android telefon seçimi (amiral modellerden)

Başlatan erkan614, 08 Ekim 2013, 11:59:05

erkan614

Arkadaşlar iyi günler
son telefonum sony xperi arc
binbir parça oldu :)
yeni bi telefon alıcam
seçeneklerim renk seçimim siyah olmak üzere
1)LG G2 (mükemmel donanım ve fiat, mükkeml+ ekran ama plastik kasa)
2)galaxy note 3 (dün teknosada kurcaladım tek elle kullanmak için çok büyük baş parmağım ağrıdı)
3)xperia Z1 (30 gün beklemek gerek++ çok iyi donanım ve şık aleminyum kasa ama 20.1 mP kamerasına rağmen LG g2 den daha kötü foto performansı)
4)LG nexus 5 (30 gün beklemek gerek dış tasarım berbat tek artısı fiatı olcak sanırım)
5) HTC ONE (üsttekilere göre donanım olarak 5 ay eski versiyon ve borsadaki zarar açıklamasından sonra şirketin satılacağı söylentileri)

yorumlarınızı bekliyorum bayramdan sonra alım yapıcam
LG G2

NOTE 3

Xpperia Z1

LG Nexus 5

HTC ONE

not: iphone 5s alıcaktım ama 2500-3500 arası bi fiyattan gelicekmiş ve ios7 ayni android olduğundan niye çakmasını kullanıyım orj android kullanırım
osepepten iphone kesinlikle seçeneklerde yok

gtekdemir

Geniş ekranlı telefonları tek el ile kullanmak çok zor, Galaxy S3 kullanıcısı olarak telefonumu çoğu zaman iki elimle kullanıyorum. Bu listedeki tek tercihim Note3 olurdu, 5.7" ekran ve Spen ile kullanımı oldukça kolay ve keyifli olacaktır. Telefonun büyük boyutlarına kısa sürede adapte olacaksınızdır.

malpaslan1979

lg g2 iyidir. Donanım incelemelerini izlemenizi öneririm. Htc One aşırı pahalı! Laptop fiyatına bilgisayar (hoş çoğu laptoptan pahalı :) )

Maxim

hiç bir zaman son çıkmış telefon alınmaz
1 sene sonra nasılsa fiyatı yarıya inecek?

al bende galaxy S2 var 1600 tl falandı aldım
daha 2 sene olmadı şu an 500-600 civarı 2. elde, satabilirsen o da !

bugünün uzay telefonu 1 sene sonra dünyaya inmiş olacak
çünkü o zaman daha iyi uzay telefonları çıkacak

hem nedir abi 22megapixel telefon?
nesiniz siz erol atarmı ? :)
madem foto çekeceksiniz alın adam gibi bir foto makinası

8mg neyinize yetmez?  :)

pea

Senelerce sorunsuz kullanmak istiyorsanız LG Nexus 5. Optimize edilmiş yazılım, sürekli güncellemeler, Google desteği. Fiyatı da kolay kolay düşmez. (Samsung Galaxy Nexus hala 900TL civarında)
"Verimlilik" odaklı kullanacaksanız, laptop ya da tabletiniz yoksa ve paranız bolsa Note 3.
Kullanım kolaylığı, arayüz güzelliği diyorsanız HTC One. HTC güncelleme çıkarma konusunda sıkıntılı ama Android 5'e geçmese bile Sense'in artılarıyla kafa kafaya gelir zaten.
LG G2'nin donanımı çok güzel, fiyatı da iyi. Ancak LG'nin telefonlarının birkaç sene dayanacağını sanmıyorum. Kasa kırılır, güncelleme gelmez, 2 sene sonra çöp olabilir. (LG'ye güvenmiyorum evet)
Sony'leri genel olarak kalitesiz buluyorum. Kamera dışında hiçbir artısı yok gözümde.

MC_Skywalker

HTC kesinlikle tavsiye etmiyorum. Amiral gemisi denen HTC Desire HD aldım. 1 sene geçmişti ki artık Andorid güncellemesi çıkarmyacaklarını duyurdular. Yani cihaz garanti içindeyken software desteğini kestiler.

