Haberler:

Forum kuralları güncellendi LÜTFEN  okuyunuz:  https://bit.ly/2IjR3ME

Ana Menü

Tebrik etmek lazım

Başlatan mistek, 26 Şubat 2014, 20:54:46

mistek

boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R

dnacikaya

muhittin_kaplan

"Okuyupta Adam mI olacan başımıza" deyip vermişlerdir.

mistek

Yazıda

"Bazı insanlar, "Ailende mühendis var mı?" veya "Baban ne iş yapıyor?" diye soruyor. Ailemde mühendis yok ama keşke olsaydı belki bu sayede şimdiki kadar vakit harcamama gerek kalmazdı. Böyle olaylara kafamı takmayıp, üzülmüyorum ve çalışmalarıma devam ediyorum." demiş.

Tabii kalkıpta evet babam mühendis o yaptı bana verdi demezler ama şahsi fikrim çocukta istek varsa ailede imkan sunduysa olur yani.
boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R

sadogan

erhanmete

üstün zekalı çocuklar var daha doğrusu türkiyede doğan çocukların %2 si üstün zekalı doğuyor.
fark  edilenler bir yerlere varıyor. fark edilmeyenler hiç oluyor. kendi sitesindeki videosundan sanki biraz böyle bir durumu var gibi geldi bana.
nelerini gördüm. 3 yaşında kendi kendine okumayı öğreneni, 4 yaşında kuranı kerimi ezberden okuyanı. inşallah ÜZE dir. şişirme değildir.

aksiozan

Evet neyse ne ama bu yasdaki bir cocuk bu islerle ugrasiyor. Tebrik ederim gurur duydum Ulkem adina umitlendim.
HERŞEY KOLAY OLANA KADAR ZORDUR.

hgs

Yurdum yazılım firmasının bir ürünü üzerinden oluşturulmuş site.  Şablona yazı eklemek resim eklemek zor olmayabilir.

Bunları yapması için en azından malzemelerinde temin edilerek verilmesi gerekiyor kendisine. Elektronik özlemi duyan bir babanın bunlara yardımcı olduğu kesin. Çocuğun ne kadar yardım alıp, ne kadar kendi uğraşısı olduğunu, yanında bir şeyler yapmasını izlemeden anlamak zor.

F4 merakı pp yi takip eden bir baba sayesinde olmuş olabilir.  Milletin ara seviyeleri bırakıp F4de zıplatılması z sayesinde oldu.

En azından başlangıçta birilerinin neyin ne olduğunu anlatması gerekiyor. Buda normal. İleride omuzunda fazla yük hissederse sorunlu bir gençlik geçirebilir.

berat23

ben de 12 yaşlarında tees setleri ile oynardım ama bu çocuk gibi robotlar, dereceler vs. öyle bir durumum yoktu. belki gün bugün kolaylıkları ile daha farklı şeyler yapabilir miydimdiye düşünüyorum ama yinede imkansız. bu çocuğun mutlaka yönlendiren bir tanıdğı var, yoksa kendi kendine mümkün değil. sitesi, konuşma tarzı falan çok abartı, ki bunun yanında ufak abartma hataları var mesela pic basic ile cortex m4 gibi. pic basic ile2 satır kod dördü ise, cortex m4ü de duyunca böyle abartmış olabilir.

peko

Yönlendiren ve uygulayan biri yanından olmadığı sürece elbette bu kadar bilginin dökümante edilmesi ve uygulaması bu yaştaki bir çocuk için mümkün gözükmeyen bir durum.
Zeki olabilir, çok zeki olabilir, algılayabilir, fikir üretip duyduğunu zekası ile genişletip karşısındakine de bu fikri ifade edebilir.

Yolun yarısını bu sayede aşmış dahi olsa, tecrübe kısmı olmadan yine yolda kalır. Hepimizi bunu fazlasıyla yaşadıktan sonra bu seviyelere ulaştık..

Bu konuya sonuç odaklı bakmak gerek. Ortada yapılmış bir şeyler var.. Hakkını yemek olmaz.

Aferim ve başarının devamını dilerim demek geliyor içimden..

Yardımcı olup yetiştirenden, emek edip zaman harcayandan da Allah razı olsun.

" Bazıları zeka'sını iş'i zorlaştırmak için, bazıları ise kolaylaştırmak için kullanır.. "

Pyrodigy

Persistance is the name of the game in this business....

veliusta

SAMANYOLU TV HABERİM

Buradan arkadaşın videolarına bakabilirsiniz.
Kendisini tebrik ediyorum.

Recep METE

Geçekten tebrik ediyorum.Muhakkak yönlendirme yardımı almıştır. Zaten internetten yararlandığını söylüyor.
Bu bile yeterli bir yardım bence.İşler on sene önesi gibi değil artık.Bilgisayarı iyi kullanan bir kişi her türlü bilgiye ulaşabiliyor.Ben de elektronikle uzaktan yakından ilgisi olmayan kişiyim.Tamamen merak yüzünden CCS C yi ,isis,ares ve pic le ilgili herşeyi Elektrik elektronik mühendisi yeğenimden(geçen yıl mezun oldu) daha iyi biliyorum.Bu çocuğa sahip çıkmak gerekir.Elektronikle ilgili bu kadar çok programın varlığını bile bilmesi yeterli bence.Yaşıtları kumandaya pil bile takamıyor daha.
printf(lcd_putc,"\f  Ne kadar okursan oku, bilgine, yakışır şekilde davranmıyorsan cahilsin demektir.  \n   semfero");d

robomaster

Bend inanmakla inanmamak arasındayım. Ancak 9 yaşında bir çocuk makedonya da mikrosoft sertifikalı bilgisayar dahisi olunca kafam dakarışmıyor değil. Play stationu kıran çocuk da 16 yaşındaydı. Iphone kıran 17.

Link veremiyorum youtobe den bakabilirsiniz
Macedonia's 9 years old - Computer genius

mistek