ac motor sürücü hakkında yardım

Başlatan bulut_01, 23 Ekim 2013, 01:53:01

bulut_01

iyi geceler pic proje ailesi delta VFD-L model ac motor sürücüsü var elimde bu cihazda şifre koruması var bunu nasıl kaldırabilirim ? girdiğim bütün değerlere error veriyor şifre koruması oldugundan dolayı motor bağlandıgımda üzerindeki pot ile motor hız ayarı yapmak istiyorum motorda hiç tık yok bu cihaz nasıl kullanılır ve şifre nasıl kaldırılır yardımcı olursanız sevinirim iyi geceler

YENİLMEZ..

mustafa_cmbz

http://www.deltaotomasyon.com/deltacd/quick_start/ac_surucu/vfdl.pdf

http://www.chemplex.hu/teco/katalogus/VFDL%20frekvenciavalto%20ENG.pdf

Fabrika değeri "0" diyor 999 'A kadar herhangi bir şifre atayabiliyormuşsunuz..

Bunun dışında pc tarzı birşey ile bağlantı kurup belki tüm parametreleri default yap gibi birşey olabilir diyeceğim ama öyle prof. birşeye benzemiyor...

bulut_01

Mustafa hocam 0 degerini kabul etmiyor error veriyor linkteki katolog indirdim inceledim ama işin içinden çıkamadım şifre resetlemek için pc bağlamak mı lazım rs485 baglantı için ara birim elimde yok pc baglama ihtimalimde yok bu şifre olayını nasıl halledebilirim ayrıca cihazı çalıştıramadım şifre olayını çözmeden cihazı çalıştıramam mı çalıştırma ile ilgilini yardımmlarınızı bekliyorum
YENİLMEZ..

frederic

İnternetten fast şirketini arayıp teknik servisten bilgi alın, en kestirme çözüm bu olur.

asma

Merhaba
Anladığım kadarıyla parametreleri okuyabiliyor ama değiştiremiyorsunuz.
Tablodan kontrol ederek çalıştırma şartlarını öğrenebilirsiniz, hız ve yön bilgisiyle motoru çalıştırıp cihazın sağlamlığından emin olursunuz. (485 ile çalışmıyorsa tabi)
Mesela
2-00 için 3
2-01 için 0
4-03 için 1 veya 2 seçilirse cihazın üzerinden hız ve yön komutlarını kullanabilirsin.
Bunlar farklıysa nasıl çalışabileceğini öğrenmiş olursun.

Şifre olayını bilmiyorum, 0-02 ye 10 girmeyi deneyin. (Tutarsa şifrede sıfırlanır)
Bağzı cihazlar birbirine bağlı parametreleri değiştirmek isteyince itiraz eder.  ;) 1-09 u değiştirebilmen buna örnek olurdu.

Kolay gelsin.

bulut_01

Servis görüştüm cihaz gönder yazılım update yapılacak dedi cihaz göndermeden calıstırmam lazım desteklerinizi bekliyorum
YENİLMEZ..

teknikelektronikci

update i kendiniz yapamiyormusunuz ?
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

mustafa_cmbz

bak nasıl bir kablo lasımmış bağlantıları nasıl olacak nasıl edecek. programını da bul update ni kendin at bence.Kablo olayında yardımcı olabiliriz.Yada netten alabilirsin 485 için

bulut_01

Yazılım netten buldum indirdim yanlız rs 485 pc ile ara birim olmadan nasıl haberleştirecegim com yada usb üzerinden nasıl haberleştirebilirim bu zımbırtıyı ara birimsiz direk.
YENİLMEZ..

blacklogic

Bu cihaz alıp kopyalamayı düşünüyordum sonradan fazgeçtim. Rica etsem motor sürücü kısmını fotolayıp buraya atarmısınız? Mosfet çıkışlarında nasıl bir filtre var rlc mi yoksa rc mi bunları merak ediyorum.

bulut_01

Bu cihaz sifresini nasıl kaldırabilirm yardımlarınızı bekliyorum
YENİLMEZ..

Okan AKÇA

bu soruyu fastin forum sitesinde sorsan daha iyi olur.

bulut_01

Aradım teknik servisi cihaz gönderin dedi yapıcı cevap alamadım onun için burda bu cihaz tecrübeli arkadaslardan yardım almak en mantıklısı.
YENİLMEZ..

esensoy

Alıntı yapılan: bulut_01 - 24 Ekim 2013, 08:08:45
Aradım teknik servisi cihaz gönderin dedi yapıcı cevap alamadım onun için burda bu cihaz tecrübeli arkadaslardan yardım almak en mantıklısı.
Manual ine baktım da o cihazda keypad den şifre sıfırlama yok sanırım,
Fast ta size bunu söylemiş,
Kusura bakmayın ama daha yapıcı ne bekliyorsunuz merak ettim,

İlla ki servise göndermem diyorsanız, rs485 ile de kablo bağlantısı kurarak yapamadığınızı aşağıdaki mesajınızdan anlıyorum,
Geriye bir "fantazi" denemek kalıyor;
Bu değerler kartaki bir epromda tutuluyordur,
Bu eprom da muhtemelen U7 ya da U3,
O epromu çıkarıp dışarıda silip ya da aynısından temin edip boş olanı takmak,
Sonra yerine tekrar lehimlemek ve sistemin açılışta epromdan birşey kontrol etmeyeceğini ümit etmek
En tehlikeli an "zafer" anıdır.

bulut_01

Rs485 arabirim  olmadan pc bağlantısını nasıl kurabilirim pc haberleştirsem bu işi halledecegim inş.
YENİLMEZ..