Elektronik ile ilgili film ve ya video önerisi

Başlatan unknownperson, 26 Eylül 2013, 12:12:54

unknownperson

Merhaba değerli forum üyeleri son zamanlarda fark ettiğim bir konu var mesela bazı film ve ya videoları izleyince insana çalışma şevki verebiliyor hatta bazıları tecrübe bile edindirebiliyor. Örnek vermem gerekirse Pirates of Silicon Valley , The Social Network , 3 idiots filmlerini izlerseniz neler hissettiğimi anlayabilirsiniz. Sizin de bu tür izlediğiniz film ve ya videolar varsa burada paylaşırsanız herkes yararlanmış olur . İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.

Recep METE

Hocam böyle filimleri farkettirdiğiniz için size teşekkür ederim.Bahsettiğiniz filimlerden haberim yoktu,derhal bunları izliyeceğim.Bunlar türkçe dublaj mı ingilzce mi acaba.
printf(lcd_putc,"\f  Ne kadar okursan oku, bilgine, yakışır şekilde davranmıyorsan cahilsin demektir.  \n   semfero");d

unknownperson

Alıntı yapılan: semfero - 26 Eylül 2013, 12:33:51
Hocam böyle filimleri farkettirdiğiniz için size teşekkür ederim.Bahsettiğiniz filimlerden haberim yoktu,derhal bunları izliyeceğim.Bunlar türkçe dublaj mı ingilzce mi acaba.
Türkçe dublaj olarak bulabilirsiniz fakat Türkçe altyazılı izlemenizi öneririm . Ama mutlaka izleyin derim .

yldzelektronik

Fire in the valley kitabının çevirisine sahip kimse var mı?Veya kitabın pdf si?
Kişinin başına gelen hayır Allah'tandır. Kişinin başına gelen şer nefsindendir. Nefislerimizle kendimize zulüm ediyoruz.

unknownperson

Alıntı yapılan: yldzelektronik - 26 Eylül 2013, 12:40:07
Fire in the valley kitabının çevirisine sahip kimse var mı?Veya kitabın pdf si?
Sormak için sizce biraz yanlış bir yer olmadı mı ?

yldzelektronik

Alıntı yapılan: unknownperson - 26 Eylül 2013, 12:41:07
Sormak için sizce biraz yanlış bir yer olmadı mı ?

Haklısınız.Konuyla ilgili olduğunu düşündüğüm için başlık açmak istemedim.Ancak bahsettiğiniz filmlerden birisinin esinlendiği bir kitap.Silmemi ister misiniz?
Kişinin başına gelen hayır Allah'tandır. Kişinin başına gelen şer nefsindendir. Nefislerimizle kendimize zulüm ediyoruz.

unknownperson

Alıntı yapılan: yldzelektronik - 26 Eylül 2013, 12:43:33
Haklısınız.Konuyla ilgili olduğunu düşündüğüm için başlık açmak istemedim.Ancak bahsettiğiniz filmlerden birisinin esinlendiği bir kitap.Silmemi ister misiniz?
Yok yorumunuz kalsın belki burada cevap veren biri olursa size yardımcı olmuş olur .

Gökhan BEKEN

"Terminator" serisini çok seviyorum.
"Walle" olabilir.
"Yapay Zeka" (Artificial Intelligence) filmi olabilir.
"Matrix" olabilir.
Özel mesaj okumuyorum, lütfen göndermeyin.

metaltrrocker

Elektronik değilde, bilim kurgu dalında bir iki dizi önerim olacak.
Doctor Who
Fringe

unknownperson

Doğrusunu söylemek gerekirse bilim-kurgu adına hiç film izlemem izlemeyi de sevmem . Neden derseniz realist olmak gerekiyor , çok gerçek dışı şeyler ile karşılaşılıyor.

Sepiroth

Either you feel it, or not...

Kabil ATICI

Alıntı yapılan: unknownperson - 26 Eylül 2013, 13:46:16
Doğrusunu söylemek gerekirse bilim-kurgu adına hiç film izlemem izlemeyi de sevmem . Neden derseniz realist olmak gerekiyor , çok gerçek dışı şeyler ile karşılaşılıyor.

Kimbilir Jules Verne yazdıkları için de öyle şöyler demişlerdi.!
ambar7

mcn

STEVE JOBS u anlatan son filmi JOBS filmi çıkmıştı geçenlerde. İzlemeyin dicektim  :)

Onun yerine o kalın biyografisini alıp okuyabilirsiniz tabi o kadar vaktiniz varsa. Ben askerdeyken okumuştum baya vaktim vardı  ;D
www.teknikyazi.com --üşenme,erteleme,vazgeçme...

unknownperson

Alıntı yapılan: ambar7 - 26 Eylül 2013, 15:35:45
Kimbilir Jules Verne yazdıkları için de öyle şöyler demişlerdi.!
Yani bu benim şahsi fikrim herkes katılmak zorunda değil. Şunu söylemek isterim bilim-kurgu filmlerinin adından anlaşılacağı üzere kurgu tamamıyla var fakat bilimle uzaktan yakından alakası yok.

muhittin_kaplan

Uzay 1999 içinde aynısını Söylüyorlarmış.