Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H

Ana Menü

Aliexpress sorunum.

Başlatan veliusta, 12 Şubat 2014, 19:22:31

veliusta

Bu ürünler gelmedi. ve daha bir çok ürünüm gelmedi çünkü başkasının takip numarasını girdi. Ama Takipsiz görderdiğini biliyorum.
62 gün oldu. Para iadesi yapmadılar.

Paramı Nasıl geri alabilirim ?

t2

çinde uzun  tatil vardı. ondan dolayı olmuştur. ürün gelmediyse yapılacak işlem belli, site sizi bilgi vermiştir. şu tarihe kadar onay vermeniz gerek demiştir. o tarih geldi mi ki? geldiyse mal gelmedi deyip para iadesi isteyin. Para iadesi mümkün olsa da 6 ay 1 seneyi, bulur. yıl sonunda iade yaparlar kredi kartı özetinde görünür.

veliusta

Hmm anladım. Paypal olmayan sitelerden alışveriş yapılmayacakmış. Sağol

Ben sahte takip numarasını görünce direk dispute açtım.

superconductor

Aldigim urunler kargoda kaybolmustu dispute actim. Ayni ay para iadesi yapilmisti. Iade islemini gayet hizli gerceklestirdiler.

esensoy

Geçen ben de farketmedim, adam ürün sayfasına nal gibi kocaman yazmış, takip kodsuz göndereceğim diye,
Ben de girdiği takip kodunun sahte olduğunu görünce dispute açtım, parayı iade ettiler,
İki gün sonra da ürün geldi:)
Ben de aynı üründen bir tane daha alım yapıp parasını ödedim, adama da ürünü gönderme, eski ürünü aldım dedim, hemen onay verip paranın aktarılmasını sağladım,

Vel hasıl kelam, adamlar fiyatı düşürmek için boyle şeyler yapabiliyorlar, vaktiniz varsa dispute un sonuna kadar bekleyin (ama sakın son dispute tarihini geçirmeyin),
En tehlikeli an "zafer" anıdır.

muhendisbey

Sizinki gelmiş, adam gönderdim diyor bekle babam bekle gelmedi trackingi girince çıkmadı.
Hemen dispute açtım bekleme süresi sonunda escalate yaptım işlem tamam. Parayı yatırdılar.
Sevmediğim şey para iadesi yapıldıktan sonra 1 hafta iade etmediler. 1 hafta sonunda hesabıma yansıdı. Paypalda böyle bir sıkıntı yok.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

sadikkeskin

Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım umarım güzel paylaşımlarımız olur sizinle.
Evet bazen ürünlerin gönderilme süreleri 2 ayı geçebiliyor ama en fazla 3 ay olur sanırım şimdiye kadar aldıklarımda öyle oldu. Yanlız arkadaşlar birşeyi farketttinizmi bilmem ben ayın 20 si ile 30 u arasında ürün alınca 15 gün içinde geliyor hatta bir keresinde 12 gün civarında geldi hayret ettim bu yüzden bundan sonra aldığım elektronik parçaları ayın son 10 günü içinde alıyorum sizede tavsiye ederim hatta ayın 5 inde aldığım ürün 23 ünde aldığım üründen daha geç geliyor arada öyle bir fark var düşünün?

hgs

sadikkeskin
satın aldığınız satıcı ile alakalı olması ihtimali nedir ?

muhendisbey

Ekonomik gönderide ürünler karayolu ile geliyor. Airmailde ise uçakla. Uçakla da gönderilse yerden (kara ve deniz yolu) de gönderilse belirli zaman dilimlerinde gönderiliyor. Sonuç olarak bazı satıcılar airmail bazıları ucak gönderimi yapıyorlar. Gönderim ücreti de buna göre değişmekte. Aşağıda linkini verdiğim ptt'nin sitesinde bunu görebilirsiniz.
Yerden gönderim uzun sürerken uçakla gönderim kısa sürmekte. Zaman dilimine rastlarsanız uçak gönderimi çok çok daha kısa sürebilir. Tabi PTT'ye göre bu 3 gün içerisinde gönderilir olarak söylenmiş.
Teslim süresi sitede belirtilmiş. kayıtlı/kayıtsız küçük paket seçeneğini seçmelisiniz.
http://www.ptt.gov.tr/index.snet?wapp=calculatingDeliveryPrice_tr
Rekor benim gördüğüm 4 gün. En uzun ise 60 gün.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

veliusta

Benim takipsiz en kısa 8 en uzun 106 gün.

