Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H

Ana Menü

Buyrun Buradan Yakın.

Başlatan muhittin_kaplan, 10 Aralık 2013, 11:23:40

trgtylcnky

Alıntı yapılan: memo333 - 12 Aralık 2013, 15:54:44
birincisi öğrencinin zihininde eksiklik konusuna kesinlikle katılmıyorum. Hocam bizimki de insan öbürü de. neden eksiklik olsun.
Zaten ben zihindeki eksiklik derken zeka eksikliğinden bahsetmemiştim. Öğrenci gerçekten öğrenmek istemiyor hocam. Öğrendiği şeyin ne işe yaradığını öğrenmek istemiyor. İyi mühendis olamıyor diyoruz, zaten olmak istemiyor ki. Tabi bu öğrencinin doğuştan kazandığı bir şey değil, çocukluktan beri isteyerek ya da istemeden bu şekilde eğitildiklerini düşünüyorum.
Üniversiteye kadar öğrenci bu öğrenme isteğini kazanamamışsa üniversitede pek bir şeyin değişeceğini sanmıyorum. Üniversitede kimisine bir şeyi öğrenmekle para kazanmak arasındaki ilişkiyi doğrudan gösteremezseniz bu merakı uyandırmak mümkün olmuyor. Bu yüzden ilköğretim eğitimin en önemli aşaması bence.

memo333

Alıntı yapılan: trgtylcnky - 12 Aralık 2013, 16:55:10
Zaten ben zihindeki eksiklik derken zeka eksikliğinden bahsetmemiştim. Öğrenci gerçekten öğrenmek istemiyor hocam. Öğrendiği şeyin ne işe yaradığını öğrenmek istemiyor. İyi mühendis olamıyor diyoruz, zaten olmak istemiyor ki. Tabi bu öğrencinin doğuştan kazandığı bir şey değil, çocukluktan beri isteyerek ya da istemeden bu şekilde eğitildiklerini düşünüyorum.
Üniversiteye kadar öğrenci bu öğrenme isteğini kazanamamışsa üniversitede pek bir şeyin değişeceğini sanmıyorum. Üniversitede kimisine bir şeyi öğrenmekle para kazanmak arasındaki ilişkiyi doğrudan gösteremezseniz bu merakı uyandırmak mümkün olmuyor. Bu yüzden ilköğretim eğitimin en önemli aşaması bence.

kesinlikle, üniversite son basamak zaten o konuda hem fikiriz. çocuğun ilk başladığı andan itibaren mühendisliğe hem yetisi var mı değerlendirmeli hem de bu yönde yetisi varsa motive etmeliyiz. yoksa öss mühendis falan belirlemez hatta bence hiçbirşeyi belirlemez ya neyse..
Gömülü Linux Notları --> http://linuxedu.xyz/