eylül 2013, 18:28:13
Bİlim kurgunun mantığı o zaten. Absürd, abes, beynin kabul etmeyceği şeyler. Gerçek dışı olduğu için bilim kurgu diye bir dal var. Bilim kurgu da ne olacağıdı ya? :D
Yaratıcı olmak adına daha mantıklı olabilirdi uçan araba yerine elektrikli arabalar mesela ?

maxel

prestij Nikola tesla yı anlatıyor çok güzel filmdir ...

Tesla.25

Alıntı yapılan: unknownperson - 26 Eylül 2013, 19:08:28
Yaratıcı olmak adına daha mantıklı olabilirdi uçan araba yerine elektrikli arabalar mesela ?

Yanlış hatırlamıyorsam Uzay Yolu fliminde cep telefonu vardı, kendiliğinden açılan kapılar vardı. Ki o zamanlar cep telefonu ve sensörlü kapılar da saçmaydı bir bakıma. ;) ;)

z

30 yıl öncesinde bile uçan arabaların fotoğrafları gazetelerde vardı.

https://www.google.ie/search?q=flying+car&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=dF5EUt3CJIbdtAb2z4CYAQ&ved=0CDcQsAQ&biw=1676&bih=728&dpr=1
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

mistek

Aksine bilim kurgu filmlerinin çoğu ilerde gerçek olacakmış gibi geliyor bana. İnsan sürekli araştırıyor öğreniyor geliştiriyor sınır olacağını zannetmiyorum.
boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R

jrcapa

Alıntı yapılan: Tesla.25 - 26 Eylül 2013, 19:15:13
Yanlış hatırlamıyorsam Uzay Yolu fliminde cep telefonu vardı, kendiliğinden açılan kapılar vardı. Ki o zamanlar cep telefonu ve sensörlü kapılar da saçmaydı bir bakıma. ;) ;)

Saçma olanları da var ama birçok bilim kurgu filminin geleceğin teknolojilerini önceden haber verdiğini düşünüyorum. Ya senaristler bilim için çok kafa yoruyor ya da bilim insanları filmlerdeki olaylar için kafa yoruyor, hangisi acaba?

Tesla.25

Alıntı yapılan: jrcapa - 26 Eylül 2013, 19:22:12
Saçma olanları da var ama birçok bilim kurgu filminin geleceğin teknolojilerini önceden haber verdiğini düşünüyorum. Ya senaristler bilim için çok kafa yoruyor ya da bilim insanları filmlerdeki olaylar için kafa yoruyor, hangisi acaba?

Aslında bir nevi ileri görüşlülük ve gelişmiş hayal gücü... Bana şöyle geliyor, daha çok yazarların hayallerini gerçekleştiriyoruz.  :D Yazar yazar, mühendise fikir verir. ;)

unknownperson

Alıntı yapılan: jrcapa - 26 Eylül 2013, 19:22:12
Bence bilim insanları filmlerdeki olaylar için kafa yoruyor , hiçbir senaristin bu yönden bakacağını sanmıyorum onlar sadece hikaye kurgulamaya çalışıyor şartları pek düşünmüyorlar. Mühendislerde filmde mesela kendinden açılan kapılar gibi şeyleri görüp nasıl yapılabilir diye düşünüyorlardır.

mesaj birleştirme:: 26 Eylül 2013, 19:43:32

O zaman iyi ve kötü olmak üzere bilim-kurgu filmleri ayrılıyor. Burada iyi bilim-kurgu filmlerini paylaşabiliriz tabi daha çok günümüze yakın filmler olursa daha iyi olur .

mistek

Alıntı yapılan: unknownperson - 26 Eylül 2013, 19:42:05
Bence bilim insanları filmlerdeki olaylar için kafa yoruyor , hiçbir senaristin bu yönden bakacağını sanmıyorum onlar sadece hikaye kurgulamaya çalışıyor şartları pek düşünmüyorlar. Mühendislerde filmde mesela kendinden açılan kapılar gibi şeyleri görüp nasıl yapılabilir diye düşünüyorlardır.

mesaj birleştirme:: 26 Eylül 2013, 19:43:32

O zaman iyi ve kötü olmak üzere bilim-kurgu filmleri ayrılıyor. Burada iyi bilim-kurgu filmlerini paylaşabiliriz tabi daha çok günümüze yakın filmler olursa daha iyi olur .

Iron Man serisi. Jarvis ve o yardımcı kol hep ilgimi çekmiştir.
boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R

yildizelektronik

Oblivion da güzeldir tavsiye ederim. Filmdeki helikoptere hayran kaldım.

Burak B

"... a healthy dose of paranoia leads to better systems." Jack Ganssle