Tavan arasında tozlanan bir keman

Başlatan frederic, 27 Eylül 2013, 18:59:32

frederic

Merhabalar, biraz değişik bir konu ve istek gibi gelebilir ama, bana eski, klasik müzik için tasarlanmış bir keman lazım. Bir çok arkadaşta gördüğüm 70-80 yıllık kemanların lezzetini yeni kemanlar veremiyor. Çoğunun eline de bu kemanlar tesadüf eseri geçmiş.

Forumda atasından-dedesinden kalma çalınmayıp bir köşede unutulmuş bir keman varsa eğer talibim. Bir köşede tozlanmasındansa,  bu meslektaşınızın elinde, ortaya güzel eserler çıkarması bence sizide mutlu edecektir.

GibsonSG

Aynı şekilde yine aynı kafalarda elektrogitar, akustik gitar, klasik gitar varsa da ben talibim :)

metaltrrocker

Ben bi arkadaşımdan rica ettim verdi sağolsun idareten gıy gıy çalıyorum:)

frederic

metaltrrocker

Ben yeni başladım youtube' dan takılıyorum şimdilik.Kurslar aşırı pahalı geliyor.Sen hangi seviyedesin?

frederic

Benim orta seviye, bu sene üzerine düşüp daha iyi bir eğitim alacağım. Bu yüzden kemanıda değiştireyim diyorum ama yeni kemanları pek sevmiyorum, eski kemanların sesi daha çok hoşuma gidiyor.

metaltrrocker

Keman zaten şarap gibidir yıllandıkça güzelleşir sesi.Yeni ucuz olanlar direk kontraplak.Bende maddi durum yüzünden satın alamadım.Yay çekiyorum vibrato çalışıyorum.Çalıştığın online sağlam bir kaynak varsa önerebilirmisin?

frederic

Yenilerin en pahalısı bile sarmıyor beni, zaten şu an elimdeki kemanda fena değil ama 2. 3. pozisyonlarda sesi kısılıyor biraz. Online kaynak ile öğrenilmez keman bana göre malesef, iyi bir eğitim şart. Ayrıca vibrato çalışma seslerin bozulur. Keman eğitiminde 2.yıldan sonra başlar ancak vibrato ve trill çalışması.

metaltrrocker

Ya 8 yıl gitar çalmış olmanın getirisi var biraz.Müziğe sıfırdan başlamıyorum.Şöyle şartları düşünürsem iyi bir eğitim alamıyorum o zaman keman çalmayayım demem gerekir.Öyle demiyceğime göre youtube videolarına devam:)

trgtylcnky

Hep merak etmişimdir aletlerin zamanla mı iyileştiğini yoksa iyi aletlerin mi uzun yaşadığını.

metaltrrocker

Aslında ikisi de doğru:)
İyi müzik enstrümanların sesi zamanla oturur.Ama bu içeriği ahşap olanlar için geçerli diye biliyorum.Gidipde bir yan flüt yada zurna için aynı şey söylenmez bana göre:)