TM4C129XL Launchpad Sonunda!!!

Başlatan saucompeng, 05 Mart 2014, 10:08:22

muhendisbey

@hgs
Benzetmiyorum, sadece gereksiz yere eleştiriyorsun diyorum. Bir eksiğini gördüğünü söyle, "bu kartta şu şu yok, şu özelliği hatalı, eksik, bak buna şu alternatif" de başımın üzerinde yorumun yeri var.
Varsayalım texas reklam yapıyor. Ne olmuş? ST'nin burada sayfası yok mu? Var O da yapsın? Microchip'te yapsın, bir başka firma da yapsın. Kızacaksan ilaç mümessilllerine kız bizi zehirleyenler onlar.
Tır şöförü değil kaldırım mühendisi olsa yine dinlerim. Bunu "ders edindim" diyebilirim. EGO denilen zımbırtıdan yıllar önce vazgeçtim. İnsan kendini 2 metrekare yere sığacak şekilde ayarlamalı.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

AsHeS

TI bedavaya gönderiyordu Türkiye'ye kargo almıyordu bundan 4-5 ay önce bir bakın isterseniz.

CLR

Alıntı yapılan: Ersin - 20 Haziran 2014, 23:13:18
Kargo ücreti olrak ne ödediniz , toplam kaça maloldu.

Kargo ödemedim, kargo parası yok
Knowledge and Experience are Power

hgs

Alıntı yapılan: muhendisbey - 20 Haziran 2014, 23:24:53
@hgs
EGO denilen zımbırtıdan yıllar önce vazgeçtim. İnsan kendini 2 metrekare yere sığacak şekilde ayarlamalı.

Hep kendinizi farklı ayrı yüksek gösteriyorsunuz. Size ait olmayan duyguları size aitmiş gibi gösterip, o noktadan aşağıya bakıp bilgiçlik taslıyorsunuz.
Metrekare ve ego üzerine aşağıdaki başlıkta güzel bir konu var açıp bir okuyun. Sonra burada kac m2 ye sığıp sığmadığınız masallarınızı anlatırsınız.
https://www.picproje.org/index.php/topic,53121.msg403164.html

sfiber

Alıntı yapılan: hgs - 21 Haziran 2014, 01:45:56
Hep kendinizi farklı ayrı yüksek gösteriyorsunuz. Size ait olmayan duyguları size aitmiş gibi gösterip, o noktadan aşağıya bakıp bilgiçlik taslıyorsunuz.
Metrekare ve ego üzerine aşağıdaki başlıkta güzel bir konu var açıp bir okuyun. Sonra burada kac m2 ye sığıp sığmadığınız masallarınızı anlatırsınız.

neden sizin olduğunuz her yerde bir tartışma oluyor.herşeyden bir nem kapıyormuşsunuz gibime geliyor.

Müh. müh.

Sfiber,

Çünkü, benim tahminimce, hgs piyasanın tabiri caizse  kurdu. İşin çok içersinde. Belkide elektronik malzeme satıcısı, yada satıcıda çalışan kimse bile olabilir.

Bu tarz konulara yazanlarda, hobbyci, ögrenci veya x,y,z markalarının fanları.

Bu yüzden, doğruyu söyleyince suç oluveriyor. Benim gördüğüm sorun budur.

Not: Ben hgs nin avukatı değilim. Sadece doğruları söylemek istedim..
Destiny of white is dirtied. Destiny of black is found guilty...

hgs

Mühmüh  satıcı olsam ne değişir? X markasını satarken TI ürünlerini satmamı engelleyebilecek kanunmu var ? TI ın kitleri piyasaya girmesin ST nin kitleri girsin modundamıyım sence ?

Ben epey uzun süredir elektronik arge üzerine çalışan birisiyim. Ögrenme amacı ile sürekli bir araştırma ve dikkate alınacak her ayrıntıyı merak eden birisiyim.
Elektronik sektöründe yapabileceğim her alanında çalışıyorum. Herhalde bunda bir kusur, ayıp veya kanunsuzluk yoktur.  Biraz bir şeyler görüp geçirmiş birisiyim, elbette bu yetmez  deyip ögrenme konusunda heyecanımda devam ediyor.

Daha 1-2 senelik iş hayatı, onu da geçiyorum öğrencilik hayatı ile birlikte elektronik mesleğine yeni başlamış arkadaşlar çok bilgiliymiş sağa sola akıl verme konusunda çok istekliler. Kimsenin bu arkadaşların heveslerini köreltmemesi gerekir (bunun fazlasıyla bilincindeyim). Ancak bu arkadaşların da kalkıp gerçekten bilgi sahibi oan kişilere klavye başında akıl vermemesi canı istediğinde bilip bilmeden aşağılayamaması gerekir.

İşte https://www.picproje.org/index.php/topic,53931.0.html   başlığında 3. sınıf öğrencisi bir arkadaş F493 adlı üyeyi 3-5 mesajla sinirlendirip forumu bırakmasına sebep olmuştur.
Birileri sırasını bilemiyorsa, bunu kendisine açık net bir şekilde bildirmek HAKTIR. Yanyana olsak neler yapıp yapamayacağımızı, kapasitelerimizi görebilsek bu tartışmaların çoğunluğu oluşmaz. Herkes birbirine göstermesi gereken saygıyı gösterirdi. Ama öyle bir imkan olmadığına göre bu tartışmalar normal.

sfiber
Bu arkadaşın boyundan büyük laflar edip yine bu laflara kendi kelimeleri ile cevap vermeme takılmıyorsunuz. Niye kavga çıkarıyorsunuz diye tepki gösteriyorsunuz. Bu başlıkta durduk yere gelip atıp tutan benmiyim yoksa ilgili arkadaşmı ?

