Şifre uygulaması (yaptım fakat biraz garip)

Başlatan baran123, 11 Mart 2014, 15:34:32

baran123

Merhaba 2 butonla 4 haneli şifreli giriş yaptım ama kodları biraz sacma gibi oldu calısıyor ama profesyonel biri görse kızar herhalde:) algoritma olarak ılk sbtn2 ye basıt kılıt acılıyor sonra 1 butonla ılk hane arttırılıyor ornegın 6 ya getırıp tekrar kılıt tusuna basınca 2cı haneye gidiliyor 4 hane yazılıp tekrar kılıte basılınca doğru ise acılıyor yanlıs ıse hata mesajı ben iç içe if düşündüm ama her ıften sonra bide else ıle hata mesajı verdıtmek zorundayım sizce daha iyi bir yöntem olabilir mi

if(menu == 5)
      {
        menu = 0;
        if(p1 == 1)
        {
            if(p2 == 4)
            {
                if(p3 == 0)
                {
                  if(p4 == 2){enter();}
                  else error();goto start;
                }else error();goto start;
      }

forsa1975

şifreyi her basamakta hata çıkışını verdirmek güvenlik açığı olur. 4 denemede şifre bulunabilir. 2 lik sistemde 4 basamak zaten 16 ihtimal içerir. 16 denemeyi yapmak çok uzun sürmez. 10 luk sistemde 4 basamak 9999 ihtimalde 1 bulunurken 2 lik sistemde 14 basamaklı bir şifre ile aynı güvenlik sağlanabiliyor. Hal böyleyken numerik keypad ile yapmanı tavsiye ederim.  Tek butonla 1-10 sn zaman saydırarak butona basılan bir uygulama ile numerik keypad kullanmadan mevcut donanımla 10 luk sistem deneyebilirsin. (tamamen fikir ugulamada ne tür problemler yaşanır bilmiyorum. )

baran123

Zaten bütün şifreyi girip butona basınca kontrol başlıyor dediğiniz anladım o yüzden orada bir açık yok dediğiniz gibi keypad'i düşündüm, alacağım yakın zamanda fakat örneklerine baktım kullanımı baya zor gibi açıkçası gözümü korkuttu, keypad de söyle düşündüm her tuşa bastığımda o sayıyı ekranda gösterecek ve bir kare sağa kayması gerekecek bunu nasıl yaparım daha tam anlayamadığım için şu anlık ne yapsam bilemedim açıkçası ama denemelere başladım fikir ve önerilerinize açığım.

tauf1

kardeşim şifreli kapı kilidi diye yazdık baksana