Benim postalar sürekli kayboluyor nedendir bilmem. Ebayden aldıklarım %85'i kayboluyor. Nedeni ne olabilir?
Buyincoins ten aldıklarımın %100'ü gelmesi kafamı karıştırıyor.

Yaklaşık 50 Postam kayboldu. :'(

muhendisbey

Bazıları ürünü zaten göndermiyor. Dikkat et genelde para iadesi yapalım ancak satışı iptal et gibi bir seçenek sunuyorlar bu tip adamlar.
Amaç?
positive feedback toplamak.
Hele birinde bunu tespit ettim negative verdim. Adam 50 dolar teklif etti değiştirmem için. Ürün 8 dolardı bu arada... Maili aşağıda.

Alıntı Yaphello buyer
i know you have got your money back and the money is i sent to you
i am sorry you are angry with me
but your feedback really influnce my shop deeeply
so i decided to give you $ 50 from my little salary as compensation
i just hope you can remove it
i can do what i said
if you want to get that money as my apology
pls tell me
waiting for your kindly response
thx a lot in advance

sadikkeskin

Evet hgs kardeşim gönderenlede gönderildiği yerlede alakalı tabi en önemli noktalardan biriside yukarıda arkadaşım bahsetmiş airmail olması uçakyolu ile gönderilmesi durumunda çok hızlı gelir ama ne hikmetse bu bahsettiğim bütün değişken hızlı olması yönünde olduğu halde ayın 20 si ile 30 u arasında çok hızlı geliyor aldıklarım hatta kara yolu bile olsa 2-3 haftada geldiği oldu sonuçta 2-3 dolarlık ürünü hava yoluyla göndermiyorlar ordan da biliyorum ama bu ayın 20 si ile 30 u arası aldığım ürünlerin bu kara hızlı gelmesini ben şu şekilde düşünüyorum sanırım gönderi gemilerle yapıldığı için önce mallar ay sonuna kadar toplanıp hazırlanıyor ay sonunda gemiler dolunca gönderiler yola çıkıyor yada buna benzer bir işleyiş olmalı ki adamlar ayın başında da alsanız sonunda da alsanız hepsi birlikte yola çıkıyor bu yüzden bende alacağım şeyleri maaşı aldıktan sonra bir hafta bekleyip 20 sinden sonra alıyorum, bu arada şuda var biz burdan ptt den gönderdiğimizde onların gönderdiğinden çok daha hızlı gidiyor hemde karadan göndersek bile, ben çine bir işlemci göndermiştim 2tl tuttu hayret ettim burdan çine 2 tl ye gönderdim 3 haftada çindeki satıcıya ulaşmıştı hemde karadan takip numaralı olarak gönderirseniz 5-6 tl civarı tutuyor ptt de durum bu ama özel firmalar 50-60 dolar ister aynı gönderi için bunuda paylaşmış olmak istedim ürün iadesi yapmak isteyenler çekinmeden ptt ile göndererebilirler.
Bu arada önemli bir mesele daha var sizinle paylaşmak istediğim ben bir sürü şey aldım çinden ve alırkende 10 lü 100 lü paketler halinde alıyorum elimde fazladan parça birikiyor herkez elindekini söylesede bir kütüphane oluştursak birisindeki şey diğerine lazm olduğunda diğerine uygun fiyattan gönderse nasıl olur?
Saygılar

veliusta

Buraya koyduğum resimleri aliexpress'in facebook sayfasına attım 6 ürünümün iadesini yapmışlar sanırım. ama 24 saat geçmesine rahmen para iadesi gözükmüyor. 60 günden sonra para iadesi mümkünmüdür?
Paypal'da böyle birşey yok.

MC_Skywalker

dealextremede çift ödeme gibi bir sorum olmuştu paypal yardım etmedi dealextreme tam 1 yıl sonra ikinci ödeme tutarında kredi açmıştı sonraki alışverişlerde kullanmak için

muhendisbey

Ebay'de başıma geldi
paypal ile ödeme yapmama rağmen ebay'in sayfasında ödeme yapılmadı olarak gözüktü. Ebay yardım etmedi. Tek dedikleri çağrı merkezini aramam gerektiğiydi. Hesap yaptım arasam aldığım maldan daha fazla ödeyecektim 1-2 dolar birşeydi.  Satıcıya bildirdim adam gönderdi elime de ulaştı.

@veliusta
ürün teslim edildi olarak görünüyor. Posta merkezine giderek teslim alan kişiyi öğrenebilirsin.