HTC distürübütörü Facebook taki  resmi sayfalarında konu ile ilgili sorulan sorular cevap olarak HTC resmi sitesinde ki açıklamamnın tercümesini paste ederek cevap verdi. 1500 Tl gibi bir fiyata aldığım telefonu şimdi 700 Tl bile satamıyorum.

kısacası HTC den uzak durmak gerek.

Tagli

Ben de Maxim gibi düşünüyorum. Ayrıca kamera kalitesini sadece megapiksel değeri belirlemez, ama reklam amacıyla sadece bu değer öne çıkarılıyor. Zaten bence çok büyük değerlere de gerek yok. Günümüzde 23" bir monitör genelde 1920x1080 oluyor, yani 2 megapikselden büyük görüntü zaten bilgisayar ekranına sığmak için sıkışacak. Elbette yaklaşınca (büyütünce) kalitesinin iyi kalması için yüksek çözünürlük faydalı ama bir cep telefonu kamerasında bunun yakalanabileceğini sanmıyorum. Benim 6 yıllık FinePix S700 (7.1 megapiksel) eminim 22 megapiksel bir telefon kamerasından daha kaliteli fotoğraf çeker.

Telefon için bence Ubuntu Touch'ın çıkmasını beklemekte fayda var. Geri alfa versiyonu bazı telefonlara yüklenebiliyor ama fabrikadan Ubuntu Touch ile çıkan telefonları beklemeyi planlıyorum ben. Ayrıca çıkar çıkmaz almayıp hiç değilse bir 6 ay beklemekte fayda var fiyatların düşmesi açısından.

Bu arada, Ubuntu Touch ile çıkan telefonlara uPhone dense çok geyik olur.
Gökçe Tağlıoğlu

Erol YILMAZ

HTC'yi alüminyum gövde vs olması özellikleri ile ön plana çıkardılar ama bana güven verici gelmiyor.

Ayrıca halen daha GSM hattına bağlanabilite olarak Nokia'ya benzer bir sonuç görmedim. (Samsung ta dahil.)

muhittin_kaplan

çok para vermeyin
Huawei Mate yada P6 alın. Bakın Özelliklerine. Eksiği Neymiş?

ipek

LG optimus 7 kullanıyorum .Samsung'un hiç bir üretimini beğenmem.fakat bu gün gördüm kol saati ile eşleştirilmiş bir Samsung .. ya daha yeni almıştım optimus'u. ;D

F.T

nokia 1110 injeksiyonlu neyimize yetmiyor.aha size telefon . :D
Hakk şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

fahri-

note 3 tavsiye ederim. s pen güzel özellik
tablet gibi büyük ekran. bütün kitapların elinin altında aç aç oku. okumak rahat yani.

mistek

Bende araştırıyorum. Note 3 için şarjının 11 saat dayandığı söyleniyor.  Gönlüm note3 ten yana ancak kalem olmasada olur derseniz LG G2 derim.
boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R

Burak B

Ben General Mobile Discovery kullanıyorum. Şimdilik memnunum. Ben aldığımda fiyatı 650TL idi. 4 çekirdek Cortex-A7 1.2Ghz işlemcisi mevcut. Gayet iyi çalışıyor. 2 gün gibi gidiyor şarjı. Çok oyun oynarsanız 1 gün idare ediyor.
"... a healthy dose of paranoia leads to better systems." Jack Ganssle

mehmet

Çoğunlukla cep telefonlarında kullanılan kamera sensörü Cmos'dur. Fotoğraf
makinalarında ise CCD, hatta daha pro modellerde 3CCD kullanılmaktadır.
Doğal olarak; çözünürlük her ne kadar yüksek olsa da Cmos sensöre göre
CCD kalitesi tartışılmaz...
Olan olmuştur,
olacak olan da olmuştur.
Olacak bir şey yoktur.
---------------------------------------------
http://www.mehmetbilgi.net.tr