İnsanın elbette anı anına uymaz. Cevap yazdığım mesaja 3-5 saat sonra baksam, belkide hiç bir şey yazmadan kapatıp geçeceğim. Neyse bir süre foruma girmezsem daha rahat olacaksa öyle yapalım..

Müh. müh.

Benim için yazdığın ilk satırını,  aslında paragraflarının içersinde anlatmışsın.

Satıcı olman şunu değiştirir. Piyasanın sürekli içersinde olursun. Sistemin nasıl işlediğini, büyük şirketlerin nasıl çalıştığını görürsün. Onların arz ve taleplerine tanık olursun. Bahsettiğin gibi, üniverste öğrencileri veya daha 1-2 yıllık, deneyimsiz mühendis adayları gibi atıp tutmazsın.

Mesela, birkaç ay önce, bir proje için St ve LPC arasında seçim yapmamız gerekti. iki firma ile de görüştük. St, Firmamıza Türkiye temsilcisinden adam dahi gönderdi. Lpc den halen ne kit var, nede ilgi..

Şimdi bu deneyimim, Lcp kullanan, üniverste öğrencilerine, hobbycilere veya lpc fanlarına ters düşer ama gerçek ne yazık ki budur.

Burada ti ile ilgili önemli bilgiler veriyorsun, ama adam sadece evinde 2-3 sample chip ile yetindiğinden, çok alakasız, piyasaya aykırı şeyleri iddia ediyor. Buda doğal olarak can sıkıcı oluyor. Forumdan uzakta durmanı tavsiye etmem. Bazen bazılarına "he" diyip, geçmek lazım.
Destiny of white is dirtied. Destiny of black is found guilty...

muhendisbey

Alıntı yapılan: hgs - 21 Haziran 2014, 01:45:56
@hgs
hakkını aramak EGO mudur? Sana 7 m2 olarak kiralanmış yerin aslında 4m2 olduğunu hatta içerisinden kolon geçtiğini görsen, hatta "arkadaş bak 7m2 dedin 4 m2 anca üstelik kolon geçip iyice daraltıyor dediğinde "yapacağımız birşey yok, ben gidip bakmadım, buna razı olacaksın, ha kirasını da 7 metrekareden ödeyeceksin" deseler ne yapardın? Kendini benim yerime koy. Benimle birlikte çalışacak bir arkadaş daha var ve sen bu alana sığacaksın. "istemiyorum burayı başka yer göster" dediğinde "başka yer yok" diyorsa, af edersin bulunduğun yerde elektrik prizi bile yoksa ne yapardın? Üstelik "firmayı bende açsın" diye altyapı olmayıpta varmış gibi gösterse? Sonrada da iyi birşey yapıyormuş gibi sana bunları açık açık anlatsa?
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

Erhan YILMAZ

Konu başlığında ki 3 ünlemin(!!!) anlamı ne?

faruk_ultras

bu kit ile yapılan uygulamaların tartışılması gerekiyorken yine boş boş konuşuluyor.sen ti'ı eleştirsen ne olur eleştirmesen ne olur be kardeşim.fare dağa küsmüş misali

Erhan YILMAZ

Alıntı yapılan: faruk_ultras - 24 Haziran 2014, 01:46:12
bu kit ile yapılan uygulamaların tartışılması gerekiyorken yine boş boş konuşuluyor.sen ti'ı eleştirsen ne olur eleştirmesen ne olur be kardeşim.fare dağa küsmüş misali
He Faruk he sende haklısın. 1 senede 3 tane yorum yapmışın sende haklısın doldur bakalım.

saucompeng

Bakmayalı baya muhabbet dönmüş. Arkadaşlar şu an TM4C serisini kullanıyorum ve sahada aylardır yaz kış demeden çalışan kartımda hiçbir sorun yaşamadım. Sorun yaşadığım ürün olsaydı zaten kimseye öneripte vebalini yüklenmezdim. Burda amaç farkındalık oluşturmak. Bu üründen haberi olup kendine farklı konsept arayan arkadaşlar olabilir diye paylaştığımız bir haber bu. İçerisinde Ethernet PHY bulunan benim bildiğim en güzel mikrodenetleyici serisidir. O sebeple çok sevdiğim için (!!!) 3 tane ünlem ile dikkat çekmeye özen gösterdiğim bir ürün :)
www.teknikyazi.com --üşenme,erteleme,vazgeçme...

Burak B

Bu işlemci (TM4C1294) henüz satışta bile gözükmezsen siz nasıl aylar önce ürün yapıp sahaya sürdünüz merak ettim doğrusu ? Kiti mi ürün olarak sahaya koydunuz ?
"... a healthy dose of paranoia leads to better systems." Jack Ganssle

saucompeng

XM4C129 , Texas Distrübütörü bize Engineering Sample sağladılar. Ve şu anda TM4C129ENCPDT modelini satın almakta ve ürünlerimizde kullanmaktayız.
www.teknikyazi.com --üşenme,erteleme,vazgeçme...