http://dx.com/ alışveriş sitesi hakkında bilgisi olan

Başlatan eml581, 11 Aralık 2013, 18:18:15

eml581

http://dx.com/ gezinirken buldum ürünler yurtdışından yolluyolar heralde alışveriş yapan varmı kargo olayları nasıl oluyor hiç yurtdışından alışveriş yapmadım gazlı havya almayı düşünüyorum
http://dx.com/p/heat-adjustable-60w-electronics-diy-soldering-iron-100-400-c-220-240v-ac-22253
http://dx.com/p/mt-100-1300-c-butane-gas-brazing-iron-black-silver-8ml-157459

drozk

Güvenilir bir site yalnız bazen ürün kalitesi görseldekinden kötü olabiliyor. Siparişiniz elinize 3-4 haftada ulaşıyor.

nazim

güzel bir site. daha önce alışveriş yapmıştım. yanlıl hatırlamıyorsam 15dolar üzeri alışverişte takip numarası ile gönderiyor ürünü.

mdargut

Site güvenilir. Birkaç kez alışveriş yaptım. Ürünleri posta ile yolluyorlar. Belirli bir tutarı geçince otomatikman takip numarası veriyorlar (20$ dı sanırım), bu tutarın altında ise takip numarası vermiyorlar, ama 1$ gibi bir ücrete takip numarası alabiliyorsun. 2-6 hafta içinde postacı kapına kadar getiriyor ürünleri.

Fakat DX'de fiyatlar biraz pahalı. DX den bak ürünlere, altındaki yorumlara filan bakıp ürünü seç. Sonra ürün ismini aliexpress'te arat. Aynı ürünün daha düşük fiyata bulabilirsin. İkisininde posta yöntemleri aynı.

metaltrrocker

Kesinlikle güvenilir çok defa alışveriş yaptım.1 ayı bulabiliyor ürün gönderimleri(Free shipping dahası varmı).
Onun dışında ürün kalitesi olarak süper şeyler beklemeyin.Ön bilgi olması açısından ürün sayfasında kullanıcılar tarafından yüklenen videolar, resimler, ürün puanları, yorumlamaları, falan fistan bulunur onlara da göz gezdirin.
Kargolanması sonrası olay sana ait gümrüğe takılabilir de takılamaz da.belirli bir ücret sınırının olması , gümrüğe takılmayacağı anlamına gelmez!
Gümrükteki memura kalmış olay.

engerex

TA7R

Dx.com namı diğer dealextereme.com  ben de zamanında çok alış veriş yaptım burdan , önceleri bir sorun çıkmadı sonra  CCD camera yerine cmos kamera gönderdiler , bir kamera arızalı çıktı , muhatab bulana kadar canım çıktı  o da yapabileceğimiz bir şey yok dedi ve kamerayı çöpe attım .

mesaj birleştirme:: 11 Aralık 2013, 20:33:43

Bence   en güvenlisi  Ebay+Paypal , arızalı veya sahte ürünlerde paranızı tıkır tıkır geri ödüyorlar . İtalyanın birinden ebay üzerinden printer ana kartı aldım 80 euro ya . Kart geldi kenarı kırık bazı kırık parçalar içinde bazıları yok. Fotograf çekip ebaye ve paypala yolladım, ürünü paket yapıp geri yolladım , param 15 gün sonra iade edildi .

engerex

Dx bir siparişimde eksik ürün yollamıştı. Paypala şikayet ettim diye üyeliğimi sildiler.

MC_Skywalker

DX bende problem yaşadım. bir siparişimde çifte ödeme oldu. paypal dx ile çözün dedi dx te muatap bulamadım 70tl zararım oldu. 

