Araç hız Ölçümü İçin Öneri

Başlatan muhittin_kaplan, 11 Ekim 2013, 15:04:44

Klein

77GHz
Bir arkadaş 2.5GHz ile uğraşırken görmüştüm.  Asla uğraşmak istemem demiştim.  77GHz hayal sınırlarımın bile ötesinde.

musti463

Alıntı yapılan: muhittin_kaplan - 11 Ekim 2013, 19:04:20
Yahu ne yapmissiniz.
Kullanilacak yer sivil halka acik bir yer değil.
Ayrica 40km limit var. Araclar max 60-70 le gidebilir. 10mt gibi bir uzakligi olcen bir sensor olsa yaparim gibi geliyor. Ama iki arac ard arda giderse ne olcek

iki araç geçecekse bence sensörler en az 3-4 metre yukarda olmalı.samsunda 3 şeritli yoldaki radar 4-5 metre civarı yükseklikte 3 şerit için 1 er tane algılayıcı var.Gece geçtiğimde içinde kırmızı ışık yayıydığı çok belli oluyor.Galiba arabaya iki defa lazeri gönderiyor aradaki zaman farkını değerlendirerek hızımızı ölçüyor.Biraz araştırmak gerek
Mustafa Emir SADE

Klein

Gördüğün o kırmızı parlama muhtemelen kameranın infrared aydınlatması.

muhittin_kaplan

Fifo olabilir ama arada kavsak olmamali. Sollama yasak zaten. He sollarsa ne olur?  Fifo karisir.

Erhan YILMAZ

O zaman 2 sensör arası mesafeyi kısa tutmak lazım olabildiğince. Mesela (geçebilecek en uzun aracın boyu + 1)metre

muhittin_kaplan

Erhan otobuste var ben 4-5 mt yapmayi planliyorum. İlk sensore girdiginde timer sayacak ikincide duracak.

Erhan YILMAZ

Aracın ön tekerlerinin ikinci sensörden geçmeden arka tekerlerin ilk sensörden geçmesi durumunu önlemek için düşündüm ama yazılımla da halledilebilir haklısın abi.

teknikelektronikci

Alıntı yapılan: diot - 11 Ekim 2013, 17:00:18
Sorma bilader Bizim buralarda bilhassa İstanbul plakalılar tam bir canavar. 50 ile gidilecek yerde 140 - 150 ile gidiyor lar. Birde altlarındakı araba iyi bir araba ise tut tutabilirsen.  Bol ceza kesilsinki tekrarlamasınlar. Böyle hızla giden bir mercedes kırmızıda geçip bir arkadaşımı öldürdü, genç yaşta ufak çocuğuyla dul kalan hanımı ne yapsın şimdi. Sürat iyi bir şeymi  buradan Allegro ve  Klein arkadaşlara  benden birer  kocaman -  (eksi) puan.

hocam avrupa Türkiye kiyasla yapmayi pek sevmem, ama bazen mecbur kaliyorum burda 50 lik yerde 70 ile gidin ehliyet 6 aya kadar gidiyor ceza yiyorsunuz ki maasiniz kadari birde yeni ehliyetli veya ikinci ücüncü kez ise hapise kadar yolu var yani sikiysa hizli git. ehliyet alirken hizi asiormusun asmiormusun diye bakyiorlar astinmi sinavdan kaldin bizim Türkiyede ise adam ehliyet sinavinda 50 lik yerde 80 gidiyor, yanindaki expert de öküz gibi bakyior.

bu arada basiniz sagolsun isde sizin gibi zararini görmüs insanlar en azindan bilincli olabilyior :/ ama illaki yasamakmi lazim ?
Saygilar
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

muhittin_kaplan

Elimde birtana hcsr4 vardı bir tane daha sipariş ettim. gelsin çalışayım. system tick min 1ms ye kuruluyordu değil mi ?

Erol YILMAZ

Alıntı yapılan: diot - 11 Ekim 2013, 17:00:18
Böyle hızla giden bir mercedes kırmızıda geçip bir arkadaşımı öldürdü.
Oncelikle arkadaşınıza Allah'tan rahmet dilerim.

Konuyla pek alakası yok ama
şurasını da merak ediyorum.

Kanun dan kuraldan fazla haberim olmuyor iş icabı.
Mercedes in sahibi ne kadar ceza aldı? Bundan haberiniz var mı?

Aynı kazayı daha ucuz bir araçla, sıradan bir vatandaş yapmış olsaydı...
alacağı ceza değişir miydi?

Gördüğüm kadarıyla ülkemizde yaşayan 3 farklı insan tipi var.

Memurlar,
Zenginler,
Arada kalan halk...

Kanun bu üçü için farklı işliyor.

Büyük memurların çocukları karıştıkları ölümlü kazalardan temiz çıkıyor.

Evet ben kanundan nizamdan yanayım.
Ama tek taraflı olmayan kanundan...

rree

http://www.alibaba.com/product-gs/1275716137/Laser_Distance_Meter_30m_Laser_Distance.html

Bu nedir sizce ön taraf gözükmüyor.  Gerçekten lazer mesafe ölçermi marka model firma nedir?

F.T

muhittin hocam sanki LOOP SENSOR ler senin işini görür gibi. yapı olarakta daha sağlam.yer altına gömüyorsun.üzerine araç geldimi tmr başlat çıkınca durdur bak hızı ne imiş.ne kadar hızlı çıkarsa o kadar hızlı.  :D
Hakk şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

muhittin_kaplan

Hocam portatif olacagindan toprak alti olmaz

papsukkal

Alıntı yapılan: Allegro - 14 Ekim 2013, 14:39:25

Gördüğüm kadarıyla ülkemizde yaşayan 3 farklı insan tipi var.

Memurlar,
Zenginler,
Arada kalan halk...

Muhittin hocam senin cihaz memurlar için galiba. .