Performanslı notebook tavsiyesi?

Başlatan Veli B., 30 Eylül 2013, 11:20:23

Veli B.

Samsung R620 notebookumda iflas etti ve yeni bir notebook almak için araştırmalara başladım.
Performans konusunda beni tatmin ettikten sonra bütçe konusunda sıkıntım yok.
Konuştuğum bazı arkadaşlar ısrarla Mac ultrabook tavsiye ediyor.
Bazı arkadaşlar küçük ekranlı ultrabook al diyor.
Büyük bir kısmı ise 15.6 ve üzeri büyük ekranlı bir notebook al diyor.

Şu aşamada büyük yada küçük ekran çok önemli değil gibi görünüyor benim gözüme( Ofiste, dairede ve evde çift ekran kullanıyorum)
Bneim için en önemli kısımlar;
Yüksek performans,
Şarj süresi
ve çok narin olmaması( çok sık araziye çıkıyoruz)

Kullandığım programlar;
KEIL,
Atmel Studio,
Visual Studio,
ECLIPSE,
Altium 2013,
SolidWorks,
SpaceClaim,
AutoCAD,
CorelDraw,
Adobe ürünleri(Photoshop, Illustrator vb),
Unity 3D...

Bu şartlarda tavsiyelerinizi almak isterim.

mistek

17.3 inch MSI dragon edition 1078tr kullanıyorum. Haswell işlemcili olanları çıktı şimdi. Şarj süresi yüksek sesli müzik dinlemezseniz ve ekran parlaklığını kısık yaparsanız 4 saat 20dk gidiyor.

http://www.pcdepo.com/msi-nb-gt70-superr2-2od-452tr-notebook-urun10786.html
boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R

Veli B.

Alıntı yapılan: mistek - 30 Eylül 2013, 11:27:33
17.3 inch MSI dragon edition 1078tr kullanıyorum. Haswell işlemcili olanları çıktı şimdi. Şarj süresi yüksek sesli müzik dinlemezseniz ve ekran parlaklığını kısık yaparsanız 4 saat 20dk gidiyor.

Oldukça ağırmış!, doğal olarak beklediğim şarj süresini vermiyor.
Mühendisler için yapmadıkları çalışmayı, oyun oynamak için yapıyorlar, üzülüyor ve kızıyorum.
3 ekran bağlama konusunu denediniz mi?  3*128gb SSD diyor, 1 TB dan fazla depolama alanı ve bunun384 GB lık kısmı SSD. Çok güzel.

erkan614

mistek

Alıntı yapılan: katana - 30 Eylül 2013, 11:38:04
Oldukça ağırmış!, doğal olarak beklediğim şarj süresini vermiyor.
Mühendisler için yapmadıkları çalışmayı, oyun oynamak için yapıyorlar, üzülüyor ve kızıyorum.
3 ekran bağlama konusunu denediniz mi?  3*128gb SSD diyor, 1 TB dan fazla depolama alanı ve bunun384 GB lık kısmı SSD. Çok güzel.

Evet standart bilgisayarlara göre biraz ağır, tuğla kadarda bir adaptörü var.

Bendeki modelinde 3 ekran özelliği yok. 2*128gb ssd ve 750GB hdd var.
boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R

Kayra

Alıntı yapılan: mistek - 30 Eylül 2013, 11:27:33

Linkte verdiğiniz model benim bütün ihtiyaçlarımı karşılama konusunda birebir. İleride kesinlikle böyle bir şey alacağım ya da böyle bir şey toplayacağım. :D Mesela, 3*128 GB SSD + 3 TB HDD olacak, çift GPU'lu iki kart SLI modunda kullanılacak ama işlemci o kadar da abartılmayacak. (İşlemci Extreme olmayacak. Yani sonu X değil de, K ile bitenden olacak.) Şimdiki kullandığım bilgisayar bunların yanında pek bir vasat kalıyor. Mesela 3DMark11 (P) puanım 1040 civarında. :( Onu mesela 2 sene sonra 30,000, hatta belki de 40,000'in üzerine taşıyacak bir sistem toplayacağım. (Toplamda 4 GPU olacağını hesaba katın.)

Arkadaşa bir uyarı, MSI'ların kendi touchpad'leri pek narin sayılmaz. O yüzden, zaten öyle yapar ama bir mouse ile kullanırsa, hatta güzel bir mouse ile kullanırsa iyi olur. Bunun dışında şu MSI'ı kaçırmaması gerektiğini söylüyorum kendisine. ;)