mac mini ye windows ?

Başlatan galenga, 14 Ekim 2013, 17:19:46

galenga

Arkadaşlar apple ürünleri üzerine pek deneyimim yok , dükkanda babamın internet üzerinden sigorta kesim işlemleri gibi işlemleri rahat yapacağı bir 2. el mac mini almayı düşünüyorum .
      Fakat babam çok iyi bir şekilde bilgisayar kullanamadığı için ios a adapte olması zor  , kaldı ki birde bu net üzerinden çalışan sigorta kesim programları tahminimce bana ios ta sorun çıkartacak (uyumsuzluk gibi) , bende bu yüzden mac mini alsam içine windows yüklesem diyorum .
     Mac mini de windows u deneyen var mı ? acaba herhangi bir donanım yada yazılımsal bir sıkıntı çıkar mı ?
deneyimi olan abilerden yorum bekliyorum çok teşekkür ederim .

Ersin

Mac Book Pro da partition ve win driver oluşturuyorsun, daha sonra sana w7 cd sini takınız diyor.Windows u normal kurduktan sonra macos ta win için oluşturduğu driverları kuruyosun ve başka bişey yapman gerekmiyor.
Mac mini de cdrom olmadığı için  aynı şey usb için olan versiyonu vardır büyük ihtimal ile.Eğer harici cd okuyucu bağlarsanız , yukarda yazdığım işlemler geçerlidir.

z

http://www.apple.com/support/bootcamp/

Buradaki olay anlattiginizdan farkli bir sey galiba.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

galenga

Alıntı yapılan: Ersin - 14 Ekim 2013, 18:23:49
Mac Book Pro da partition ve win driver oluşturuyorsun, daha sonra sana w7 cd sini takınız diyor.Windows u normal kurduktan sonra macos ta win için oluşturduğu driverları kuruyosun ve başka bişey yapman gerekmiyor.
Mac mini de cdrom olmadığı için  aynı şey usb için olan versiyonu vardır büyük ihtimal ile.Eğer harici cd okuyucu bağlarsanız , yukarda yazdığım işlemler geçerlidir.

hocam mac minilerde de dvd ve cd okuyucu var , bu partition oluşturma dediğiniz nedir ? yani ne anlama geliyor .

robomaster

mac minilerde windows emulasyon olmadan direkt çalıştırmanın şartı mac mininizin intel tabanlı işlemciye sahip olmasıdır. mesela core 2 duo gibi.

Ersin

Bayağı zaman geçti kuralı, ayrıntıları tam hatırlamıyorum.
Evet bootccamp oluştururken partition sürücü hepsini soruyor , genelde next  ... next tarzında gidiyo , partition ebatında sadece ne kadar olacağını belirliyorsunuz.
Şoyle soyleyim hiç bir yere bakmadan sadece ekrandaki yazıları okuya okuya kurdum ve hiçbir sorun çıkmadı, hatta win i kurduktan sonra driver dosyasını kurunca bütün tanımadığı cihazları gördü.