TM4C129XL Launchpad Sonunda!!!

Başlatan saucompeng, 05 Mart 2014, 10:08:22

Gökhan BEKEN

Alıntı yapılan: saucompeng - 24 Haziran 2014, 10:12:22
İçerisinde Ethernet PHY bulunan benim bildiğim en güzel mikrodenetleyici serisidir.
Ethernet için yazılım desteği nasıl?
Sunucunun web kodlarını atmak için, ne kullanıyor?(eeprom/sd kart vs)
TCP/IP Framework felan hazırlamışlar mı?
Sizin kullandığınız/bildiğiniz kadarıyla anlatır mısınız?
Özel mesaj okumuyorum, lütfen göndermeyin.

picusta

Biraz konuya dönersek, Ben de bu masaji ilk gördügümde 3 ay önce, hosuma gitmisti, almayi düsünüyordum.
Güzel uygulamalar yapilabilir.
Sonra dedim ki, zaten bir sürü kitim var daha ugrasilmasini bekleyen (hobicyim). Baska bir zaman denerim.

Bu tarz bir board yerine ben çift sistem board kullanmayi seçtim: Linux'lu python'lu (veya php 'li, nodeJS'li) bir mini router (OpenWRT) + 8 bitlik mcu (gerçek zamanli kontrol için).
Iletisim kismi server/client, yüksek seviyeli isleri yüksek seviyeli (script) dilleri ile yapiyorum. 8 bit 'de C++ ile.
Gelistirme zamani çok kisa oluyor, üretim miktari az oldugu için (10'nun altinda) daha bir isime geliyor.

Tabii siz elektronikçisiniz daha yüksek miktarda üreteceksiniz, birim fiyati önemli, mecburen her isinizi ayni çipte C 'de gömeceksiniz.

saucompeng

TCP/IP için lwip stack kullanıyorum. Web server değilde daha çok TCP ve UDP bağlantılar yapmak için kullanıyorum ben. Ama webserver örnekleride mevcut , sdcard kullanabiliyor. Bu tamamen size kalmış birşey. Yakında kendi hazırladığım kütüphaneyi çıkarmayı düşünüyorum. TcpConnect("xx.xx.xx.xx",xxxx) ip ve port girdikten sonra tcp server a bağlanıyor ve daha sonrasında tcpSend("Data"); yazarakta data gönderme imkanı olucak. Library hazır fakat dökümante etmem gerekiyor.
www.teknikyazi.com --üşenme,erteleme,vazgeçme...