1 yıl sonra 35.74$ lık tutarı Store Credit olarak hesabıma kaydetmişler.

engerex

Alıntı yapılan: MC_Skywalker - 11 Aralık 2013, 21:20:08
DX bende problem yaşadım. bir siparişimde çifte ödeme oldu. paypal dx ile çözün dedi dx te muatap bulamadım 70tl zararım oldu.
Paypal önce satıcı ile çözün sonra bize gelin diyor. Sizi bilmiyorum ama bende de öyle olmuştu.

pea

DX ve Focalprice'tan bol bol siparişim oldu.
1 kere eksik, 1 kere de sorunlu ürün geldi. Adamlara derdimi anlatınca hemen yardımcı olup yenisini yollamışlardı.
Tek eksisi 1 aydan önce nadir gelir. Sipariş verirken takip kodlu/kayıtlı posta olsun, yoksa o sizi unutur, siz onu.

mistek

DX'den sık sık alışverişim oldu benimde. Bir kez anahtarlık satın aldığımda kart okuyucu geldi. Maillerime cevap alamadım ucuz bişeydi kaldı öyle. Son zamanlarda aldıklarım eksiksiz 2-3 hafta içerisinde geldiler.

Not: Yılbaşı nedeniyle postalar çok geç gelebilir. Geçen yıl kasımda satın aldığım malzemeyi ocağın son haftasında teslim alabilmiştim.
boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R

Gökhan BEKEN

Alıntı yapılan: mistek - 12 Aralık 2013, 00:39:04
Not: Yılbaşı nedeniyle postalar çok geç gelebilir. Geçen yıl kasımda satın aldığım malzemeyi ocağın son haftasında teslim alabilmiştim.
Geçen hafta bende ilk defa bu siteden alışveriş yapmıştım kargoyu ayın 8.'inde yollamışlar inşallah gecikmez.

mesaj birleştirme:: 12 Aralık 2013, 01:07:01

Alıntı yapılan: MC_Skywalker - 11 Aralık 2013, 21:20:08
Ben sanal kredi kartı ile alışveriş yapıyorum. Alışveriş sırasında kartın limitini alacağım ürünün fiyatı kadar ayarlıyorum, 1 kere çekince limit bittiği için extradan para çekemiyorlar.
Özel mesaj okumuyorum, lütfen göndermeyin.

bocek

dealextreme bu işin öncülerinden. yani çok ucuz fiyata posta dahil ürün satma işinin. daha sonra yüzlerce türevi çıktı. dx.com güvenilir ama bir arkadaşın da dediği gibi ebay ya da aliexpress'te aynı ürün daha ucuza bulunabiliyor.
yalnız aliexpress'teki satıcılar bu aralar iyice azıttı. normalde her ürüne fiyat ne olursa olsun takip numarası veriyorlar ama bazen yalandan bir numara verebiliyorlar.
adamın birinden bir ürün almıştım 4 ekimde ödeme yapmışım aylar oldu gelmedi. adama 'ürünün gelmedi ne yapacağız?' diye her mesaj attığımda teslim tarihini uzatmaya başladı. en son şubatın bilmemkaçına kadar uzattı teslim tarihini.  böyle bir kaç tane olay oldu.
başka bir olayda adam ürünü yollayamadı parayı iade etti ama ali parayı bana aktarmadı. kısacası aliexpress'ten kolay kolay birşey almayacağım artık. zaten paypal'i da kaldırdılar.
şikayet, dava açma filan da hikaye. sonuçta hepsi çinli olduğundan birbirlerini tutuyorlar ve batılılara yolunacak kaz gözüyle bakıyorlar. ebay'de hiç değilse yönetim batılı, satıcıların bazıları batılı.
1 ya da 0. işte 'bit'ün mesele..

MC_Skywalker

bu konuyu okudyup, bugün yaklaşık 1 yıllık aradan sonra DX hesabımı kontrol edeyim dedim.  35.74$ lık tutarı Store Credit olarak hesabıma kaydetmişler. nezaman kaydettikleri hakkında fikrim yok o zamanlar çözüm olmayacağının düşünüp bir bardak soğuk su içmiştim.