Bedava ARM ve gömülü sistem kursu : teori + pratik deneyli, her ilde

Başlatan picusta, 01 Aralık 2013, 21:46:05

yldzelektronik

Alıntı yapılan: Ali_54 - 29 Ocak 2014, 03:47:26
...
31Ocakta süre bitiyor. ...
2 gün kalmış ...

Bu kursları daha sonra da takip edemiyor muyuz?
Kişinin başına gelen hayır Allah'tandır. Kişinin başına gelen şer nefsindendir. Nefislerimizle kendimize zulüm ediyoruz.

MC_Skywalker

Biten tek şey Bölüm1 fazla acele etemeden sakin sakin yapın.

süre sonunda takip edebiliyorsunuz ama not alamıyorsunuz not alabilmeniz için belirli bir süre içinde yapmanız gerek.

Ali_54

bir yerlerde The course will closes at 31 February gibi bişey yazıyordu. Ama kapanacak olan bu ilk bölüm. Şuanki konular erişime kapatıalcak ve 31Ocakta yeni bir bölüm açılacak. Sanırım işleyiş böyle doğru anladıysam
1 harf öğretenin 4 gün kölesi olurum.

MC_Skywalker

Konulark kapanmıyor. Bölüm sonu Sınav soruları ve LAB kısmlarından not alma olanağı kapanıyor. ilk yarının tüm konuları açık şuan

pea

Sonunda başlayabildim derslere. Chapter 1 bitti ve çok umutlu değilim şimdilik.
ARM, TI TM4C213, Gömülü sistem, Space Invaders vs diyerek beklentiyi çok yükselttiler. Ancak dersler mikrokontrolcülerle ilk kez tanışanlara bir giriş gibi duruyor. Hocalar da lise çocuğuna anlatır gibi anlatıyor, Blue's Clues izliyorum sanki.

Tabi onlar da haklı. Temelini veriyorlar, daha ne verebilirler ki.

unknownperson

Chapter 1 ve 2 nin ödev ve labları yarın son , acaba site saatinde(EdX) ne kadarlık bir fark var ?

MC_Skywalker

Firzen

Alıntı yapılan: MC_Skywalker - 30 Ocak 2014, 19:29:30
LAB 5 yapan varmı? result hep 0 dönüyor.
Hocam ben yaptım değer aralığı olarak 3den büyük 20den büyük derseniz her ikisi içinde istenilen sonuç elde ediliyor.
Kararsız...

pea

Alıntı yapılan: unknownperson - 30 Ocak 2014, 18:01:27
Chapter 1 ve 2 nin ödev ve labları yarın son , acaba site saatinde(EdX) ne kadarlık bir fark var ?

Dersin saati hangi zaman dilimine göre bilmiyorum ama UTC olsa gerek. O da bizden 2 saat geride.
Bir de yarın son denmemiş, tavsiye edilen tarih demişler. O tarih geçilince puan alınacak mı belli değil, benim düşüncem alınacağı yönünde. Yarın göreceğiz onu da.

@Firzen
Kopya yok  :P

MC_Skywalker

if ((ilk alt değer )&& (ilk üst değer) && (ikinci alt değer) &&(ikinci üst değer)) {

yaptım ama hep 0 dönüyor.

Firzen

Alıntı yapılan: pea - 30 Ocak 2014, 19:48:10
Dersin saati hangi zaman dilimine göre bilmiyorum ama UTC olsa gerek. O da bizden 2 saat geride.
Bir de yarın son denmemiş, tavsiye edilen tarih demişler. O tarih geçilince puan alınacak mı belli değil, benim düşüncem alınacağı yönünde. Yarın göreceğiz onu da.

@Firzen
Kopya yok  :P

Hahah :D
Kopya değil zaten sitede kimse kopya vermez veya başkasının yerine çözmez sadece hata varsa hata ayıklama yapar :)
Kararsız...

MC_Skywalker

Sıkıntı sanırım Keil de sık sık "Bu program yanıt vermiyor" demeye başladı.  temiz kurulm yapmam gerekbilir.

sorunu çözdüm Keil çakılınca derlenmiş .axf dosyasınıda bozmuş.

Project menüsünden Clean Target ardından ReBuild Target yapınca sorun düzeldi.  similasyon ve real board 100 :)

Farukc

Arkadaşlar kursa kayıt yapmadan direk videoları izleyerek öğrenmek istiyorum. Kursa kayıt yapınca sınavlara girmem gerekecek ve benim ingilizcem berbat.(Lise 2 öğrencisinin ingilizcesi ne kadar iyi olabalir ki? Where are you from? I am from Trabzon :) ) . Sadece videoları izleyerek öğrenmek mümkün mü?
Ayrıca temelim var zaten tanıyorsunuzdur büyük ihtimal. Birde kaynak kodların download linki verilecek mi?

yilmaz_kk

Arkadaşlar iyi akşamlar;
Keil de gösterilen graderi açamıyorum. Programı derliyorum hata yok. Programı yüklüyorum ama grader kısmını bir türlü açamadım. Programda mı bir sıkıntı var acaba. Kurs videolarında otomatik olarak açılıyor. Bende de ilk sefer açıldı sonrasında bir türlü grader butonunu bulamadım..

muhittin_kaplan

grader ixin debug yaparken menulerler view, support yapin